MFK 2011: nabór na warsztaty

0
Marcin Grabowiecki
28 Kwiecień 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Ruszył nabór na bezpłatne warsztaty, które odbędą się podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie. Wśród propozycji: warsztaty fotoreportażu, mody, aktu oraz street photo. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2011.
Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych podczas tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Warsztaty fotoreportażu
Prowadzenie: Jarosław Praszkiewicz
21-22 maja, godz. 11:00-17:00, Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60 + plener

Dwudniowe warsztaty fotoreportażu adresowane są do osób, które chcą spróbować swoich sił jako fotoreporterzy, zapoznać się ze środowiskiem pracy oraz poznać zasady współpracy z prasą i agencjami fotograficznymi. Warsztaty mają na celu ukazać i przybliżyć warunki pracy fotoreportera, przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną w taki sposób, aby każdy mógł przystąpić do zrealizowania samodzielnie wybranego tematu z codziennego życia społecznego. Zajęcia będą podzielone na trzy części. W pierwszej wykładowca przybliży uczestnikom realia pracy w branży, oraz zasady rządzące rynkiem fotografii prasowej. Omówi kolejne kroki realizacji wybranego tematu, zlecenia z agencji lub prasy i przedstawi swoją propozycję zrealizowania wybranego projektu. Po wykładzie uczestnicy spróbują zrealizować fotoreportaż na wybrany temat. Podsumowaniem warsztatów będzie selekcja zdjęć i omówienie sposobu ich realizacji. Wymagany jest własny aparat fotograficzny!

Warsztaty "Niezbędnik przetrwania na rynku - efektywne strategie samopromocji"
Prowadzenie: Saul Robbins www.saulrobbins.com; Asystentka: Katarzyna Majak
22 maja, godz. 10:00-17:00, Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60

Jednodniowe warsztaty z Saulem Robbinsem skierowane są do profesjonalnych fotografów oraz kuratorów, chcących zgłębić swoją wiedzę na temat roli marketingu w fotografii. Osoby biorące udział w zajęciach będą omawiać wraz z wykładowcą poszczególne etapy pracy nad projektem - od selekcji, przygotowania i prezentacji obrazu, poprzez redakcję materiałów informacyjnych, zgłaszanie projektów na konkursy i przeglądy, po funkcjonowanie w internecie oraz innych alternatywnych miejscach do prezentacji prac. Każdy z uczestników warsztatów zostanie poproszony o zaprezentowanie swojego portfolio.

Warsztaty fotografii aktu
Prowadzenie: Michał Paź www.paz.pl
24 maja, godz. 10:00-17:00, Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60 + sala Baltazara Fontany, ul. Szczepańska 1

Podczas jednodniowych warsztatów uczestnicy odkryją pod okiem Michała Pazia tajniki pracy fotografa nad aktem, poznają jak niezwykle ważną rolę odgrywa operowanie światłem, by świadomie wydobyć walory ludzkiego ciała. Na początku spotkania omówione zostaną sposoby komunikacji z modelkami i z pozostałymi członkami ekipy, pracującymi na planie zdjęciowym. Następnie uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami kompozycji, operowania oświetleniem i przygotowania modelki do zdjęć. Kolejnym etapem zajęć będzie realizacja zadań praktycznych - wykorzystując teoretyczną wiedzę przekazaną przez wykładowcę, osoby biorące udział w spotkaniu zrealizują sesję fotograficzną. Wymagany jest własny aparat fotograficzny!

Warsztaty street photo
Prowadzenie: Marta Cieślikowska i Kamil Zacharski
Partner sprzętowy: Olympus
28 maja, godz. 11:00-17:00 oraz 29 maja, godz. 11:00-17:00; Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60 + plener

Na jednodniowe warsztaty zapraszamy amatorów fotografii, którzy chcą pracować z wykładowcą nad zdjęciami w stylu street photo. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu o fotografii ulicznej uczestnicy wyjdą w plener, by realizować temat zadany przez prowadzącego. Etapem zamykającym zajęcia będzie praca nad selekcją zgromadzonego materiału i stworzenie cyklu fotograficznego. Nie jest wymagany własny aparat fotograficzny!

Warsztaty fotografii mody
Prowadzenie: Borys Makary www.bmakary.com, www.winnophoto.com
Partner sprzętowy: Profoto
28-29 maja, godz. 10:00-16:00; Akademia Fotografii, ul. Grodzka 60

Dwudniowe warsztaty fotografii mody skierowane są do osób, które chcą wziąć udział w sesji mody i zobaczyć jak wyglądają kulisy pracy fotografa oraz proces tworzenia zdjęć. Warsztaty mają na celu pokazanie i przybliżenie warunków pracy fotografa podczas realizacji sesji mody. Zajęcia będą podzielone na trzy moduły. W części teoretycznej wykładowca przybliży uczestnikom realia pracy w branży oraz zasady rządzące rynkiem fotografii. Zostaną omówione kolejne kroki realizacji sesji / edytorialu: koncepcja, dobór modeli, stylizacja, współpraca z zespołem. Po wykładzie odbędzie się sesja zdjęciowa z udziałem modelki i profesjonalnej ekipy odpowiedzialnej za make up, stylizację i fryzurę. Uczestnicy będą obserwować realizację zdjęć przez prowadzącego, by następnie pod jego okiem samodzielnie pracować z modelką. Końcowym etapem będzie selekcja oraz omówienie zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów. Wymagany jest własny aparat fotograficzny!

Informacje na temat naboru na www.akademiafotografii.pl/mfk.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły