"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii

Akademia Fotografii zaprasza na trzymiesięczny "Kurs Fotografii Współczesnej". Warsztaty i wykłady, według autorskiego programu, poprowadzi fotograf Maciej Stępiński. Cel - przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego. Początek kursu już 24 listopada.
"Kurs Fotografii Współczesnej" w Akademii Fotografii potrwa trzy miesiące. Jak piszą organizatorzy, jest skierowany do osób, które chcą udoskonalić swój warsztat oraz wiedzę na temat fotografii współczesnej i zamierzają w przyszłości zajmować się fotografią. Zajęcia maja na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii oraz fotografii współczesnej, naukę fotografowania aparatem analogowym i cyfrowym. Celem kursu jest przygotowanie samodzielnego projektu fotograficznego.

Autorem programu i wykładowcą jest Maciej Stępiński - fotografik, malarz, autor filmów i instalacji, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1999r.), rezydent École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles (2000-2002).

fot. M.Stepinski, z serii 'W', 2008, lambda dibond, plexi 80x80cm

Poniżej przytaczamy program kursu:

HISTORIA FOTOGRAFII A SZTUKA WSPÓŁCZESNA
  • zapoznanie sie z podstawowymi zagadnieniami z historii fotografii i sztuki współczesnej
  • analiza prac najważniejszych fotografów XXI wieku oraz bieżących wystaw I festiwali fotograficznych
PODSTAWE ZAGADNIENIA Z ZAKRESU TECHNIKI I TECHNOLOGII FOTOGRAFII
  • znajomość aparatów oraz charakterystyki obiektywów
  • fotografia analogowa i cyfrowa
  • warsztaty fotograficzne różnymi typami aparatów (cyfra/analog/średni format)
  • przygotowanie odbitek w Photoshopie
  • archiwizacja zdjęć
  • techniki wykonania odbitek czarnobiałych i kolorowych
PRZYGOTOWANIE PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO
  • Przygotowanie samodzielnego projektu i wykonanie serii zdjęć na określony temat
  • Przygotowanie portfolio
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godzinach 18-21 w budynku Akademii Fotografii. Kurs obejmuje 80 godzin zegarowych wykładów i warsztatów.

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych, według kolejności zgłoszeń. Ilość miejsc, ze względu na wysoki poziom i komfort prowadzonych zajęć, jest ściśle ograniczona. Koszt kursu to 2200 złotych.

Informacje i zapisy w sekretariacie szkoły: Warszawa, ul. Marszałkowska 3/5 - od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, pod numerem telefonu: (22) 629-09-20, 0-601-381-101 lub poprzez formularz.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4