II Opolski Festiwal Fotografii

Już po raz drugi odbędzie się Opolski Festiwal Fotografii, którego wiodącym tematem są w tym roku "Zmiany". Otwarcie 12 października o godz. 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Do 21 października swoje prace zaprezentują m.in. Filip Ćwik, Chris Niedenthal, Przemysław Pokrycki, Silvia i Bart Pogoda, Arkadiusz Gola oraz Michał Jędrzejowski i Tomasz Liboska!
Silvia & Bart Pogoda "As if there was no tomorrow"


II Opolski Festiwal Fotografii odbędzie się w Oplu w dniach 12-21 października. Jego organizatorzy chcą, aby znani fotografowie tworzący w Polsce i na świecie mieli możliwość nie tylko zaprezentowania swojej twórczości, ale przede wszystkim mogli się spotkać, porozmawiać opowiedzieć o swoje fotografii. Festiwal to także szansa na zaprezentowanie lokalnego środowiska fotograficznego.

W ramach wydarzenia czekają na Was wystawy, spotkania, warsztaty oraz przegląd fotokastów. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu są "Zmiany", które organizatorzy rozumieją bardzo szeroko: Mamy przekonanie, że fotografia jako dokument świetnie rejestruje wszelkie zmiany. Jak się zmieniamy, jak zmienia się nasze otoczenie, jak zmienia się sposób fotografowania to kilka pytań, na które będzie można poszukać odpowiedzi na II OFFie.

Przemysław Pokrycki "Rytuały przejścia"


Głównym organizatorem jest Fundacja Warsztatów Fotograficznych 2.8 wraz z opolskim oddziałem Związku Polskich Artystów Fotografików.

(11 z programu głównego i 6 wystaw towarzyszących);Odbędą się 4 warsztaty fotograficzne, na które należy się zapisywać.;W ramach II OFF odbędą się 3 spotkania z zaproszonymi fotografami i 2 prezentacje multimedialne.;Zorganizowany zostanie 1 szybki konkurs fotograficzny.;W ramach festiwalu swoje wystawy będzie mieć 22 artystów (nie licząc studentów PWSFTViT). Do Opola przyjedzie m.in. Chris Niedenthal, Filip Ćwik, Silvia i Bart  Pogoda, Arkadiusz Gola, Michał Jędrzejowski, Tomasz Liboska, Kacper Kowalski...]
Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.offoto.pl.

Chris Niedenthal, Moskwa, Telefony, 1989
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
24 Maj 2019
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
2
Moscow International Foto Awards 2019 - Polacy zdominowali sekcję photobooków. Triumfują też w pozostałych kategoriach
23 Maj 2019
Tegoroczna odsłona konkursu MIFA przynosi wiele nagród fotografom znad Wisły. Książki fotograficzne Igora Pisuka i Dominiki Koszowskiej uznane zostały najlepszymi publikacjami roku. Oprócz nich triumfy święci jeszcze 9 fotografów z Polski.
0
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
2
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0