Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Poznaliśmy zwycięzców organizowanego co dwa lata konkursu Hasselblad Masters.  Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęło aż dwóch Polaków. Zobaczcie wszystkie nagrodzone prace.

Organizowany od 2001 roku, prestiżowy konkurs Hasselblad Masters co dwa lata wyłania najbardziej inspirujących profesjonalistów i wschodzących twórców z szerokiego przekroju dziedzin fotograficznych.

Tegoroczna, rekordowa edycja cieszyła się niemal dwukrotnie większym zainteresowaniem niż poprzednia i przyciągnęła aż 31 tys. fotografów z całego świata. Zdjęcia rywalizowały ze sobą w 11 kategoriach, w tym jednej młodzieżowej, w której konkurowali ze sobą fotografowie w wieku do 21 lat. Podobnie jak przy okazji zeszłorocznej edycji, zwycięzcy wybierani byli na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów.

Polacy z prestiżowym tytułem Hasselblad Master

fot. Michał Baran

Wyjątkowo cieszymy się, że w tym roku prestiżowy tytuł Hasselblad Master otrzymało aż dwóch Polaków. Marcin Giżycki triumfował w kategorii poświęconej fotografii produktowej, mieszkający z Irlandii Michał Baran zwyciężył natomiast w kategorii Beauty & Fashion.

fot. Marcin Giżycki

Laureaci konkursu, oprócz glorii i chwały otrzymają najnowszy średnioformatowy aparat Hasselblad i zostaną zaproszeni do stworzenia autorskiego projektu fotograficznego we współpracy z firmą, który zostanie wydany w ramach publikacji podsumowującej tegoroczną edycję Hasselblad Masters. Przez kolejne dwa lata będą też oficjalnymi ambasadorami marki.

- Uderzyło mnie to, jak progresywne okazały się niektóre z tegorocznych zgłoszeń i jak daleko fotografowie posuwali się w ramach zadania konkursowego. To właśnie te ryzykowne, niemożliwe do zignorowania prace w szczególności przykuły w szczególności moją uwagę. Jestem dumny, że mój głos pomógł im w zdobyciu tego fantastycznego sprzętu. Ich zdjęcia w pełni zasłużyły na nagrodę. - mówi członek jury i profesjonalny fotograf Tom Oldham.

Nagrodzone prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Oprócz Polaków, w konkursie nagrodzeni zostali także Jorge De La Torriente (USA), Kamilla Hanapova (Rosja), Maria Svarbova (Słowacja), Benjamin Everett (USA), Tina Signesdottir Hult (Norwegia), Victor Hamke (Niemcy), Karim Iliya (USA), Nabil Rosman (Malezja) i Ben Thomas (Australia). Prace laureatów możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hasselblad.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
2
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0