Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spotkanie z Przemysławem Pokryckim w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Październik 2011
Artykuł na: 4-5 minut
"Fotograf w teatrze społecznych rytuałów" to tytuł autorskiego spotkania z Przemysławem Pokryckim, które odbędzie się w środę, 19 października o godz. 19:00 we "Wrzeniu Świata" w Warszawie. Polecamy!
fot. Przemysław Pokrycki

Fundacja .DOC oraz Instytut Reportażu zapraszają na spotkanie autorskie z fotografem Przemysławem Pokryckim. Spotkanie poprowadzi Marta Olejnik.

Każda epoka wytwarza swoje rytuały. Są one niezbędne dla trwania wspólnoty i utrzymania aksjologicznego ładu. Niektóre z nich znikają, inne zmieniają swoją formę i znaczenie. Istnieje jednak zestaw obrzędów uniwersalnych, takich jak włączanie dziecka do wspólnoty, rytuały zawarcia małżeństwa czy obrzędy żegnania zmarłych. Ich doniosłość jest wynikiem splotu biologicznej, społecznej i religijnej sfery życia człowieka. Oczywiście one także ulegają transformacji, zmienia się ich przebieg i sposoby celebracji. Czasami stają się jedynie formą, której nie towarzyszy ani zrozumienie, ani emocjonalne zaangażowanie. Przemysław Pokrycki w cyklu "Rytuały Przejścia" fotografuje świeckie aspekty religijnych uroczystości.

Autorskie spotkanie z Przemysławem Pokryckim
Termin: 19.10.2011, godz. 19:00

Wrzenie Świata
ul. Gałczyńskiego 7
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
10 fotograficznych gratisów na różne okazje
Profesjonalna fotografia nie musi kosztować fortuny. Dzięki tym bezpłatnym pomocom możesz tworzyć ciekawe materiały bez wydawania ani grosza.
5
0
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak fotografować świąteczne iluminacje - poradnik praktyczny Irix
Jak uzyskać efekt rozmytego tła oraz wykorzystać instalacje świetlne do tworzenia magicznych, świątecznych kadrów? Swoje pomysły przedstawia specjalista...
34
0
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
89
0
Powiązane artykuły