Photoshelter udostępnia darmowy poradnik na temat tworzenia i publikacji książek fotograficznych

Photoshelter udostępnia darmowy poradnik na temat tworzenia i publikacji książek fotograficznych

Photobooki stają się coraz bardziej popularną formą prezentacji fotograficznego dorobku. Od pomysłu do publikacji jednak daleka droga. Dzięki nowemu poradnikowi Photoshelter może stać się ona nieco łatwiejsza.

Rynek książek fotograficznych w ostatnich latach wydaje się przeżywać rozkwit, o czym świadczy chociażby cieszący się coraz większa popularnością konkurs na Fotograficzną Publikację Roku. Photobooki wydawane są zarówno przez specjalistyczne wydawnictwa jak i własnym sumptem, przez samych autorów. Stworzenie projektu książki i doprowadzenie do jej publikacji to jednak proces usiany przeszkodami, co sprawia, że wiele osób nigdy nie podejmuje się takiego przedsięwzięcia.

Pracochłonny proces

Fragment poradnika Photoshleter

Oprócz wybrania zdjęć musimy znaleźć osobę, która wykona jej oprawę graficzną. Aby nie wpaść w pułapkę własnego, często zbyt subiektywnego spojrzenia na swoje prace, warto też konsultować edycję książki z osobami, które znają się na rzeczy. Pozostaje tez być może najbardziej problematyczna kwestia znalezienia wydawcy, lub pozyskania funduszy na druk naszej wymarzonej publikacji. Trzeba też książką zainteresować potencjalnych odbiorców.

Choć temat własnych publikacji podejmowany jest podczas różnych spotkań fotograficznych, większość zainteresowanych przechodzi cały proces ucząc się na własnych błędach - w internecie wcale nie tak łatwo bowiem o praktyczne porady na temat tego typu działań. Temat ten może niektórym rozjaśnić jednak nowy poradnik serwisu Photoshelter.

Fragment poradnika Photoshleter

Garść porad i relacje z pierwszej ręki

Stworzone wspólnie z platformą Blurb kompendium dotyka wszystkich najważniejszych tematów dotyczących tworzenia książek fotograficznych - od ich projektu, określenia grupy odbiorczej, aż po  sposoby na ich publikację. Sporą część poradnika stanowią także wywiady ze znanymi fotografami na temat trudności, jakie napotkali podczas tworzenia swoich albumów.

Fragment poradnika Photoshleter

Oczywiście trzeba pamiętać, że poradnik ma na celu reklamowanie usług serwisów Photoshelter i Blurb, ale zainteresowani na pewno znajdą tu garść przydatnych informacji.

Publikacja dostępna jest do pobrania za darmo, w języku angielskim, pod adresem photoshelter.com/guide-to-publishing-photo-books/. Jedyne, co musimy zrobić, to podać nasz adres e-mail.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Gregor Sailer: “Próbuję znaleźć dostęp do światów, do których trudno dostać się z zewnątrz”
15 Gru 2017
Centra szkolenia bojowego w USA i Europie, wierne repliki europejskich miast w Chinach, całe miasta do testowania pojazdów w Szwecji czy wioski tworzone na pokaz w Rosji. Absurdalne światy, pełne iluzji i kłamstwa w służbie polityki i ekonomii, to obiekt  zainteresowań austriackiego fotografa Gregora Sailera.
0
National Geographic Nature Photographer of the Year 2017 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
14 Gru 2017
Wydarzenia organizowane przez National Geographic zawsze gwarantują nam solidną dawkę niezwykłych zdjęć przyrodniczych. Nie inaczej jest i tym razem. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji National Geographic Nature Photographer of the Year.
0
Życie, twórczość i filozofia Ansela Adamsa zamknięte w 80-minutowym dokumencie. Obowiązkowy seans dla fotografów
13 Gru 2017
Ansel Adams to jeden z najbardziej znanych i inspirujących fotografów wszech czasów. Na przestrzeni lat z pewnością dużo o nim słyszeliście, ale mało co tak szczegółowo przedstawia jego życie i twórczość jak ten dokument z 2002 roku.
0
Oto najlepsze polskie zdjęcia teatralne ostatniego roku. Znamy zwycięzców III Konkursu Fotografii Teatralnej
12 Gru 2017
Już po raz trzeci jury ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Teatralnej przyznali nagrody fotografom, których praca skupia się wokół spektakli wystawianych na deskach teatrów. Zobaczcie nagrodzone prace.
0