Poznaliśmy zwycięzców National Geographic Travel Photographer of the Year 2016

Dobiegł końca jeden z największych konkursów fotograficznych, poświęconych fotografii podróżniczej. Zobaczcie nagrodzone prace.

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkursy organizowane przez National Geographic od wielu lat dostarczają zapierających dech w piersiach zdjęć podróżniczych i dzikiej natury. Właśnie dobiegła tegoroczna edycja plebiscytu National Geographic Travel Photographer of the Year. Tysiące nadesłanych prac rywalizowało ze sobą w 3 kategoriach: Natura, Miasta i Ludzie.

Oprócz głównej nagrody w każdej z nich, jury przyznało także tytuł fotografa roku. Otrzymał go Anthony Lau za zdjęcie przedstawiające zimowe poganianie koni w Mongolii. Fotografia zdobyła także pierwszą i drugą nagrodę w kategorii Ludzie. Oprócz aparatu Sony A6300 fotograf wygrał także wyjazd na tygodniowe fotograficzne Safari za koło podbiegunowe.

fot. Anthony Lau, "Winter Horseman"

- Zaczynało coraz mocniej padać, wiatr robił się silniejszy, a słońce szybko zmieniało swoje położenie. Wiedziałem, że mam czas na zrobienie tylko kilku kadrów zanim cała magai zniknie. W niewielką pomocą szczęścia, na jednym z ostatnich zdjęć udało mi się uwiecznić jeźdźca wyłaniającego się za końmi z porannej mgły - mówi o zdjęciu laureat.

Organizatorzy twierdzą, że byli pod ogromnym wrażeniem nadesłanych w tym roku prac. - Widać, że naszą pasję do opowiadania o świecie fotografiami dzieli ogromna liczba czytelników. - komentują. Czy rzeczywiście zwycięskie zdjęcia są tak wyjątkowe? Oceńcie sami oglądając poniższą galerię.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem travel.nationalgeographic.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
17
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
15
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
Jak co roku, magazyn Time wybrał selekcję 100 najważniejszych zdjęć prasowych, podsumowujących wydarzenia ostatnich miesięcy. Zobaczcie najlepsze zdjęcia reportażowe roku 2023.
21
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)