"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii

Akademia Fotografii zaprasza na trzymiesięczny "Kurs Fotografii Współczesnej". Warsztaty i wykłady, według autorskiego programu, poprowadzi fotograf Maciej Stępiński. Cel - przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego. Początek kursu już 24 listopada.
"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii potrwa trzy miesiące. Jak piszą organizatorzy, jest skierowany do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat oraz wiedzę na temat fotografii współczesnej i zamierzają w przyszłości zajmować się fotografią. Zajęcia maja na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii oraz fotografii współczesnej, naukę fotografowania aparatem analogowym i cyfrowym. Celem kursu jest przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego.

Autorem programu i wykładowcą jest Maciej Stępiński - fotografik, malarz, autor filmów i instalacji, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1999r.), rezydent École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2000-2002).

fot. M.Stepinski, z serii 'W', 2008, lambda dibond, plexi 80x80cm

Poniżej przytaczamy program kursu:

HISTORIA FOTOGRAFII A SZTUKA WSPÓŁCZESNA
  • zapoznanie sie z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii i sztuki współczesnej
  • analiza prac najważniejszych fotografów XXI wieku oraz bieżących wystaw I festiwali fotograficznych
PODSTAWE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU TECHNIKI I TECHNOLOGII FOTOGRAFII
  • znajomość aparatów oraz charakterystyki obiektywów
  • fotografia analogowa i cyfrowa
  • warsztaty fotograficzne różnymi typami aparatów (cyfra/analog/średni format)
  • przygotowanie odbitek w Photoshopie
  • archiwizacja zdjęć
  • techniki wykonania odbitek czarnobiałych i kolorowych
PRZYGOTOWANIE PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO
  • Przygotowanie samodzielnego projektu i wykonanie serii zdjęć na określony temat
  • Przygotowanie portfolio
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18-21 w budynku Akademii Fotografii. Kurs obejmuje 80 godzin zegarowych wykładów i warsztatów.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Koszt kursu to 2200 złotych.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 0-601-381-101 lub poprzez formularz.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0