Poznaliśmy zwycięzców National Geographic Travel Photographer of the Year 2016

Dobiegł końca jeden z największych konkursów fotograficznych, poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkursy organizowane przez National Geographic od wielu lat dostarczają zapierających dech w piersiach zdjęć podróżniczych i dzikiej natury. Właśnie dobiegła tegoroczna edycja plebiscytu National Geographic Travel Photographer of the Year. Tysiące nadesłanych prac rywalizowało ze sobą w 3 kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.

Oprócz głównej nagrody w każdej z nich, jury przyznało także tytuł fotografa roku. Otrzymał go Anthony Lau za zdjęcie przedstawiające zimowe poganianie koni w Mongolii. Fotografia zdobyła także pierwszą i drugą nagrodę w kategorii Ludzie. Oprócz aparatu Sony A6300 fotograf wygrał także wyjazd na tygodniowe fotograficzne Safari za koło podbiegunowe.

fot. Anthony Lau, "Winter Horseman"

- Zaczynało coraz mocniej padać, wiatr robił się silniejszy, a słońce szybko zmieniało swoje położenie. Wiedziałem, że mam czas na zrobienie tylko kilku kadrów zanim cała magai zniknie. W niewielką pomocą szczęścia, na jednym z ostatnich zdjęć udało mi się uwiecznić jeźdźca wyłaniającego się za końmi z porannej mgły - mówi o zdjęciu laureat.

Organizatorzy twierdzą, że byli pod ogromnym wrażeniem nadesłanych w tym roku prac. - Widać, że naszą pasję do opowiadania o świecie fotografiami dzieli ogromna liczba czytelników. - komentują. Czy rzeczywiście zwycięskie zdjęcia są tak wyjątkowe? Oceńcie sami oglądając poniższą galerię.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem travel.nationalgeographic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
6
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)