Poznaliśmy zwycięzców konkursu Hasselblad Masters 2016

Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji, prestiżowego, odbywającego się co dwa lata konkursu Hasselblad Masters. Zobaczcie zdjęcia, które jurorzy uznali za najlepsze w 10 kategoriach.
0
Maciej Luśtyk
11 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Konkurs Hasselblad Masters kierowany jest do profesjonalnych fotografów. W tym roku prace można było zgłaszać w 10 kategoriach: Art, Landscape, Wedding, Portrait, Fashion, Products, Architecture, Wildlife, Project/21, Street). W tej edycji po raz pierwszy pojawia się osobna kategoria poświęcona fotografii ulicznej, a nieco zmieniony został też sam system ocen. Od teraz jury ocenia każde ze zdjęć osobno, a nie jak wcześniej, całość prac zgłoszonych przez fotografa do konkursu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Najlepsze prace zostały wybrane na zasadzie połączenia oceny jury z głosami internautów, które można było oddawać za pośrednictwem strony konkursowej. Bardzo żałujemy, że w zwycięskiej galerii nie znalazły się prace Piotra Pietrygi, które zakwalifikowały się do finału konkursu.

Finałowa galeria to 10 zdjęć, z różnych dziedzin fotografii. Laueraci konkursu będą teraz pracować nad autorskimi projektami, które zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie albumu Masters, który w tym roku przypieczętuje 75-urodziny firmy. Każdy ze zwycięzców otrzyma też najnowszy, średnioformatowy aparat Hasselblad, choć patrząc na niektóre zdjęcia zastanawiamy się czy zasłużenie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hasselblad.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Polak wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Polak wśród wyróżnionych
Za nami kolejna, czwarta już edycja konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Zobaczcie prace, które podbiły serca jurorów. Szczególne gratulacje dla Krzysztofa...
71
0
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
25
0
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Luca Vasconi: „Dobre zdjęcie musi pokazywać emocje między fotografem, a fotografowanym”
Absolwent politologii po kilku latach pracy biurowej zdecydował się porzucić pracę, rutynę i wygody i wyruszyć w podróż - początkowo bez aparatu. Dziś Luca Vasconi...
27
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)