Poznaliśmy zwycięzców National Geographic Travel Photographer of the Year 2016

Dobiegł końca jeden z największych konkursów fotograficznych, poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.

2
Maciej Luśtyk
4 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkursy organizowane przez National Geographic od wielu lat dostarczają zapierających dech w piersiach zdjęć podróżniczych i dzikiej natury. Właśnie dobiegła tegoroczna edycja plebiscytu National Geographic Travel Photographer of the Year. Tysiące nadesłanych prac rywalizowało ze sobą w 3 kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.

Oprócz głównej nagrody w każdej z nich, jury przyznało także tytuł fotografa roku. Otrzymał go Anthony Lau za zdjęcie przedstawiające zimowe poganianie koni w Mongolii. Fotografia zdobyła także pierwszą i drugą nagrodę w kategorii Ludzie. Oprócz aparatu Sony A6300 fotograf wygrał także wyjazd na tygodniowe fotograficzne Safari za koło podbiegunowe.

fot. Anthony Lau, "Winter Horseman"

- Zaczynało coraz mocniej padać, wiatr robił się silniejszy, a słońce szybko zmieniało swoje położenie. Wiedziałem, że mam czas na zrobienie tylko kilku kadrów zanim cała magai zniknie. W niewielką pomocą szczęścia, na jednym z ostatnich zdjęć udało mi się uwiecznić jeźdźca wyłaniającego się za końmi z porannej mgły - mówi o zdjęciu laureat.

Organizatorzy twierdzą, że byli pod ogromnym wrażeniem nadesłanych w tym roku prac. - Widać, że naszą pasję do opowiadania o świecie fotografiami dzieli ogromna liczba czytelników. - komentują. Czy rzeczywiście zwycięskie zdjęcia są tak wyjątkowe? Oceńcie sami oglądając poniższą galerię.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem travel.nationalgeographic.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
26
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)