Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Poznaliśmy zwycięzców organizowanego co dwa lata konkursu Hasselblad Masters.  Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęło aż dwóch Polaków. Zobaczcie wszystkie nagrodzone prace.

Organizowany od 2001 roku, prestiżowy konkurs Hasselblad Masters co dwa lata wyłania najbardziej inspirujących profesjonalistów i wschodzących twórców z szerokiego przekroju dziedzin fotograficznych.

Tegoroczna, rekordowa edycja cieszyła się niemal dwukrotnie większym zainteresowaniem niż poprzednia i przyciągnęła aż 31 tys. fotografów z całego świata. Zdjęcia rywalizowały ze sobą w 11 kategoriach, w tym jednej młodzieżowej, w której konkurowali ze sobą fotografowie w wieku do 21 lat. Podobnie jak przy okazji zeszłorocznej edycji, zwycięzcy wybierani byli na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów.

Polacy z prestiżowym tytułem Hasselblad Master

fot. Michał Baran

Wyjątkowo cieszymy się, że w tym roku prestiżowy tytuł Hasselblad Master otrzymało aż dwóch Polaków. Marcin Giżycki triumfował w kategorii poświęconej fotografii produktowej, mieszkający z Irlandii Michał Baran zwyciężył natomiast w kategorii Beauty & Fashion.

fot. Marcin Giżycki

Laureaci konkursu, oprócz glorii i chwały otrzymają najnowszy średnioformatowy aparat Hasselblad i zostaną zaproszeni do stworzenia autorskiego projektu fotograficznego we współpracy z firmą, który zostanie wydany w ramach publikacji podsumowującej tegoroczną edycję Hasselblad Masters. Przez kolejne dwa lata będą też oficjalnymi ambasadorami marki.

- Uderzyło mnie to, jak progresywne okazały się niektóre z tegorocznych zgłoszeń i jak daleko fotografowie posuwali się w ramach zadania konkursowego. To właśnie te ryzykowne, niemożliwe do zignorowania prace w szczególności przykuły w szczególności moją uwagę. Jestem dumny, że mój głos pomógł im w zdobyciu tego fantastycznego sprzętu. Ich zdjęcia w pełni zasłużyły na nagrodę. - mówi członek jury i profesjonalny fotograf Tom Oldham.

Nagrodzone prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Oprócz Polaków, w konkursie nagrodzeni zostali także Jorge De La Torriente (USA), Kamilla Hanapova (Rosja), Maria Svarbova (Słowacja), Benjamin Everett (USA), Tina Signesdottir Hult (Norwegia), Victor Hamke (Niemcy), Karim Iliya (USA), Nabil Rosman (Malezja) i Ben Thomas (Australia). Prace laureatów możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hasselblad.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Rosyjska szpiegowska kamera wylicytowana za 29 tys. funtów. To rekord aukcji Dudley
16 Lip 2018
Zakończona aukcja Dudley okazała się prawdziwą gratką dla entuzjastów nowinek technologicznych z okresu zimnej wojny. Szpiegowska kamera KGB przypominająca paczkę papierosów została wylicytowana za prawie 30 tys. funtów.
0
Fujifilm X-E3 teraz także w brązowej wersji kolorystycznej
16 Lip 2018
Nowy design Fujifilm X-E3. Od teraz zaawansowany bezlusterkowiec producenta będzie dostępny w odmienionej odsłonie - część korpusu została pokryta brązową skórą.
0
Pełna wersja Photoshopa na iPada? To możliwe! Adobe już pracuje nad takim rozwiązaniem
16 Lip 2018
Najnowsza strategia Adobe jest prosta. Firma pragnie zapewnić pełną zgodność oprogramowania na wielu urządzeniach mobilnych, a pierwszym tego typu rozwiązaniem ma być Photoshop. Jednak na finalną wersję musimy jeszcze poczekać.
0
Sony Wedding Roadshow - wszystko, czego powinieneś dowiedzieć się o fotografii ślubnej
13 Lip 2018
Chcesz zostać fotografem ślubnym, ale nie wiesz jak zacząć? A może prowadzisz własny biznes, jednak chcesz wskoczyć na wyższy poziom? Jeśli tak, to Sony Wedding Roadshow jest dla Ciebie. Wyjątkowe warsztaty poprowadzą Maciej Suwałowski, Robert Wolański oraz Tom Robak.
1