Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Poznaliśmy zwycięzców konkursu Hasselblad Masters 2016

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji, prestiżowego, odbywającego się co dwa lata konkursu Hasselblad Masters. Zobaczcie zdjęcia, które jurorzy uznali za najlepsze w 10 kategoriach.
0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Hasselblad Masters kierowany jest do profesjonalnych fotografów. W tym roku prace można było zgłaszać w 10 kategoriach: Art, Landscape, Wedding, Portrait, Fashion, Products, Architecture, Wildlife, Project/21, Street). W tej edycji po raz pierwszy pojawia się osobna kategoria poświęcona fotografii ulicznej, a nieco zmieniony został też sam system ocen. Od teraz jury ocenia każde ze zdjęć osobno, a nie jak wcześniej, całość prac zgłoszonych przez fotografa do konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Najlepsze prace zostały wybrane na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów, które można było oddawać za pośrednictwem strony konkursowej. Bardzo żałujemy, że w zwycięskiej galerii nie znalazły się prace Piotra Pietrygi, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Finałowa galeria to 10 zdjęć, z różnych dziedzin fotografii. Laueraci konkursu będą teraz pracować nad autorskimi projektami, które zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie albumu Masters, który w tym roku przypieczętuje 75-urodziny firmy. Każdy ze zwycięzców otrzyma też najnowszy, średnioformatowy aparat Hasselblad, choć patrząc na niektóre zdjęcia zastanawiamy się czy zasłużenie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hasselblad.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - zobacz najlepsze fotoreportaże roku
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - zobacz najlepsze fotoreportaże roku
Właśnie poznaliśmy wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia”. Główną nagrodę zdobywa projekt z jednej strony aktualny, a z drugiej uniwersalny, ale...
25
1
„Cicha mantra" - fotograficzna opowieść Jakuba Śliwy o Małym Tybecie
„Cicha mantra" - fotograficzna opowieść Jakuba Śliwy o Małym Tybecie
Niegdyś jeden z najbardziej odosobnionych ośrodków buddyzmu tybetańskiego, dziś jest sezonową atrakcją turystyczną. O regionie Ladakhu opowiada Jakub Śliwa w książce „Cicha mantra"
15
0
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
114
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)