Wystawa "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz" w Warszawie

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", który rozpocznie się w sobotę, 19 listopada o godz. 19:00 w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie. Zobaczycie na niej prace przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych, którzy znaleźli się w albumie "Street Photography Now". Obok nich swoje fotografie pokażą twórcy z Polski. Polecamy!
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego i Fundacja .DOC zapraszają na wystawę "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", którą będziecie mogli oglądać w dniach 20 listopada 2011 - 15 stycznia 2012 w Warszawie.

Fotografia uliczna jest właściwie reportażem. Może też być zdjęciem pamiątkowym czy wziętym prosto z albumu rodzinnego. Właściwie nie musi się zdarzać na ulicy, w mieście, ale nawet w głębi lasu czy na pustkowiu. Współcześnie nurt tej fotografii - na pewno dokumentalnej i choć często trudno w to uwierzyć - absolutnie prawdziwej - porywa robiących zdjęcia na całym świecie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace m.in. takich autorów jak: Christophe Agou, Narelle Autio, Maciej Dakowicz, David Gibson, Bruce Gilden, Thierry Girard, Andrew Z. Glickman, Siegfried Hansen, Nils Jorgensen, Martin Kollar, Jesse Marlow, Jeff Mermelstein, Joel Meyerowitz, Mimi Mollica, Trent Parke, Martin Parr, Gus Powell, Mark Alor Powell, Paul Russell, Otto Snoek, Matt Stuart, Ying Tang, Nick Turpin oraz Alex Webb.
Maciej Dakowicz, z serii "Cardiff After Dark", 2009, fot. Dzięki uprzejmości autora

Prezentacji wystawy przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych wg wyboru autorów Sophie Howarth i Stephen McLaren albumu o tym samym tytule towarzyszyć będzie ekspozycja polskiej fotografii.

Nie twierdzimy, że "street" się u nas wymyślił, ani że jest to nasza fotografia narodowa - piszą organizatorzy. Zauważamy, że mnóstwo ludzi robi zdjęcia na ulicy. Nie wszystkie - paradoksalnie - nazywamy ulicznymi. Chwytanie zabawnych momentów z codzienności, przyłapywanie na gorących uczynkach i chwilach zapomnienia, wskazywanie absurdów tym zajmują się fotografowie uliczni. Widz oprócz śmiechu, historii niczym z haiku, nade wszystko ma przyjemność patrzenia na mijane przez siebie na ulicy sceny. Zwykłe. Potoczne. Niezauważalne gdy się dzieją.

Polscy autorzy, którzy pokażą swoje prace to m.in.: Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Mariusz Forecki, Michał Macioszczyk, Przemek Pokrycki, Agnieszka Sym, Robert Jaworski, Jerzy Łapiński, Piotr Koszczyński, Sylwester Rozmiarek, Bart Pogoda, Światek Wojtkowiak, Artur Alan Willmann, Piotr Bułas, Tomek Wiech, Tomasz Kulbowski, Szymon Michna, Przemek Wajerowicz, Damian Chrobak, Jan Wajszczuk, Jacek Szust, Magda Galas, Adam Lach i Michał Szlaga.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Third Floor Gallery z Cardiff, University of Wales w Newport oraz wydawnictwem Thames & Hudson.

Oganizatorem wystawy jest Fundacja.DOC.


Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz
Wernisaż: 19.11.2011, godz. 19:00
Termin: 20.11.2011-15.01.2012

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1