Nabór do Sekcji ShowOFF 2012 rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów Sekcji ShowOFF 2012. Pięć dwuosobowych zespołów kuratorskich wybrało dziesięć osób, które zaprezentują swoje prace podczas jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Na wystawy zapraszamy od 17 maja.

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Marzec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Nabór do Sekcji ShowOFF 2012 10. edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie został rozstrzygnięty. Po wnikliwym przeglądzie niemal sześciuset zgłoszeń i emocjonujących obradach, pracujące w dwuosobowych zespołach jury Sekcji ShowOFF 2012 w składzie: Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś, Witek Orski i Janek Zamoyski, Adam Pańczuk  i Michał Łuczak, Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek oraz Magdalena i Gaweł Kownaccy, wytypowało tegorocznych laureatów. 

 

Jubileuszową edycję Miesiąca Fotografii w Krakowie uświetni zatem dziesięć indywidualnych wystaw Sekcji ShowOFF, których autorami będą:

  • Tomek Brodawka
  • Lena Dobrowolska
  • Hubert Humka
  • Michał Lichtański
  • Laura Makabresku
  • Dawid Misiorny
  • Martyna Rudnicka
  • Łukasz Rusznica
  • Mateusz Sarełło
  • Ola Walków

Wybrane projekty są bardzo zróżnicowane, podobnie jak pola działań i zainteresowań uczestników Sekcji, a także członków jury, którzy od dziś stają się także kuratorami powyższych ekspozycji. 

W rozsianych po centrum Krakowa galeriach będziemy mogli zobaczyć wystudiowane kobiece akty, surową rejestrację architektonicznych przedsięwzięć, przestrzenne krajobrazy, wstrząsający autoportret, bardziej lub mniej kontrowersyjne reportaże i kosmiczne, autorskie kreacje. 

Więcej o projektach i ich autorach już wkrótce

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Zamykam oczy, wchodzę w ciemność - Tomasz Kawecki i Pochwała Cienia
Tomasz Kawecki poszukuje dawnych duchów, które musiały przystosować się do dzisiejszego świata. Z lampą jako jedynym źródłem światła eksploruje dziury w ziemi, jaskinie i ciemne zakamarki w...
22
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Przyznano fotograficzne nagrody Pulitzera 2024
Kryzys migracyjny i wojna Hamasu z Izraelem. Za te tematy przyznano tegoroczne nagrody Pulitzera w kategoriach fotograficznych dwóm zespołom prasowym - Associated Press i Reuters.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)