Kolejny weekend z fotografią uliczną w Warszawie

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie "Street Photography Now". W sobotę, 10 grudnia odbędą się warsztaty rodzinne, spotkanie z Włodkiem Krzemińskim oraz pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight". W niedzielę Fundacja.DOC zaprasza na szybki przegląd portfolio. Wszystko to już w najbliższy weekend w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie w Warszawie.
fot. Przemysław Pokrycki, z cyklu “

Warsztaty rodzinne/ portret za świątecznym stołem
Termin: 10.12.2011, godz. 14:00-15:30


Na zajęciach obejrzymy zdjęcia Przemysława Pokryckiego, który specjalizuje się w rodzinnych portretach. Opowiemy jak fotografować bliskie nam osoby, w dodatku w małych domowych przestrzeniach. Spróbujemy przygotować się fotograficznie do nadchodzących świąt i okazji spotkania całych rodzin przy jednym stole.

Prowadzenie: Joanna Kinowska i Przemysław Pokrycki - Fundacja.DOC.

Zajęcia przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku +4 lata. Rodzice i opiekunowie też uczestniczą w naszych działaniach!

Zajęcia bezpłatne, ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy: j.kinowska@fundacjadoc.org tel: 601 930 560
fot. Włodek Krzemiński, Warszawa, dzięki uprzejmości autora

Włodzimierz Krzemiński - spotkanie autorskie oraz wykład o historii fotografii ulicznej
Termin: 10.12.2011, godz. 16:00-18:00


Wstęp wolny.

Włodzimierz Krzemiński. Ur. 1953. Fotograf i wykładowca. Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Wystawiał w Polsce i za granicą. Wykładowca w Studium Fotografii ZPAF oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych. Mieszka i pracuje w Warszawie.
fot. Nick Turpin podczas pracy nad filmem na ulicach Nowego Jorku / dzięki uprzejmości autora

Pokaz filmu Nicka Turpina "In-sight"
Termin: 10.12.2011, godz. 18:00


"In-sight" to dokumentalny film Brytyjskiego fotografa ulicznego Nicka Turpina, który podąża za członkami kolektywu "In-public" fotografującymi ulice Nowego Jorku, Melbourne i Rotterdamu. Używając małej kamery HD umieszczonej w 'gorącej stopce' aparatu fotograficznego pozwala widzowi podpatrzeć jak pracują najlepsi współcześni fotografowie uliczni. Nick Turpin jest jednym z założycieli kolektywu In-Public oraz autorem słynnego manifestu fotografii ulicznej, jest też jednym z autorów prezentowanych na wystawie oraz w albumie "Street Photography Now".

Film w języku angielskim, wstęp wolny.
fot. Piotr Bułas, Łomianki, 2010 (c) Piotr Bułas / Fundacja .DOC

Speed-date.DOC czyli szybki przegląd portfolio!
Termin: 11.12.2011, godz. 13:00-16:00


Stawiamy 6 stolików i 12 krzeseł (a może i jakaś kanapa się znajdzie). Przy tych stołach czekamy na Was i Wasze zdjęcia! Nie oglądamy nic na komputerach, prosimy o odbitki, wydruki, PAPIER! Patrzymy, analizujemy, rozmawiamy. W Speed-date.DOC biorą udział: Przemysław Pokrycki, Andrzej Wiktor, Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Piotr Bułas i Joanna Kinowska.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja.DOC.


Wszystkie wydarzenia odbędą się w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie przy ul. Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie.

Wydarzenia towarzyszą wystawie "Street Photography Now".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Poznaliśmy zwycięzców Chromatic Awards. Wśród laureatów są Polacy
17 Gru 2018
Za nami druga edycja Chromatic Awards. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs okazał się szczęśliwy dla Polaków, którzy zajęli wysokie miejsca zarówno w sekcji profesjonalnej, jak i amatorskiej. Koniecznie zobaczcie nagrodzone prace.
0
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4