Wystawa "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz" w Warszawie

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", który rozpocznie się w sobotę, 19 listopada o godz. 19:00 w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie. Zobaczycie na niej prace przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych, którzy znaleźli się w albumie "Street Photography Now". Obok nich swoje fotografie pokażą twórcy z Polski. Polecamy!
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego i Fundacja .DOC zapraszają na wystawę "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", którą będziecie mogli oglądać w dniach 20 listopada 2011 - 15 stycznia 2012 w Warszawie.

Fotografia uliczna jest właściwie reportażem. Może też być zdjęciem pamiątkowym czy wziętym prosto z albumu rodzinnego. Właściwie nie musi się zdarzać na ulicy, w mieście, ale nawet w głębi lasu czy na pustkowiu. Współcześnie nurt tej fotografii - na pewno dokumentalnej i choć często trudno w to uwierzyć - absolutnie prawdziwej - porywa robiących zdjęcia na całym świecie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace m.in. takich autorów jak: Christophe Agou, Narelle Autio, Maciej Dakowicz, David Gibson, Bruce Gilden, Thierry Girard, Andrew Z. Glickman, Siegfried Hansen, Nils Jorgensen, Martin Kollar, Jesse Marlow, Jeff Mermelstein, Joel Meyerowitz, Mimi Mollica, Trent Parke, Martin Parr, Gus Powell, Mark Alor Powell, Paul Russell, Otto Snoek, Matt Stuart, Ying Tang, Nick Turpin oraz Alex Webb.
Maciej Dakowicz, z serii "Cardiff After Dark", 2009, fot. Dzięki uprzejmości autora

Prezentacji wystawy przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych wg wyboru autorów Sophie Howarth i Stephen McLaren albumu o tym samym tytule towarzyszyć będzie ekspozycja polskiej fotografii.

Nie twierdzimy, że "street" się u nas wymyślił, ani że jest to nasza fotografia narodowa - piszą organizatorzy. Zauważamy, że mnóstwo ludzi robi zdjęcia na ulicy. Nie wszystkie - paradoksalnie - nazywamy ulicznymi. Chwytanie zabawnych momentów z codzienności, przyłapywanie na gorących uczynkach i chwilach zapomnienia, wskazywanie absurdów tym zajmują się fotografowie uliczni. Widz oprócz śmiechu, historii niczym z haiku, nade wszystko ma przyjemność patrzenia na mijane przez siebie na ulicy sceny. Zwykłe. Potoczne. Niezauważalne gdy się dzieją.

Polscy autorzy, którzy pokażą swoje prace to m.in.: Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Mariusz Forecki, Michał Macioszczyk, Przemek Pokrycki, Agnieszka Sym, Robert Jaworski, Jerzy Łapiński, Piotr Koszczyński, Sylwester Rozmiarek, Bart Pogoda, Światek Wojtkowiak, Artur Alan Willmann, Piotr Bułas, Tomek Wiech, Tomasz Kulbowski, Szymon Michna, Przemek Wajerowicz, Damian Chrobak, Jan Wajszczuk, Jacek Szust, Magda Galas, Adam Lach i Michał Szlaga.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Third Floor Gallery z Cardiff, University of Wales w Newport oraz wydawnictwem Thames & Hudson.

Oganizatorem wystawy jest Fundacja.DOC.


Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz
Wernisaż: 19.11.2011, godz. 19:00
Termin: 20.11.2011-15.01.2012

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
4
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0