Poznaliśmy zwycięzców konkursu Hasselblad Masters 2016

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji, prestiżowego, odbywającego się co dwa lata konkursu Hasselblad Masters. Zobaczcie zdjęcia, które jurorzy uznali za najlepsze w 10 kategoriach.

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Hasselblad Masters kierowany jest do profesjonalnych fotografów. W tym roku prace można było zgłaszać w 10 kategoriach: Art, Landscape, Wedding, Portrait, Fashion, Products, Architecture, Wildlife, Project/21, Street). W tej edycji po raz pierwszy pojawia się osobna kategoria poświęcona fotografii ulicznej, a nieco zmieniony został też sam system ocen. Od teraz jury ocenia każde ze zdjęć osobno, a nie jak wcześniej, całość prac zgłoszonych przez fotografa do konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Najlepsze prace zostały wybrane na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów, które można było oddawać za pośrednictwem strony konkursowej. Bardzo żałujemy, że w zwycięskiej galerii nie znalazły się prace Piotra Pietrygi, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Finałowa galeria to 10 zdjęć, z różnych dziedzin fotografii. Laueraci konkursu będą teraz pracować nad autorskimi projektami, które zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie albumu Masters, który w tym roku przypieczętuje 75-urodziny firmy. Każdy ze zwycięzców otrzyma też najnowszy, średnioformatowy aparat Hasselblad, choć patrząc na niektóre zdjęcia zastanawiamy się czy zasłużenie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hasselblad.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Poznaliśmy najlepsze reportaże minionego roku - wyniki Konkursu im. Krzysztofa Millera 2022
Poznaliśmy najlepsze reportaże minionego roku - wyniki Konkursu im. Krzysztofa Millera 2022
Za nami kolejna edycja konkursu im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia”, nakierowanego na polską i zagraniczną fotografię reportażową. Zobaczcie cykle, które pobiły...
13
Rytmy natury. Oto najlepsze zdjęcia krajobrazowe z International Landscape Photographer of the Year 2022
Rytmy natury. Oto najlepsze zdjęcia krajobrazowe z International Landscape Photographer of the...
Za nami kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów fotografii krajobrazowej. Zobaczcie najlepsze najlepsze pejzaże 2022 roku.
22
Kalendarz Lavazza 2023 - powrót do (nie)normalności
Kalendarz Lavazza 2023 - powrót do (nie)normalności
Nowy kalendarz Lavazza to haust świeżego powietrza po wypłynięciu z otchłani pandemii. Edycja na rok 2023, za którą odpowiadała Alex Prager, celebruje życie i...
22
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)