Zachęta

Wszystkie artykuły z tagiem: "Zachęta" w serwisie fotopolis.pl:
Nieudolne, robione groszówką, lub zaostrzonym drutem. Monografia polskich dziar Maurycego Gomulickiego od wtorku w Zachęcie
Świadomie zajmuję się różnymi sferami, które uważam za zaniedbane i porzucone, a które dla mnie są bardzo ważne. Celebruję urodę świata na różnych poziomach” - mówi Maurycy Gomulicki, który od 10 lat dokumentuje zanikający fenomen “więziennych” tatuaży.
16 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
I like you, I like you a lot i inne
„I like you, I like you a lot i inne“ to pierwsza indywidualna wystawa zdjęć Alicji Dobruckiej, która odbędzie się już jutro w Warszawie. Fotografka od lat mieszka i pracuje w Londynie, a w jej twórczości odnajdziemy zarówno doświadczenie Polki, jak i „obywatelki świata”.
18 Sie 2016
Michał Chrzanowski
0
Dzikie Pola - Historia awangardowego Wrocławia
Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki i Muzeum Współczesne Wrocław zapraszają na wernisaż wystawy “Dzikie Pola. Historia awangardowego Wrocławia”. Ekspozycja skupia blisko 500 obiektów z różnych dziedzin sztuki Wrocławia od lat 60. po współczesność.
11 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Wystawa Kuby Dąbrowskiego w Zachęcie
"Film obyczajowy produkcji polskiej" to tytuł wystawy Kuby Dąbrowskiego, którą od 1 lutego będzie można oglądać w Zachęcie. Prezentacja obejmie zdjęcia powstałe w latach 1994-2014.
21 Sty 2014
Marcin Grabowiecki
0
Promocja książki Kuby Dąbrowskiego
W poniedziałek, 9 grudnia o godz. 20:30 w Zachęcie w Warszawie odbędzie się promocja nowej książki Kuby Dąbrowskiego "113,604 Stray Dogs". Obok autora na spotkaniu pojawi się także Filip Springer.
6 Gru 2013
Marcin Grabowiecki
0
Pokaz filmu "Dziennik z podróży" Piotra Stasika
Zapraszamy na pokaz filmu "Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika, który odbędzie się w niedzielę, 22 września o godz. 18:00 w Zachęcie w Warszawie. Obraz opowiada o przyjaźni Tadeusza Rolke z jego uczniem Michałem, która rodzi się podczas wspólnej podróży camperem po Polsce. Pokaz filmu towarzyszy wystawie "Czas wolny. Fotografie", którą można oglądać już tylko do najbliższej niedzieli.
19 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Czas wolny. Fotografie" - wydarzenia towarzyszące
Zachęcamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie "Czas wolny. Fotografie", która prezentowana jest w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. 27 sierpnia odbędzie się warsztat z Maćkiem Nabrdalikiem, a 29 sierpnia przegląd portfolio z założycielami Agencji Napo Images - Filipem Ćwikiem, Moniką Szewczyk i Piotrem Małeckim.
13 Sie 2013
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Czas wolny. Fotografie" w Zachęcie
Już w najbliższy poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 19:00 w Zachęcie odbędzie się otwarcie wystawy "Czas wolny. Fotografie", na której zobaczymy prace Romualda Broniarka, Aleksandera Jałosińskiego, Bogdana Łopieńskiego, Jana Morka, Wojciecha Plewińskiego i Tadeusza Rolke. Fotografowie pokażą nam, jak spędzali czas wolny "obywatele" PRL-u.
7 Sie 2013
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "In God We Trust" w Zachęcie
"In God We Trust. Mozaika wyznaniowa w Stanach Zjednoczonych" to tytuł zbiorowej wystawy, która od 7 września 2013 będzie prezentowana w Zachęcie w Warszawie. Jej celem jest ukazanie bogactwa wierzeń i praktyk religijnych składających się na krajobraz wyznaniowy Stanów Zjednoczonych. Zobaczymy na niej m.in. prace Davida LaChapelle'a, Christiana Jankowskiego i Andresa Serrano.
17 Lip 2013
Marcin Grabowiecki
0
Warsztaty fotografii architektury w Warszawie
Zachęta zaprasza na warsztaty fotografii architektury towarzyszące wystawie "Janicka&Wilczyk. Inne Miasto", które odbędą się w dwóch terminach: 6 i 13 lipca. Poprowadzi je Jędrzej Sokołowski. Początek o godz. 12:00.
4 Lip 2013
Marcin Grabowiecki
0