Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

What’s the Difference - naucz się świecić z Profoto

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Na swoim kanale w serwisie Youtube znany producent oświetlenia zamieścił serię filmowych poradników skupiających się na pracy ze światłem błyskowym. Każdy z 10 filmów z serii "What's the Difference" opisuje różnice w efektach jakie uzyskamy podczas korzystania z różnych technik i sprzętu.

Seria poradników What’s the Difference prowadzona przez fotografa Jareda Platta skupia się na pokazaniu fotografującym jakie efekty uzyskają przy zastosowaniu poszczególnym modyfikatorów i technik oświetleniowych. Dowiemy się między innymi co daje założenie grida na softboxy, jak świecić w studio, a jak plenerze oraz jak dobrze wykorzystać synchronizację błysku z krótkimi czasami migawki. Poniżej możecie zobaczyć filmik dotyczący właśnie zamrażania ruchu za pomocą błysku.

Nie ulega wątpliwości, że filmiki mają za zadanie promować zaprezentowane kilka miesięcy temu lampy Profoto B2, niemniej jednak będą stanowić ciekawy materiał dla osób uczących się kreatywnego użycia oświetlenia. Wszystkie poradniki przygotowane przez producenta znajdziecie na kanale Profoto w serwisie Youtube, radzimy jednak zajrzeć także na stronę producenta, na której znajdziemy bardziej szczegółowe opracowanie zagadnień poruszonych w filmikach.

Więcej o serii “What’s the Difference” przeczytacie na stronie profoto.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)