"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii

Akademia Fotografii zaprasza na trzymiesięczny "Kurs Fotografii Współczesnej". Warsztaty i wykłady, według autorskiego programu, poprowadzi fotograf Maciej Stępiński. Cel - przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego. Początek kursu już 24 listopada.
"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii potrwa trzy miesiące. Jak piszą organizatorzy, jest skierowany do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat oraz wiedzę na temat fotografii współczesnej i zamierzają w przyszłości zajmować się fotografią. Zajęcia maja na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii oraz fotografii współczesnej, naukę fotografowania aparatem analogowym i cyfrowym. Celem kursu jest przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego.

Autorem programu i wykładowcą jest Maciej Stępiński - fotografik, malarz, autor filmów i instalacji, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1999r.), rezydent École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2000-2002).

fot. M.Stepinski, z serii 'W', 2008, lambda dibond, plexi 80x80cm

Poniżej przytaczamy program kursu:

HISTORIA FOTOGRAFII A SZTUKA WSPÓŁCZESNA
  • zapoznanie sie z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii i sztuki współczesnej
  • analiza prac najważniejszych fotografów XXI wieku oraz bieżących wystaw I festiwali fotograficznych
PODSTAWE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU TECHNIKI I TECHNOLOGII FOTOGRAFII
  • znajomość aparatów oraz charakterystyki obiektywów
  • fotografia analogowa i cyfrowa
  • warsztaty fotograficzne różnymi typami aparatów (cyfra/analog/średni format)
  • przygotowanie odbitek w Photoshopie
  • archiwizacja zdjęć
  • techniki wykonania odbitek czarnobiałych i kolorowych
PRZYGOTOWANIE PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO
  • Przygotowanie samodzielnego projektu i wykonanie serii zdjęć na określony temat
  • Przygotowanie portfolio
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18-21 w budynku Akademii Fotografii. Kurs obejmuje 80 godzin zegarowych wykładów i warsztatów.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Koszt kursu to 2200 złotych.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 0-601-381-101 lub poprzez formularz.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - poznaliśmy nazwiska nominowanych fotografów
7 Wrz 2018
Max Barstow, Enda Bowe, Joey Lawrence oraz Alice Mann to czwórka fotografów, która w tym roku walczy o prestiżową nagrodę Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Zobaczcie fotografie, które są niejako „portretem współczesnego świata.“
0