Aukcja charytatywna "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI"

Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei" zaprasza do udziału w aukcji "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI". Aukcja będzie miała charakter charytatywny, a zebrane na niej fundusze w całości przeznaczone będą na pokrycie kosztów organizacji integralnego programu psychoedukacji i psychoterapii.
Na imprezie, która odbędzie się 6 listopada w warszawskim Bussines Centre Club, zostanie przeprowadzona III aukcja dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich. Zlicytowanych zostanie około 130 prac, m.in takich artystów jak: prof. Jerzy Nowosielski, Rafał Olbiński, Andrzej Fogtt, Andrzej Pągowski, Aneta Grzeszykowska. Imprezę charytatywnie poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Dorota Wellman, a aukcję Piotr Lengiewicz, Prezes Domu Aukcyjnego Rempex.

Katarzyna Szeszycka, Pink room, fotografia 2008

Aukcja odbywać się będzie również za pomocą równolegle prowadzonej licytacji Internetowej przez portal artinfo.pl. Dzięki tej formie w licytacji mogą brać czynny udział osoby z całej Polski i z zagranicy. Ceny wywoławcze obiektów zaczynać się będą od 100 zł, z wyłączeniem obiektów z ceną gwarantowaną oznaczoną w katalogu gwiazdką.

Fundusze, które zostaną pozyskane z aukcji przeznaczone będą w całości na pokrycie kosztów organizacji integralnego programu psychoedukacji i psychoterapii. Wierzymy głęboko, że dzięki zgromadzonym środkom chorzy na nowotwory oraz ich bliscy będą mogli w 2009 r. korzystać bezpłatnie z różnych form pomocy psychologicznej proponowanych przez naszą Fundację.
Aneta Grzeszykowska, Bez tytułu [Portrety
, seria 18 fotografii, c-print na dibondzie, plexi 47 x 37 cm, 2005-2006]
PROGRAM AUKCJI
  • 15.00 - 17.30 wystawa przedaukcyjna
  • 17.30 - 18.00 koncert zespołu kameralnego Behemot Quortet
  • 18.00 - 18.30 oficjalne rozpoczęcie imprezy
  • 18.30 - rozpoczęcie aukcji
Katalog aukcyjny dostępny jest na stronie www.artinfo.pl.

Honorowy patronat nad Fundacją i jej działalnością objęło Business Centre Club, natomiast patronat honorowy nad aukcją Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.


Termin: 6 listopada 2008
Miejsce: Bussines Centre Club
Pl. Żelaznej Bramy 10, Warszawa


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1