Aukcja charytatywna "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI"

Fundacja Psychoonkologii "Ogród Nadziei" zaprasza do udziału w aukcji "ziarno SZTUKI - ogród NADZIEI". Aukcja będzie miała charakter charytatywny, a zebrane na niej fundusze w całości przeznaczone będą na pokrycie kosztów organizacji integralnego programu psychoedukacji i psychoterapii.
Na imprezie, która odbędzie się 6 listopada w warszawskim Bussines Centre Club, zostanie przeprowadzona III aukcja dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich. Zlicytowanych zostanie około 130 prac, m.in takich artystów jak: prof. Jerzy Nowosielski, Rafał Olbiński, Andrzej Fogtt, Andrzej Pągowski, Aneta Grzeszykowska. Imprezę charytatywnie poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Dorota Wellman, a aukcję Piotr Lengiewicz, Prezes Domu Aukcyjnego Rempex.

Katarzyna Szeszycka, Pink room, fotografia 2008

Aukcja odbywać się będzie również za pomocą równolegle prowadzonej licytacji Internetowej przez portal artinfo.pl. Dzięki tej formie w licytacji mogą brać czynny udział osoby z całej Polski i z zagranicy. Ceny wywoławcze obiektów zaczynać się będą od 100 zł, z wyłączeniem obiektów z ceną gwarantowaną oznaczoną w katalogu gwiazdką.

Fundusze, które zostaną pozyskane z aukcji przeznaczone będą w całości na pokrycie kosztów organizacji integralnego programu psychoedukacji i psychoterapii. Wierzymy głęboko, że dzięki zgromadzonym środkom chorzy na nowotwory oraz ich bliscy będą mogli w 2009 r. korzystać bezpłatnie z różnych form pomocy psychologicznej proponowanych przez naszą Fundację.
Aneta Grzeszykowska, Bez tytułu [Portrety
, seria 18 fotografii, c-print na dibondzie, plexi 47 x 37 cm, 2005-2006]
PROGRAM AUKCJI
  • 15.00 - 17.30 wystawa przedaukcyjna
  • 17.30 - 18.00 koncert zespołu kameralnego Behemot Quortet
  • 18.00 - 18.30 oficjalne rozpoczęcie imprezy
  • 18.30 - rozpoczęcie aukcji
Katalog aukcyjny dostępny jest na stronie www.artinfo.pl.

Honorowy patronat nad Fundacją i jej działalnością objęło Business Centre Club, natomiast patronat honorowy nad aukcją Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.


Termin: 6 listopada 2008
Miejsce: Bussines Centre Club
Pl. Żelaznej Bramy 10, Warszawa


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0