Elliott Erwitt o magii fotografii

Autor: Michał Chrzanowski

5 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Elliott Erwitt to legendarny fotograf agencji Magnum, który w premierowym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest magia decydującego momentu fotografii.

„First Take” to nowa seria krótkich cotygodniowych filmów o sztuce i rzemiośle fotografii, które zabierają widza za obiektyw. W czasach, gdy rejestrowanie i publikowanie obrazów stało się tak popularne potrzebne są rady i wskazówki, których mogą udzielić największe osobistości ze świata fotografii.

Do premierowego odcinka został zaproszony legendarny fotograf agencji Magnum, Elliott Erwitt. Przez dekady dokumentował różne oblicza naszej planety i ludzi starając się przy tym uchwycić piękno decydującego momentu, na który składają się temat, miejsce oraz czas, w którym naciskamy spust migawki. Zobaczcie w takim razie, co dokładnie dla Elliotta Erwitta oznacza magia fotografii.

 

Najlepsze fotografie dają nam możliwość połączenia się ze światem. Zmuszają do szybkiej autorefleksji i kwestionowania otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też wszyscy fotografowie zaproszeni do „First Take” mają jedną cechę wspólną – obsesję na punkcie odnalezienia piękna w nieporządku życia – powiedzieli pomysłodawcy serii.

Kolejnymi gośćmi cotygodniowych odsłon „First Take” mają być między innymi Donna Ferrato czy Phillip Toledano, którzy poprzez swoją prace redefiniują pojęcie fotografii. Filmy powstają pod nadzorem redaktorów TIME. Więcej informacji znajdziecie na stronie time.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Sylwetki
Pani Newton. Nieopowiedziana historia Alice Springs
Pani Newton. Nieopowiedziana historia Alice Springs
3 czerwca przypadałyby setne urodziny June Newton - fotografki, aktorki, malarki, kuratorki i edytorki oraz życiowej partnerki i żony słynnego Helmuta Newtona. Alice Springs – bo pod takim...
31
Zuza Szamocka w finale Portrait of Humanity Vol. 5
Zuza Szamocka w finale Portrait of Humanity Vol. 5
Zuza Szamocka jako jedyna fotografka z Polski zakwalifikowała się do finału tegorocznej edycji konkursu Portrait of Humanity. Autorka opowiada nam o wyróżnionym...
9
SWPA 2023 - Mateusz Żurowski z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
SWPA 2023 - Mateusz Żurowski z najlepszym polskim zdjęciem w konkursie
Mateusz Żurowski został laureatem nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2022. Fotograf opowiada o zwycięskim kadrze.
19
Powiązane artykuły