Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Elliot Erwitt wraca na Kubę po 50 latach

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
50 lat po wykonaniu znanych zdjęć przedstawiających Fidela Castro i Ernesta Che Guevarę, Elliot Erwitt wraca na Kubę by stworzyć kolejną serię fotografii. Nowa działalność fotografa jest połączona z inauguracją stypendium Havana Club 7, które będzie przyznawane wyjątkowym fotografom na realizację projektów na terenie Kuby.

W 1964 roku Elliot Erwitt na zlecenie magazynu Newsweek pojechał na Kubę sfotografować przywódców tamtejszej rewolucji. Efektem wyprawy były znane dobrze zdjęcia Fidela Castro i Ernesta Che Guevary. Teraz, 50 lat po tamtych wydarzeniach fotograf wraca na Kubę by stworzyć nową serię fotografii. Wyprawa ma związek z inauguracją stypendium Havana Club 7, stworzonego przez producenta kubańskiego rumu, które co roku będzie przyznawane wyjątkowym fotografom na cel realizacji projektów fotograficznych na Kubie.

Nowe fotografie razem z tymi wykonanymi przed pięćdziesięciu laty zostaną zaprezentowane na targach Unseen Photo Fair w Amsterdamie, które odbędą się w dniach 18-20 września 2015 roku. Do sprzedaży trafi 10 limitowanych edycji zawierających 7 wybranych odbitek z powstającego cyklu, co posłuży na zebranie części środków na przyznanie stypendium kolejnemu fotografowi.

Kolekcję zdjęć wykonanych przez Elliota Erwitta na Kubie w 1964 roku możecie zobaczyć na stronie magnumphotos.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)