Kolejny weekend z fotografią uliczną w Warszawie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie "Street Photography Now". W sobotę, 10 grudnia odbędą się warsztaty rodzinne, spotkanie z Włodkiem Krzemińskim oraz pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight". W niedzielę Fundacja.DOC zaprasza na szybki przegląd portfolio. Wszystko to już w najbliższy weekend w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie w Warszawie.
fot. Przemysław Pokrycki, z cyklu “

Warsztaty rodzinne/ portret za świątecznym stołem
Termin: 10.12.2011, godz. 14:00-15:30


Na zajęciach obejrzymy zdjęcia Przemysława Pokryckiego, który specjalizuje się w rodzinnych portretach. Opowiemy jak fotografować bliskie nam osoby, w dodatku w małych domowych przestrzeniach. Spróbujemy przygotować się fotograficznie do nadchodzących świąt i okazji spotkania całych rodzin przy jednym stole.

Prowadzenie: Joanna Kinowska i Przemysław Pokrycki - Fundacja.DOC.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku +4 lata. Rodzice i opiekunowie też uczestniczą w naszych działaniach!

Zajęcia bezpłatne, ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy: j.kinowska@fundacjadoc.org tel: 601 930 560
fot. Włodek Krzemiński, Warszawa, dzięki uprzejmości autora

Włodzimierz Krzemiński - spotkanie autorskie oraz wykład o historii fotografii ulicznej
Termin: 10.12.2011, godz. 16:00-18:00


Wstęp wolny.

Włodzimierz Krzemiński. Ur. 1953. Fotograf i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wystawiał w Polsce i za granicą. Wykładowca w Studium Fotografii ZPAF oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
fot. Nick Turpin podczas pracy nad filmem na ulicach Nowego Jorku / dzięki uprzejmości autora

Pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight"
Termin: 10.12.2011, godz. 18:00


"In-sight" to dokumentalny film Brytyjskiego fotografa ulicznego Nicka Turpina, który podąża za członkami kolektywu "In-public" fotografującymi ulice Nowego Jorku, Melbourne i Rotterdamu. Używając małej kamery HD umieszczonej w 'gorącej stopce' aparatu fotograficznego pozwala widzowi podpatrzeć jak pracują najlepsi współcześni fotografowie uliczni. Nick Turpin jest jednym z założycieli kolektywu In-Public oraz autorem słynnego manifestu fotografii ulicznej, jest też jednym z autorów prezentowanych na wystawie oraz w albumie "Street Photography Now".

Film w języku angielskim, wstęp wolny.
fot. Piotr Bułas, Łomianki, 2010 (c) Piotr Bułas / Fundacja .DOC

Speed-date.DOC czyli szybki przegląd portfolio!
Termin: 11.12.2011, godz. 13:00-16:00


Stawiamy 6 stolików i 12 krzeseł (a może i jakaś kanapa się znajdzie). Przy tych stołach czekamy na Was i Wasze zdjęcia! Nie oglądamy nic na komputerach, prosimy o odbitki, wydruki, PAPIER! Patrzymy, analizujemy, rozmawiamy. W Speed-date.DOC biorą udział: Przemysław Pokrycki, Andrzej Wiktor, Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Piotr Bułas i Joanna Kinowska.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja.DOC.


Wszystkie wydarzenia odbędą się w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie.

Wydarzenia towarzyszą wystawie "Street Photography Now".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0