Kolejny weekend z fotografią uliczną w Warszawie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie "Street Photography Now". W sobotę, 10 grudnia odbędą się warsztaty rodzinne, spotkanie z Włodkiem Krzemińskim oraz pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight". W niedzielę Fundacja.DOC zaprasza na szybki przegląd portfolio. Wszystko to już w najbliższy weekend w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie w Warszawie.
fot. Przemysław Pokrycki, z cyklu “

Warsztaty rodzinne/ portret za świątecznym stołem
Termin: 10.12.2011, godz. 14:00-15:30


Na zajęciach obejrzymy zdjęcia Przemysława Pokryckiego, który specjalizuje się w rodzinnych portretach. Opowiemy jak fotografować bliskie nam osoby, w dodatku w małych domowych przestrzeniach. Spróbujemy przygotować się fotograficznie do nadchodzących świąt i okazji spotkania całych rodzin przy jednym stole.

Prowadzenie: Joanna Kinowska i Przemysław Pokrycki - Fundacja.DOC.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku +4 lata. Rodzice i opiekunowie też uczestniczą w naszych działaniach!

Zajęcia bezpłatne, ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy: j.kinowska@fundacjadoc.org tel: 601 930 560
fot. Włodek Krzemiński, Warszawa, dzięki uprzejmości autora

Włodzimierz Krzemiński - spotkanie autorskie oraz wykład o historii fotografii ulicznej
Termin: 10.12.2011, godz. 16:00-18:00


Wstęp wolny.

Włodzimierz Krzemiński. Ur. 1953. Fotograf i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wystawiał w Polsce i za granicą. Wykładowca w Studium Fotografii ZPAF oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
fot. Nick Turpin podczas pracy nad filmem na ulicach Nowego Jorku / dzięki uprzejmości autora

Pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight"
Termin: 10.12.2011, godz. 18:00


"In-sight" to dokumentalny film Brytyjskiego fotografa ulicznego Nicka Turpina, który podąża za członkami kolektywu "In-public" fotografującymi ulice Nowego Jorku, Melbourne i Rotterdamu. Używając małej kamery HD umieszczonej w 'gorącej stopce' aparatu fotograficznego pozwala widzowi podpatrzeć jak pracują najlepsi współcześni fotografowie uliczni. Nick Turpin jest jednym z założycieli kolektywu In-Public oraz autorem słynnego manifestu fotografii ulicznej, jest też jednym z autorów prezentowanych na wystawie oraz w albumie "Street Photography Now".

Film w języku angielskim, wstęp wolny.
fot. Piotr Bułas, Łomianki, 2010 (c) Piotr Bułas / Fundacja .DOC

Speed-date.DOC czyli szybki przegląd portfolio!
Termin: 11.12.2011, godz. 13:00-16:00


Stawiamy 6 stolików i 12 krzeseł (a może i jakaś kanapa się znajdzie). Przy tych stołach czekamy na Was i Wasze zdjęcia! Nie oglądamy nic na komputerach, prosimy o odbitki, wydruki, PAPIER! Patrzymy, analizujemy, rozmawiamy. W Speed-date.DOC biorą udział: Przemysław Pokrycki, Andrzej Wiktor, Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Piotr Bułas i Joanna Kinowska.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja.DOC.


Wszystkie wydarzenia odbędą się w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie.

Wydarzenia towarzyszą wystawie "Street Photography Now".
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4