Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wildlife Photographer of the Year 2016 – pierwsze zdjęcia finalistów

Ciekawski lis, nieustraszony nietoperz czy dociekliwa orka to tylko kilku bohaterów zdjęć nadesłanych do 52 edycji Wildlife Photographer of the Year. Wyniki konkursu poznamy w połowie października, jednak już teraz organizatorzy zaserwowali nam przedsmak w postaci zdjęć 11 finalistów.

0

Autor: Michał Chrzanowski

31 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs, którego celem jest pokazanie piękna przyrody w najczystszej postać. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało prawie 50 tysięcy zdjęć, zrobionych przez fotografów z 95 krajów świata. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w połowie października tego roku. Z kolei 21 października w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ruszy wystawa pokonkursowa, która skupiać będzie 100 najlepszych prac, które zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu. Przedsmak tego co zobaczymy oferuje udostępniona przez organizatorów galeria zdjęć 11 finalistów konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma £10,000, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości £7,500. Na laureatów poszczególnych kategorii czeka od £500 (sekcja Youth) do £1250 (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Pełną galerię zwycięskich prac będziemy mogli obejrzeć zaraz po ogłoszeniu oficjalnych wyników, a biorąc pod uwagę poprzednie edycje, z pewnością będzie na co popatrzeć. Wystawa pokonkursowa jak zwykle ruszy w drogę po świecie i jak co roku dotrze także do Polski. Nie znamy jeszcze jednak szczegółów odnośnie planowanych wystaw w kraju.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.nhm.ac.uk.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
100
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
562
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)