Poznaliśmy zwycięzców konkursu Hasselblad Masters 2016

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji, prestiżowego, odbywającego się co dwa lata konkursu Hasselblad Masters. Zobaczcie zdjęcia, które jurorzy uznali za najlepsze w 10 kategoriach.

Autor: Maciej Luśtyk

11 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Hasselblad Masters kierowany jest do profesjonalnych fotografów. W tym roku prace można było zgłaszać w 10 kategoriach: Art, Landscape, Wedding, Portrait, Fashion, Products, Architecture, Wildlife, Project/21, Street). W tej edycji po raz pierwszy pojawia się osobna kategoria poświęcona fotografii ulicznej, a nieco zmieniony został też sam system ocen. Od teraz jury ocenia każde ze zdjęć osobno, a nie jak wcześniej, całość prac zgłoszonych przez fotografa do konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Najlepsze prace zostały wybrane na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów, które można było oddawać za pośrednictwem strony konkursowej. Bardzo żałujemy, że w zwycięskiej galerii nie znalazły się prace Piotra Pietrygi, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Finałowa galeria to 10 zdjęć, z różnych dziedzin fotografii. Laueraci konkursu będą teraz pracować nad autorskimi projektami, które zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie albumu Masters, który w tym roku przypieczętuje 75-urodziny firmy. Każdy ze zwycięzców otrzyma też najnowszy, średnioformatowy aparat Hasselblad, choć patrząc na niektóre zdjęcia zastanawiamy się czy zasłużenie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hasselblad.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)