"Odgrzewane kotlety" czyli letnie powtórki - fotografowanie kompaktami

Lato i wakacje to okres, w którym redaktorzy fotopolis.pl udają się jeden po drugim na zasłużony wypoczynek urlopowy. Z drugiej strony nasi czytelnicy z jeszcze większą intensywnością realizują swoją fotograficzną pasję. Dlatego jest to świetna okazja, żeby przypomnieć najciekawsze cykle artykułów poradnikowych opublikowane na fotopolis.pl. Dzisiaj przypominamy nasz kurs fotografowania aparatami kompaktowymi.
W ciągu normalnego roku redakcja fotopolis.pl pracuje pełną parą, żeby codziennie dostarczać Wam ciekawą treść do poczytania i pooglądania. Jednak lato to czas urlopów i często pracujemy w okrojonym składzie. Tymczasem przez 9 lat istnienia fotopolis.pl opublikowaliśmy wiele świetnych i ciągle aktualnych artykułów, które aż się proszą o przypomnienie naszym czytelnikom z mniejszym "stażem". Nie ulega wątpliwości, że właśnie wakacje są doskonałym pretekstem do takich powtórek. Nasz cykl powtórkowy nazwaliśmy przewrotnie "Odgrzewane kotlety", bo na pewno taki będzie miał smak dla naszych wiernych czytelników, jednak dla nowicjuszy może okazać się pożywną porcją... wiedzy.

tak prosta rzecz jak zły uchwyt aparatu może zniszczyć wakacyjną fotkę

Wakacje już właściwie na półmetku i na pewno macie już do czynienia z pierwszymi "zdjęciami z wakacji" - swoimi lub znajomych. Nie ma co się oszukiwać, zazwyczaj fotografie wykonane przez początkujących nie są dziełami najwyższych lotów - ot po prostu pamiątki z wakacji robione najprostszymi aparatami kompaktowymi. Jednak nawet z prostego kompaktu przy odrobinie wiedzy można wyciągnąć niezły efekt - pod warunkiem, że znamy narzędzie (aparat kompaktowy) i wiemy jak go użyć. Pomocny w tym będzie na pewno nasz cykl "Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących. Z pewnością pomoże on uniknąć najważniejszych błędów, które psują wakacyjne zdjęcia, a także pokaże kilka sztuczek pozwalających poprawić wygląd wakacyjnych fotografii. Nawet jeżeli jesteście już całkiem sprawnymi fotografami, te artykuły można polecić mniej biegłym fotografującym spośród Waszej rodziny czy znajomych. Z pewnością przyczyni się to do mniejszej liczby fotograficznych wpadek. Oto lista poszczególnych części cyklu:

"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 1. - zanim zrobisz pierwsze zdjęcie
"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 2. - podstawowe ustawienia menu aparatu
"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 3. - tryby fotograficzne i programy tematyczne
"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 4. - balans bieli, czułość, autofokus, stabilizacja - po co to wszystko?
"Fotografowanie kompaktami" - poradnik dla zupełnie początkujących, część 5. - co zrobić z cyfrowymi zdjęciami? - tworzenie albumów i wydruk zdjęć

Kolejny odcinek "Odgrzewanych kotletów" już za tydzień. Zapraszamy.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3