Wystawa "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz" w Warszawie

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", który rozpocznie się w sobotę, 19 listopada o godz. 19:00 w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie. Zobaczycie na niej prace przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych, którzy znaleźli się w albumie "Street Photography Now". Obok nich swoje fotografie pokażą twórcy z Polski. Polecamy!
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego i Fundacja .DOC zapraszają na wystawę "Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz", którą będziecie mogli oglądać w dniach 20 listopada 2011 - 15 stycznia 2012 w Warszawie.

Fotografia uliczna jest właściwie reportażem. Może też być zdjęciem pamiątkowym czy wziętym prosto z albumu rodzinnego. Właściwie nie musi się zdarzać na ulicy, w mieście, ale nawet w głębi lasu czy na pustkowiu. Współcześnie nurt tej fotografii - na pewno dokumentalnej i choć często trudno w to uwierzyć - absolutnie prawdziwej - porywa robiących zdjęcia na całym świecie.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace m.in. takich autorów jak: Christophe Agou, Narelle Autio, Maciej Dakowicz, David Gibson, Bruce Gilden, Thierry Girard, Andrew Z. Glickman, Siegfried Hansen, Nils Jorgensen, Martin Kollar, Jesse Marlow, Jeff Mermelstein, Joel Meyerowitz, Mimi Mollica, Trent Parke, Martin Parr, Gus Powell, Mark Alor Powell, Paul Russell, Otto Snoek, Matt Stuart, Ying Tang, Nick Turpin oraz Alex Webb.
Maciej Dakowicz, z serii "Cardiff After Dark", 2009, fot. Dzięki uprzejmości autora

Prezentacji wystawy przeszło 30 najlepszych światowych fotografów ulicznych wg wyboru autorów Sophie Howarth i Stephen McLaren albumu o tym samym tytule towarzyszyć będzie ekspozycja polskiej fotografii.

Nie twierdzimy, że "street" się u nas wymyślił, ani że jest to nasza fotografia narodowa - piszą organizatorzy. Zauważamy, że mnóstwo ludzi robi zdjęcia na ulicy. Nie wszystkie - paradoksalnie - nazywamy ulicznymi. Chwytanie zabawnych momentów z codzienności, przyłapywanie na gorących uczynkach i chwilach zapomnienia, wskazywanie absurdów tym zajmują się fotografowie uliczni. Widz oprócz śmiechu, historii niczym z haiku, nade wszystko ma przyjemność patrzenia na mijane przez siebie na ulicy sceny. Zwykłe. Potoczne. Niezauważalne gdy się dzieją.

Polscy autorzy, którzy pokażą swoje prace to m.in.: Wojciech Grzędziński, Rafał Siderski, Mariusz Forecki, Michał Macioszczyk, Przemek Pokrycki, Agnieszka Sym, Robert Jaworski, Jerzy Łapiński, Piotr Koszczyński, Sylwester Rozmiarek, Bart Pogoda, Światek Wojtkowiak, Artur Alan Willmann, Piotr Bułas, Tomek Wiech, Tomasz Kulbowski, Szymon Michna, Przemek Wajerowicz, Damian Chrobak, Jan Wajszczuk, Jacek Szust, Magda Galas, Adam Lach i Michał Szlaga.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Third Floor Gallery z Cardiff, University of Wales w Newport oraz wydawnictwem Thames & Hudson.

Oganizatorem wystawy jest Fundacja.DOC.


Street Photography Now/ Fotografia uliczna tu i teraz
Wernisaż: 19.11.2011, godz. 19:00
Termin: 20.11.2011-15.01.2012

Galeria Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie
ul. Marszałkowska 3/5
Warszawa
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1