Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Poznaliśmy zwycięzców National Geographic Travel Photographer of the Year 2016

Dobiegł końca jeden z największych konkursów fotograficznych, poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.

2

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkursy organizowane przez National Geographic od wielu lat dostarczają zapierających dech w piersiach zdjęć podróżniczych i dzikiej natury. Właśnie dobiegła tegoroczna edycja plebiscytu National Geographic Travel Photographer of the Year. Tysiące nadesłanych prac rywalizowało ze sobą w 3 kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.

Oprócz głównej nagrody w każdej z nich, jury przyznało także tytuł fotografa roku. Otrzymał go Anthony Lau za zdjęcie przedstawiające zimowe poganianie koni w Mongolii. Fotografia zdobyła także pierwszą i drugą nagrodę w kategorii Ludzie. Oprócz aparatu Sony A6300 fotograf wygrał także wyjazd na tygodniowe fotograficzne Safari za koło podbiegunowe.

fot. Anthony Lau, "Winter Horseman"

- Zaczynało coraz mocniej padać, wiatr robił się silniejszy, a słońce szybko zmieniało swoje położenie. Wiedziałem, że mam czas na zrobienie tylko kilku kadrów zanim cała magai zniknie. W niewielką pomocą szczęścia, na jednym z ostatnich zdjęć udało mi się uwiecznić jeźdźca wyłaniającego się za końmi z porannej mgły - mówi o zdjęciu laureat.

Organizatorzy twierdzą, że byli pod ogromnym wrażeniem nadesłanych w tym roku prac. - Widać, że naszą pasję do opowiadania o świecie fotografiami dzieli ogromna liczba czytelników. - komentują. Czy rzeczywiście zwycięskie zdjęcia są tak wyjątkowe? Oceńcie sami oglądając poniższą galerię.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem travel.nationalgeographic.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
62
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
412
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)