Hasselblad Masters 2021 - poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu

Po wyjątkowej, 3-letniej przerwie powrócił konkurs Hasselblad Masters. Oto zdjęcia 12 laureatów, którzy zostali wyselekcjonowani wspólnie przez jury i publiczność konkursu. Każdy z nich otrzyma w nagrodę bezlusterkowy aparat Hasselblada.

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Organizowany od 2001 roku, konkurs Hasselblad Masters wyłania najbardziej inspirujących profesjonalistów i wschodzących twórców z szerokiego przekroju dziedzin fotograficznych. Prestiżu wydarzeniu dodaje fakt, że organizowane jest co dwa lata, a każdy z kilkunastu laureatów otrzymuje najnowszy średnioformatowy aparat producenta. Pod względem sumy nagród jest to więc jeden największych konkursów fotograficznych na świecie.

Ze względu na wyjątkowe, pandemiczne okoliczności, organizacja ostatniej odsłony konkursu została przełożona o rok, co spowodowało aż 3-letnią przerwę w wydarzeniu. W tym roku Hasselblad Masters w końcu powrócił, przynosząc nam jak zwykle solidną dawkę pięknej fotografii z różnych dziedzin.

Hasselblad Masters 2021 - zwycięskie zdjęcia

W tegorocznej odsłonie konkursu zdjęcia rywalizowały ze sobą w 12 kategoriach, a w jury zasiadło 25 profesjonalnych fotografów, wśród których znaleźli się także laureaci tytuły Masters z poprzednich lat. Finalne zdjęcia wybrane zostały w oparciu o głosy jury i głosowanie publiczności, które odbywało się w czasie trwania konkursu. Oto 12 zwycięskich projektów z Hasselblad Masters 2021, pogrupowanych wg kategorii.

AERIAL

fot. Florian Ledoux

ARCHITECTURE

fot. Albrecht Voss

ART

fot. Gavin Goodman

BEAUTY & FASHION

fot. Ramon Vaquero

LANDSCAPE NATURE

fot. Honghua Shi

PORTRAIT

fot. Marek Würfl

PRODUCT

fot. Paul Fuentes

PROJECT // 21

fot. Yihao Wang

STREET / URBAN

fot. Nikolay Schegolev

WEDDING

fot. Mati Machner

WILDLIFE

fot. Alice Zilberberg

HERITAGE

fot. Marcus Moller Bitsch

Zwycięzcy jak zwykle otrzymają na własność najnowsze aparaty Hasselblad (w tym wypadku modele X1D II 50c lub 907x 50c), a także wezmą udział we wspólnym projekcie fotograficznym podsumowującym tegoroczną edycję wydarzenia. Zostanie on opublikowany w 2022 roku w publikacji wieńczącej konkurs Hasselblad Masters 2021.

Więcej informacji o konkursie i wszystkie zdjęcia z nagrodzonych projektów znajdziecie na stronie hasselblad.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Jego zdjęcia porównywane są do malarstwa. Gra światłocieniem i planami, wypatrując surrealizmu w codziennych scenach ulicznych. Brad Jones od dwunastu lat mieszka...
10
Łukasz Spychała fotografem roku w konkursie Fine Art Photography Awards 2024
Łukasz Spychała fotografem roku w konkursie Fine Art Photography Awards 2024
Za nami kolejna edycja nakierowanego na fotografię artystyczną konkursu Fine Art Photography Awards. Kolejny raz jedną z głównych nagród zdobył Polak - Łukasz Spychała został wybranym...
70
World Press Photo 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
World Press Photo 2024 - zobacz najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
Dobiega końca kolejna edycja najważniejszego konkursu fotografii prasowej na świecie. Jury World Press Photo opublikowało 24 zwycięskie projekty w kategoriach regionalnych. Oto...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)