Środa z Tillmansem w Zachęcie

Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące warszawskiej wystawie Wofganga Tillmansa. W środę, 7 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się wykład Krzysztofa Miękusa, a o 19:30 - pokaz filmu "If One Thing Matters: A Film about Wolfgang Tillmans".
Wolfgang Tillmans, paper drop (light), 2006 (c) Wolfgang Tillmans, dzięki uprzejmości Galerie Buchholz, Köln / Berlin

W środę, 7 grudnia o godz. 18:00 odbędzie się wykład towarzyszący wystawie "Wofgang Tillmans Zachęta Ermutigung" - "Mikrointerwencje Tillmansa". Poprowadzi go Krzysztof Miękus, który bada konteksty twórczości Tillmansa nie tylko na tle fotografii światowej, ale też historii fotografii, polityki, kultury.

Tego samego dnia o godz. 19:30 czeka was pokaz filmu towarzyszącego wystawie: "If One Thing Matters: A Film about Wolfgang Tillmans" (reż. Heiko Kalmbach, USA, 2008, 72 min, film z napisami w języku polskim). Filmowy portret Wolfganga Tillmansa. Tytuł filmu zainspirowany został tytułem jednej z najważniejszych wystaw artysty, która miała miejsce w Tate Britain w Londynie w 2003 roku: If One Thing Matters, Everything Matters (Jeśli jedna rzecz się liczy, wszystko ma znaczenie). Projekcja odbędzie się dzięki uprzejmości Domu Norymberskiego w Krakowie.

Oba spotkania odbędą się w sali kinowej warszawskiej Zachęty (wejście od ul. Burschego). Wstęp wolny.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
3
Czym żyje współczesna fotografia artystyczna? Zobaczcie prace finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2019
8 Mar 2019
Organizowany już od 10 lat główny konkurs Fotofestiwalu to okazja dla fotografów z całego na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Nic dziwnego, że z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Zobaczcie projekty tegorocznych finalistów.
0
Poczuj moc głębin na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2019
7 Mar 2019
Tajemniczość i piękno, ale również moc, siła i żywioł - tak w kilku słowach można opisać zwycięskie fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photographer of the Year.
0
“Mimo trudności, jestem osobą pogodną” - życie osoby niewidomej w obiektywie Magdaleny Greli
6 Mar 2019
Pani Teresa, osoba niewidoma i niesprawna ruchowo, mimo przeciwności losu pozostaje entuzjastycznie nastawiona do życia i stara się normalnie funkcjonować w przestrzeni rodzimego Tarnobrzegu. Jej codzienne zmagania dokumentuje Magdalena Grela.
0