What’s the Difference - naucz się świecić z Profoto

Autor: Maciej Luśtyk

5 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Na swoim kanale w serwisie Youtube znany producent oświetlenia zamieścił serię filmowych poradników skupiających się na pracy ze światłem błyskowym. Każdy z 10 filmów z serii "What's the Difference" opisuje różnice w efektach jakie uzyskamy podczas korzystania z różnych technik i sprzętu.

Seria poradników What’s the Difference prowadzona przez fotografa Jareda Platta skupia się na pokazaniu fotografującym jakie efekty uzyskają przy zastosowaniu poszczególnym modyfikatorów i technik oświetleniowych. Dowiemy się między innymi co daje założenie grida na softboxy, jak świecić w studio, a jak plenerze oraz jak dobrze wykorzystać synchronizację błysku z krótkimi czasami migawki. Poniżej możecie zobaczyć filmik dotyczący właśnie zamrażania ruchu za pomocą błysku.

Nie ulega wątpliwości, że filmiki mają za zadanie promować zaprezentowane kilka miesięcy temu lampy Profoto B2, niemniej jednak będą stanowić ciekawy materiał dla osób uczących się kreatywnego użycia oświetlenia. Wszystkie poradniki przygotowane przez producenta znajdziecie na kanale Profoto w serwisie Youtube, radzimy jednak zajrzeć także na stronę producenta, na której znajdziemy bardziej szczegółowe opracowanie zagadnień poruszonych w filmikach.

Więcej o serii “What’s the Difference” przeczytacie na stronie profoto.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
11
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)