Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Poznaliśmy zwycięzców organizowanego co dwa lata konkursu Hasselblad Masters.  Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęło aż dwóch Polaków. Zobaczcie wszystkie nagrodzone prace.

Organizowany od 2001 roku, prestiżowy konkurs Hasselblad Masters co dwa lata wyłania najbardziej inspirujących profesjonalistów i wschodzących twórców z szerokiego przekroju dziedzin fotograficznych.

Tegoroczna, rekordowa edycja cieszyła się niemal dwukrotnie większym zainteresowaniem niż poprzednia i przyciągnęła aż 31 tys. fotografów z całego świata. Zdjęcia rywalizowały ze sobą w 11 kategoriach, w tym jednej młodzieżowej, w której konkurowali ze sobą fotografowie w wieku do 21 lat. Podobnie jak przy okazji zeszłorocznej edycji, zwycięzcy wybierani byli na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów.

Polacy z prestiżowym tytułem Hasselblad Master

fot. Michał Baran

Wyjątkowo cieszymy się, że w tym roku prestiżowy tytuł Hasselblad Master otrzymało aż dwóch Polaków. Marcin Giżycki triumfował w kategorii poświęconej fotografii produktowej, mieszkający z Irlandii Michał Baran zwyciężył natomiast w kategorii Beauty & Fashion.

fot. Marcin Giżycki

Laureaci konkursu, oprócz glorii i chwały otrzymają najnowszy średnioformatowy aparat Hasselblad i zostaną zaproszeni do stworzenia autorskiego projektu fotograficznego we współpracy z firmą, który zostanie wydany w ramach publikacji podsumowującej tegoroczną edycję Hasselblad Masters. Przez kolejne dwa lata będą też oficjalnymi ambasadorami marki.

- Uderzyło mnie to, jak progresywne okazały się niektóre z tegorocznych zgłoszeń i jak daleko fotografowie posuwali się w ramach zadania konkursowego. To właśnie te ryzykowne, niemożliwe do zignorowania prace w szczególności przykuły w szczególności moją uwagę. Jestem dumny, że mój głos pomógł im w zdobyciu tego fantastycznego sprzętu. Ich zdjęcia w pełni zasłużyły na nagrodę. - mówi członek jury i profesjonalny fotograf Tom Oldham.

Nagrodzone prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Oprócz Polaków, w konkursie nagrodzeni zostali także Jorge De La Torriente (USA), Kamilla Hanapova (Rosja), Maria Svarbova (Słowacja), Benjamin Everett (USA), Tina Signesdottir Hult (Norwegia), Victor Hamke (Niemcy), Karim Iliya (USA), Nabil Rosman (Malezja) i Ben Thomas (Australia). Prace laureatów możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hasselblad.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Dołącz do działu reklamy Fotopolis!
19 Kwi 2018
W związku z dynamicznym rozwojem serwisu poszukujemy nowych współpracowników. Dołącz do ekipy najważniejszego serwisu fotograficznego w Polsce!
0
Trzy nowe rozwiązania LED z serii Aputure Light Storm
19 Kwi 2018
Panel światła ciągłego LS 1c, lampa LS C120 d z modułem COD LED oraz zestaw trzech kompaktowych i mobilnych lamp LS-mini 20 Flight Kit to najnowsze rozwiązania, które powiększyły ofertę firmy Aputure.
0
Meike MK 85 mm f/1.8 AF to pierwsza pełnoklatkowa stałka producenta z autofokusem do systemu Canon EF
19 Kwi 2018
Meike ani myśli zwalniać tempa. Tym razem oferta producenta powiększyła się o portretówkę MK 85 mm f/1.8 AF, która jest pierwszym pełnoklatkowym obiektywem wyposażonym w autofokus. Stałka będzie dostępna z mocowaniem Canon EF.
0
Zbiórka aparatów fotograficznych dla dzieci z domów dziecka w Poznaniu
18 Kwi 2018
Masz w domu zbędny aparat fotograficzny? Kupiłeś nowy, a stary się tylko kurzy? Daj mu drugie życie! Organizatorzy warsztatów Jestem Tym Co Widzę zachęcają do przekazywania nieużywanych aparatów dzieciom z wielkopolskich domów dziecka. Zbiórka trwa do 12 maja.
3