Elliott Erwitt o magii fotografii

Autor: Michał Chrzanowski

5 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Elliott Erwitt to legendarny fotograf agencji Magnum, który w premierowym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest magia decydującego momentu fotografii.

„First Take” to nowa seria krótkich cotygodniowych filmów o sztuce i rzemiośle fotografii, które zabierają widza za obiektyw. W czasach, gdy rejestrowanie i publikowanie obrazów stało się tak popularne potrzebne są rady i wskazówki, których mogą udzielić największe osobistości ze świata fotografii.

Do premierowego odcinka został zaproszony legendarny fotograf agencji Magnum, Elliott Erwitt. Przez dekady dokumentował różne oblicza naszej planety i ludzi starając się przy tym uchwycić piękno decydującego momentu, na który składają się temat, miejsce oraz czas, w którym naciskamy spust migawki. Zobaczcie w takim razie, co dokładnie dla Elliotta Erwitta oznacza magia fotografii.

 

Najlepsze fotografie dają nam możliwość połączenia się ze światem. Zmuszają do szybkiej autorefleksji i kwestionowania otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też wszyscy fotografowie zaproszeni do „First Take” mają jedną cechę wspólną – obsesję na punkcie odnalezienia piękna w nieporządku życia – powiedzieli pomysłodawcy serii.

Kolejnymi gośćmi cotygodniowych odsłon „First Take” mają być między innymi Donna Ferrato czy Phillip Toledano, którzy poprzez swoją prace redefiniują pojęcie fotografii. Filmy powstają pod nadzorem redaktorów TIME. Więcej informacji znajdziecie na stronie time.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Jasper Doest: "W każdej historii staram się znaleźć coś, co nie zostało jeszcze pokazane"
Ten wielokrotnie nagradzany fotograf opowiada nam o swojej przygodzie z fotografią, inspirowaniu do działania innych oraz... o flamingu imieniem Bob!
42
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Krótka historia fotografii okiem domu aukcyjnego Christie’s
Macie 10 minut? Usiądźcie wygodnie i dajcie zabrać się w podróż po najciekawszych technikach i trendach w historii fotografii.
12
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Nie żyje Hiro - legendarny fotograf mody miał 90 lat
Yasuhiro „Hiro” Wakabayashi był jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów mody XX wieku. Twórca, którego zdjęcia kipiały stylem zmarł w wieku 90 lat.
15
Powiązane artykuły