Nowy Leica Store, czyli czerwona kropka w Krakowie

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Luty 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
W czwartek 23 lutego odbyło się oficjalne otwarcie drugiego w Polsce salonu firmy Leica. Do Warszawy, która do tej pory jako jedyna w Polsce miała Leica Store, dołączył Kraków. To dobra wiadomość nie tylko dla fanów marki, ale także dla pasjonatów fotografii, ponieważ salon znajdujący się na ulicy Sławkowskiej, to sklep nie tylko ze sprzętem.

Leica to zasłużona dla rozwoju fotografii, ekskluzywna niemiecka marka, która dopiero dopiero od kilku lat miała w Warszawie swój pierwszy oficjalny salon w Polsce. W czwartek 23 lutego otworzono drugi oficjalny punkt sprzedaży tej marki - w Krakowie, na ulicy Sławkowskiej 26.

Niewielkie wnętrze zostało maksymalnie wykorzystane. Czarno-czerwone regały prezentowały całą gamę aparatów oznaczonych czerwoną kropką. Chętni mogli nawet spróbować swoich sił z kolosem (jak na korpusy tej marki), średnioformatową S2.

Cieszy fakt, że tak jak w Warszawie nie mamy do czynienia ze zwykłym sklepem ze sprzętem fotograficznym. W Leica Store znalazł także swoje miejsce regał z albumami, na którym oprócz zmniejszonej wersji słynnej książki Helmuta Newtona "SUMO" znalazł się "Magnum Contact Sheets" oraz wiele innych ciekawych propozycji. Otwarcie odbyło się w towarzystwie trzech fotografów: Jacka Poremby, Szymona Szcześniaka oraz Marcina Kydryńskiego. Każdy z nich zaprezenetował wybór swoich zdjęć oraz opowiedział kilka słów o nich. Na uroczystym otwarciu pojawiło się około 100 osób.

Leica Store Kraków
ul. Sławkowska 26

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Odkryj tajemnice koloru, by robić jeszcze lepsze zdjęcia
Odkryj tajemnice koloru, by robić jeszcze lepsze zdjęcia
Czy wiesz jak na widza oddziałuje kolor? Podpowiadamy, jak tworzyć mocne ujęcia wykorzystując zasady dobierania barw.
24
Jak działa soczewka asferyczna?
Jak działa soczewka asferyczna?
O soczewkach asferycznych słyszycie przy niemal każdej premierze obiektywu. Czy jednak wiecie jak działa? Zobaczcie w jaki sposób wpływa na jakość obrazu i jak jej...
7
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Fotografia miejska - 5 wskazówek jak uchwycić energię metropolii
Jak przygotować się na fotograficzne miejskie łowy? Jak wybrać i jak ustawić aparat by nie stracić żadnej klatki? Gdzie szukać ciekawych ujęć i jak komponować kadry? Odpowiedzi na te i inne...
9
Powiązane artykuły