Wystawa "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz" w Warszawie

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", który rozpocznie się w sobotę, 19 listopada o godz. 19:00 w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie. Zobaczycie na niej prace przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych, którzy znaleźli się w albumie "Street Photography Now". Obok nich swoje fotografie pokażą twórcy z Polski. Polecamy!
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego i Fundacja .DOC zapraszają na wystawę "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", którą będziecie mogli oglądać w dniach 20 listopada 2011 - 15 stycznia 2012 w Warszawie.

Fotografia uliczna jest właściwie reportażem. Może też być zdjęciem pamiątkowym czy wziętym prosto z albumu rodzinnego. Właściwie nie musi się zdarzać na ulicy, w mieście, ale nawet w głębi lasu czy na pustkowiu. Współcześnie nurt tej fotografii - na pewno dokumentalnej i choć często trudno w to uwierzyć - absolutnie prawdziwej - porywa robiących zdjęcia na całym świecie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace m.in. takich autorów jak: Christophe Agou, Narelle Autio, Maciej Dakowicz, David Gibson, Bruce Gilden, Thierry Girard, Andrew Z. Glickman, Siegfried Hansen, Nils Jorgensen, Martin Kollar, Jesse Marlow, Jeff Mermelstein, Joel Meyerowitz, Mimi Mollica, Trent Parke, Martin Parr, Gus Powell, Mark Alor Powell, Paul Russell, Otto Snoek, Matt Stuart, Ying Tang, Nick Turpin oraz Alex Webb.
Maciej Dakowicz, z serii "Cardiff After Dark", 2009, fot. Dzięki uprzejmości autora

Prezentacji wystawy przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych wg wyboru autorów Sophie Howarth i Stephen McLaren albumu o tym samym tytule towarzyszyć będzie ekspozycja polskiej fotografii.

Nie twierdzimy, że "street" się u nas wymyślił, ani że jest to nasza fotografia narodowa - piszą organizatorzy. Zauważamy, że mnóstwo ludzi robi zdjęcia na ulicy. Nie wszystkie - paradoksalnie - nazywamy ulicznymi. Chwytanie zabawnych momentów z codzienności, przyłapywanie na gorących uczynkach i chwilach zapomnienia, wskazywanie absurdów tym zajmują się fotografowie uliczni. Widz oprócz śmiechu, historii niczym z haiku, nade wszystko ma przyjemność patrzenia na mijane przez siebie na ulicy sceny. Zwykłe. Potoczne. Niezauważalne gdy się dzieją.

Polscy autorzy, którzy pokażą swoje prace to m.in.: Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Mariusz Forecki, Michał Macioszczyk, Przemek Pokrycki, Agnieszka Sym, Robert Jaworski, Jerzy Łapiński, Piotr Koszczyński, Sylwester Rozmiarek, Bart Pogoda, Światek Wojtkowiak, Artur Alan Willmann, Piotr Bułas, Tomek Wiech, Tomasz Kulbowski, Szymon Michna, Przemek Wajerowicz, Damian Chrobak, Jan Wajszczuk, Jacek Szust, Magda Galas, Adam Lach i Michał Szlaga.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Third Floor Gallery z Cardiff, University of Wales w Newport oraz wydawnictwem Thames & Hudson.

Oganizatorem wystawy jest Fundacja.DOC.


Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz
Wernisaż: 19.11.2011, godz. 19:00
Termin: 20.11.2011-15.01.2012

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0