Zachęta

Wszystkie artykuły z tagiem: "Zachęta" w serwisie fotopolis.pl:
Jak zmieniała się praca fotoedytora wraz z cyfrową rewolucją? Dowiedz się na spotkaniu z Beatą Łyżwą-Sokół
Już w najbliższą środę w Zachęcie odbędzie się ostatnie wydarzenie towarzyszące wystawie “”Polska” na eksport”, podczas którego Beata Łyżwa-Sokół odsłoni przed nami kulisy pracy fotoedytora.
17 Cze 2019
Redakcja Fotopolis
0
Dlaczego tygodniki zaczynają przypominać tabloidy? Spotkanie w Zachęcie przybliży temat roli, jaką fotografia pełni dziś w prasie
Jak fotografia prasowa zmieniła się na przestrzeni lat? Czego polski rynek wydawniczy może nauczyć się od zachodnich sąsiadów? Te i inne kwestie poruszy Monika Szewczyk-Wittek na nadchodzącym spotkaniu w warszawskiej Zachęcie.
11 Cze 2019
Redakcja Fotopolis
0
Jak po wojnie kształtowała się polska fotografia? Dowiesz się z książki “Ogólnopolskie Wystawy Fotografiki w Zachęcie 1952-1962”
Jakie zdjęcia cieszyły się po wojnie największa popularnością? Jak pisano o fotografii? Co przykuwało uwagę krytyków? Tego wszystkiego dowiesz się z nowej książki wydanej przez Zachętę.
22 Maj 2019
Redakcja Fotopolis
0
“Polska” na eksport - niemal 300 fotografii z kultowego miesięcznika PRL-u do zobaczenia w Zachęcie
Miliony rozkładówek, kilkanaście wersji językowych, kilkuset autorów fotografii, trzy podstawowe edycje, z czego dwie wychodzące prawie nieprzerwanie od roku 1954 do 1989 - to imponujący obraz miesięcznika „Polska” w liczbach. Najciekawsze zdjęcia z magazynu od piątku będzie można oglądać w warszawskiej Zachęcie.
27 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Nieudolne, robione groszówką, lub zaostrzonym drutem. Monografia polskich dziar Maurycego Gomulickiego od wtorku w Zachęcie
Świadomie zajmuję się różnymi sferami, które uważam za zaniedbane i porzucone, a które dla mnie są bardzo ważne. Celebruję urodę świata na różnych poziomach” - mówi Maurycy Gomulicki, który od 10 lat dokumentuje zanikający fenomen “więziennych” tatuaży.
16 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
I like you, I like you a lot i inne
„I like you, I like you a lot i inne“ to pierwsza indywidualna wystawa zdjęć Alicji Dobruckiej, która odbędzie się już jutro w Warszawie. Fotografka od lat mieszka i pracuje w Londynie, a w jej twórczości odnajdziemy zarówno doświadczenie Polki, jak i „obywatelki świata”.
18 Sie 2016
Michał Chrzanowski
0
Dzikie Pola - Historia awangardowego Wrocławia
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na wernisaż wystawy “Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia”. Ekspozycja skupia blisko 500 obiektów z różnych dziedzin sztuki Wrocławia od lat 60. po współczesność.
11 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Wystawa Kuby Dąbrowskiego w Zachęcie
"Film obyczajowy produkcji polskiej" to tytuł wystawy Kuby Dąbrowskiego, którą od 1 lutego będzie można oglądać w Zachęcie. Prezentacja obejmie zdjęcia powstałe w latach 1994-2014.
21 Sty 2014
Marcin Grabowiecki
0
Promocja książki Kuby Dąbrowskiego
W poniedziałek, 9 grudnia o godz. 20:30 w Zachęcie w Warszawie odbędzie się promocja nowej książki Kuby Dąbrowskiego "113,604 Stray Dogs". Obok autora na spotkaniu pojawi się także Filip Springer.
6 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
Pokaz filmu "Dziennik z podróży" Piotra Stasika
Zapraszamy na pokaz filmu "Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 18:00 w Zachęcie w Warszawie. Obraz opowiada o przyjaźni Tadeusza Rolke z jego uczniem Michałem, która rodzi się podczas wspólnej podróży camperem po Polsce. Pokaz filmu towarzyszy wystawie "Czas wolny. Fotografie", którą można oglądać już tylko do najbliższej niedzieli.
19 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0