Środa z Tillmansem w Zachęcie

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące warszawskiej wystawie Wofganga Tillmansa. W środę, 7 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się wykład Krzysztofa Miękusa, a o 19:30 - pokaz filmu "If One Thing Matters: A Film about Wolfgang Tillmans".
Wolfgang Tillmans, paper drop (light), 2006 (c) Wolfgang Tillmans, dzięki uprzejmości Galerie Buchholz, Köln / Berlin

W środę, 7 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się wykład towarzyszący wystawie "Wofgang Tillmans Zachęta Ermutigung" - "Mikrointerwencje Tillmansa". Poprowadzi go Krzysztof Miękus, który bada konteksty twórczości Tillmansa nie tylko na tle fotografii światowej, ale też historii fotografii, polityki, kultury.

Tego samego dnia o godz. 19:30 czeka was pokaz filmu towarzyszącego wystawie: "If One Thing Matters: A Film about Wolfgang Tillmans" (reż. Heiko Kalmbach, USA, 2008, 72 min, film z napisami w języku polskim). Filmowy portret Wolfganga Tillmansa. Tytuł filmu zainspirowany został tytułem jednej z najważniejszych wystaw artysty, która miała miejsce w Tate Britain w Londynie w 2003 roku: If One Thing Matters, Everything Matters (Jeśli jedna rzecz się liczy, wszystko ma znaczenie). Projekcja odbędzie się dzięki uprzejmości Domu Norymberskiego w Krakowie.

Oba spotkania odbędą się w sali kinowej warszawskiej Zachęty (wejście od ul. Burschego). Wstęp wolny.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0