"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii

Akademia Fotografii zaprasza na trzymiesięczny "Kurs Fotografii Współczesnej". Warsztaty i wykłady, według autorskiego programu, poprowadzi fotograf Maciej Stępiński. Cel - przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego. Początek kursu już 24 listopada.
"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii potrwa trzy miesiące. Jak piszą organizatorzy, jest skierowany do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat oraz wiedzę na temat fotografii współczesnej i zamierzają w przyszłości zajmować się fotografią. Zajęcia maja na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii oraz fotografii współczesnej, naukę fotografowania aparatem analogowym i cyfrowym. Celem kursu jest przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego.

Autorem programu i wykładowcą jest Maciej Stępiński - fotografik, malarz, autor filmów i instalacji, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1999r.), rezydent École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2000-2002).

fot. M.Stepinski, z serii 'W', 2008, lambda dibond, plexi 80x80cm

Poniżej przytaczamy program kursu:

HISTORIA FOTOGRAFII A SZTUKA WSPÓŁCZESNA
  • zapoznanie sie z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii i sztuki współczesnej
  • analiza prac najważniejszych fotografów XXI wieku oraz bieżących wystaw I festiwali fotograficznych
PODSTAWE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU TECHNIKI I TECHNOLOGII FOTOGRAFII
  • znajomość aparatów oraz charakterystyki obiektywów
  • fotografia analogowa i cyfrowa
  • warsztaty fotograficzne różnymi typami aparatów (cyfra/analog/średni format)
  • przygotowanie odbitek w Photoshopie
  • archiwizacja zdjęć
  • techniki wykonania odbitek czarnobiałych i kolorowych
PRZYGOTOWANIE PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO
  • Przygotowanie samodzielnego projektu i wykonanie serii zdjęć na określony temat
  • Przygotowanie portfolio
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18-21 w budynku Akademii Fotografii. Kurs obejmuje 80 godzin zegarowych wykładów i warsztatów.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Koszt kursu to 2200 złotych.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 0-601-381-101 lub poprzez formularz.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0