Kolejny weekend z fotografią uliczną w Warszawie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie "Street Photography Now". W sobotę, 10 grudnia odbędą się warsztaty rodzinne, spotkanie z Włodkiem Krzemińskim oraz pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight". W niedzielę Fundacja.DOC zaprasza na szybki przegląd portfolio. Wszystko to już w najbliższy weekend w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie w Warszawie.
fot. Przemysław Pokrycki, z cyklu “

Warsztaty rodzinne/ portret za świątecznym stołem
Termin: 10.12.2011, godz. 14:00-15:30


Na zajęciach obejrzymy zdjęcia Przemysława Pokryckiego, który specjalizuje się w rodzinnych portretach. Opowiemy jak fotografować bliskie nam osoby, w dodatku w małych domowych przestrzeniach. Spróbujemy przygotować się fotograficznie do nadchodzących świąt i okazji spotkania całych rodzin przy jednym stole.

Prowadzenie: Joanna Kinowska i Przemysław Pokrycki - Fundacja.DOC.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku +4 lata. Rodzice i opiekunowie też uczestniczą w naszych działaniach!

Zajęcia bezpłatne, ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy: j.kinowska@fundacjadoc.org tel: 601 930 560
fot. Włodek Krzemiński, Warszawa, dzięki uprzejmości autora

Włodzimierz Krzemiński - spotkanie autorskie oraz wykład o historii fotografii ulicznej
Termin: 10.12.2011, godz. 16:00-18:00


Wstęp wolny.

Włodzimierz Krzemiński. Ur. 1953. Fotograf i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wystawiał w Polsce i za granicą. Wykładowca w Studium Fotografii ZPAF oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
fot. Nick Turpin podczas pracy nad filmem na ulicach Nowego Jorku / dzięki uprzejmości autora

Pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight"
Termin: 10.12.2011, godz. 18:00


"In-sight" to dokumentalny film Brytyjskiego fotografa ulicznego Nicka Turpina, który podąża za członkami kolektywu "In-public" fotografującymi ulice Nowego Jorku, Melbourne i Rotterdamu. Używając małej kamery HD umieszczonej w 'gorącej stopce' aparatu fotograficznego pozwala widzowi podpatrzeć jak pracują najlepsi współcześni fotografowie uliczni. Nick Turpin jest jednym z założycieli kolektywu In-Public oraz autorem słynnego manifestu fotografii ulicznej, jest też jednym z autorów prezentowanych na wystawie oraz w albumie "Street Photography Now".

Film w języku angielskim, wstęp wolny.
fot. Piotr Bułas, Łomianki, 2010 (c) Piotr Bułas / Fundacja .DOC

Speed-date.DOC czyli szybki przegląd portfolio!
Termin: 11.12.2011, godz. 13:00-16:00


Stawiamy 6 stolików i 12 krzeseł (a może i jakaś kanapa się znajdzie). Przy tych stołach czekamy na Was i Wasze zdjęcia! Nie oglądamy nic na komputerach, prosimy o odbitki, wydruki, PAPIER! Patrzymy, analizujemy, rozmawiamy. W Speed-date.DOC biorą udział: Przemysław Pokrycki, Andrzej Wiktor, Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Piotr Bułas i Joanna Kinowska.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja.DOC.


Wszystkie wydarzenia odbędą się w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie.

Wydarzenia towarzyszą wystawie "Street Photography Now".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3