Wildlife Photographer of the Year 2016 – pierwsze zdjęcia finalistów

Ciekawski lis, nieustraszony nietoperz czy dociekliwa orka to tylko kilku bohaterów zdjęć nadesłanych do 52 edycji Wildlife Photographer of the Year. Wyniki konkursu poznamy w połowie października, jednak już teraz organizatorzy zaserwowali nam przedsmak w postaci zdjęć 11 finalistów.

0
Michał Chrzanowski
31 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wildlife Photographer of the Year to prestiżowy konkurs, którego celem jest pokazanie piękna przyrody w najczystszej postać. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało prawie 50 tysięcy zdjęć, zrobionych przez fotografów z 95 krajów świata. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w połowie października tego roku. Z kolei 21 października w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ruszy wystawa pokonkursowa, która skupiać będzie 100 najlepszych prac, które zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu. Przedsmak tego co zobaczymy oferuje udostępniona przez organizatorów galeria zdjęć 11 finalistów konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Zwycięzca nagrody Grand Prix otrzyma £10,000, a autor najlepszego portfolio wróci do domu z nagrodą w wysokości £7,500. Na laureatów poszczególnych kategorii czeka od £500 (sekcja Youth) do £1250 (sekcja Adult). Zdjęcia oceniać będzie jury złożone ze światowej klasy fotografów, filmowców, dziennikarzy i kuratorów.

Pełną galerię zwycięskich prac będziemy mogli obejrzeć zaraz po ogłoszeniu oficjalnych wyników, a biorąc pod uwagę poprzednie edycje, z pewnością będzie na co popatrzeć. Wystawa pokonkursowa jak zwykle ruszy w drogę po świecie i jak co roku dotrze także do Polski. Nie znamy jeszcze jednak szczegółów odnośnie planowanych wystaw w kraju.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.nhm.ac.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
334
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)