Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Marcin Giżycki i Michał Baran laureatami prestiżowego konkursu Hasselblad Masters 2018

Poznaliśmy zwycięzców organizowanego co dwa lata konkursu Hasselblad Masters.  Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęło aż dwóch Polaków. Zobaczcie wszystkie nagrodzone prace.

Organizowany od 2001 roku, prestiżowy konkurs Hasselblad Masters co dwa lata wyłania najbardziej inspirujących profesjonalistów i wschodzących twórców z szerokiego przekroju dziedzin fotograficznych.

Tegoroczna, rekordowa edycja cieszyła się niemal dwukrotnie większym zainteresowaniem niż poprzednia i przyciągnęła aż 31 tys. fotografów z całego świata. Zdjęcia rywalizowały ze sobą w 11 kategoriach, w tym jednej młodzieżowej, w której konkurowali ze sobą fotografowie w wieku do 21 lat. Podobnie jak przy okazji zeszłorocznej edycji, zwycięzcy wybierani byli na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów.

Polacy z prestiżowym tytułem Hasselblad Master

fot. Michał Baran

Wyjątkowo cieszymy się, że w tym roku prestiżowy tytuł Hasselblad Master otrzymało aż dwóch Polaków. Marcin Giżycki triumfował w kategorii poświęconej fotografii produktowej, mieszkający z Irlandii Michał Baran zwyciężył natomiast w kategorii Beauty & Fashion.

fot. Marcin Giżycki

Laureaci konkursu, oprócz glorii i chwały otrzymają najnowszy średnioformatowy aparat Hasselblad i zostaną zaproszeni do stworzenia autorskiego projektu fotograficznego we współpracy z firmą, który zostanie wydany w ramach publikacji podsumowującej tegoroczną edycję Hasselblad Masters. Przez kolejne dwa lata będą też oficjalnymi ambasadorami marki.

- Uderzyło mnie to, jak progresywne okazały się niektóre z tegorocznych zgłoszeń i jak daleko fotografowie posuwali się w ramach zadania konkursowego. To właśnie te ryzykowne, niemożliwe do zignorowania prace w szczególności przykuły w szczególności moją uwagę. Jestem dumny, że mój głos pomógł im w zdobyciu tego fantastycznego sprzętu. Ich zdjęcia w pełni zasłużyły na nagrodę. - mówi członek jury i profesjonalny fotograf Tom Oldham.

Nagrodzone prace

Zobacz wszystkie zdjęcia (27)

Oprócz Polaków, w konkursie nagrodzeni zostali także Jorge De La Torriente (USA), Kamilla Hanapova (Rosja), Maria Svarbova (Słowacja), Benjamin Everett (USA), Tina Signesdottir Hult (Norwegia), Victor Hamke (Niemcy), Karim Iliya (USA), Nabil Rosman (Malezja) i Ben Thomas (Australia). Prace laureatów możecie obejrzeć w powyższej galerii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem hasselblad.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
SmallHD 703 Bolt Full HD - 7-calowy, bezprzewodowy monitor podglądowy Full HD już w sprzedaży
19 Sty 2018
W ofercie firmy BEiKS pojawił się nowy, upakowany funkcjami monitor bezprzewodowy SmallHD o zasięgu 100 metrów o jasności 3000 nitów, który ułatwi podgląd obrazu na planie oraz zdalne sterowanie systemami follow focus.
0
Schacht Travegon 50 mm f/2.5 - klasyczna marka powraca z manualnym standardem do aparatów Sony, Fujifilm i Leica
19 Sty 2018
Ostatnimi czasy niemiecka optyka staje się coraz bardziej popularna. Tym razem mamy do czynienia ze wskrzeszeniem marki Schacht. Pierwszym szkłem w nowej serii jest obiektyw 50 mm do bezlustrkowców, który oferować ma optykę bliską perfekcji.
0
Presets Brewery - wtyczka, która pozwoli na używanie presetów z Lightrooma w Photoshopie
19 Sty 2018
Presety dla wielu fotografów są punktem wyjściowym do dalszej obróbki dla wielu fotografów. Niestety pod tym względem ograniczone są osoby, które proces edycji opierają głównie o Photoshopa. Z pomocą przychodzi Presets Brewery.
0
“Reporter” - monograficzna wystawa zdjęć Wojciecha Plewińskiego w Muzeum w Gliwicach
18 Sty 2018
Wojciech Plewiński, legenda polskiej fotografii powojennej to twórca niezwykle wszechstronny. Podczas swojej długiej kariery zasłynął jako portrecista, fotograf mody czy autor potężnej dokumentacji polskiego teatru. Jego zdjęcia od 26 stycznia będzie można oglądać w Czytelni Sztuki Muzeum w Gliwicach.
0
zamknij X
Plebiscyt 2017
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2017
Głosuj!