Warsztaty Akademii Fotografii w ramach MFK 2012

Autor: Marcin Grabowiecki

18 Maj 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Akademia Fotografii oraz Instytut Kultury Wizualnej zapraszają na bezpłatne warsztaty w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2012. 19 maja odbędzie się Warsztat Cyfrowej Postprodukcji Obrazu, który poprowadzi Piotr Janowczyk, a 20 maja Warsztat Fotografowania Telefonem Komórkowym (prowadzący: Maciej Stępiński).

W ramach Warsztatu Cyfrowej Postprodukcji Obrazu odbędzie się pokaz technik postprodukcji przy użyciu tabletów Wacom oraz konkurs dla uczestników na najlepszy retusz. Do wygrania tablet Wacom Intuos 4 Medium.

Warsztaty będą podzielone na dwie części. W pierwszej części uczestnicy zapoznają się z możliwościami obróbki cyfrowej przy użyciu tabletów Wacom oraz będą mieli okazję poznania nowoczesnego tabletu Cintiq. Następnie po krótkiej przerwie wezmą udział w Bitwie o Wacom - konkursie na najlepszy retusz zadanego przez prowadzącego zdjęcia. Nagrodą w konkursie jest tablet firmy Wacom - Intuos 4 Medium.

Warsztaty są bezpłatne. Selekcja uczestników odbędzie się w drodze konkursu portfolio. Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie 3-5 zdjęć (nie poddanych obróbce) na mfk2012@akademiafotografii.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Warsztaty Cyfrowej Postprodukcji Obrazu", a w treści wiadomości: imię, nazwisko, wiek, numer telefonu. Aby zapisać się na warsztaty kandydat musi mieć ukończone 18 lat.

Warsztat Cyfrowej Postprodukcji Obrazu i Bitwa o Wacom
Termin: 19.05.2012, godz. 10:00-15:00
Prowadzący: Piotr Janowczyk

Akademia Fotografii
ul. Grodzka 60
Kraków

Warsztat Fotografowania Telefonem Komórkowym adresowany jest do osób pragnących pogłębić umiejętności w zakresie fotografii architektury, potretu oraz cyfrowej obróbki obrazu, korzystając z możliwości jakie daje szybko rozwijająca się technologia telefonów komórkowych. Program zawiera elementy wiedzy czysto warsztatowej (zdjęcia w plenerze), jak i wiedzy teoretycznej z zakresu kompozycji i estetyki, na przykładach zdjęć z historii fotografii i współczesnych projektów.

Wykorzystanie techniki cyfrowej we współczesnej fotografii jest powszechne od wielu lat. Jednak od niedawna dostępność aparatów cyfrowych, także tych w telefonach komórkowych spowodowała, że fotografia stała się dostępna praktycznie dla każdego. Fotografia jest bardzo wszechstronnym i "szybkim" sposobem rejstrowania rzeczywistości, ale jak "robić lepsze zdjęcia"? Artyści wykorzystują to medium od ponad 100 lat. Obserwując ich realizacje, analizując poszczególne nurty w historii fotografii i prace współczesnych twórców, można się wiele nauczyć.

Warsztaty będą podzielone na 3 części:

1. Wykład "Od wielkoformatowej fotografii Becherów do iPhona", 12.00-13.30, Akademia Fotografii.

2. Zdjęcia w plenerze, 14.00-18.00.

3. Przegląd prac i dyskusja, 18.00-20.30, Akademia Fotografii.

Maciej Stępiński. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w latach 2000-2002 studiował w Ecole Nationale Supérieure de la Photographie w Arles we Fracji. Obecnie doktorant na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. Artysta fotograf, malarz, autor filmów i instalacji. Od 10 lat prowadzi warsztaty fotograficzne i wykłada fotografię współczesną w Polsce i we Francji. Od 2007 roku wykładowca Akademii Fotografii. Autorskie projekty Stępinskiego są związane z tożsamością miejsca (południe Francji, Austria, Kalifornia, północna Afryka, Polska, Izrael). Artysta w swoich pracach wykorzystuje fotografie modyfikowaną, obrazując anonimowe miejsca współczesności. Jego prace wystawiane były m.in. w: Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, 18th Street Arts Center Santa Monica, Kordegarda, Galerie Les Territories Montreal, National Centre for Contemporary Arts Kaliningrad, Waterside Contemporary Londyn, Blanca Soto Arte Madryt, Galerie Brumaire Paryż, Today Art Museum in Beijing. www.stepinski.com

Warsztaty są bezpłatne. Selekcja uczestników odbędzie się w drodze konkursu portfolio. Wszystkich chętnych prosimy o przesłanie 5-10 zdjęć na mfk2012@akademiafotografii.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać "Warsztaty Fotografowania Telefonem Komórkowym gr. 1", a w treści wiadomości: imię, nazwisko, wiek, numer telefonu. Warsztaty są bezpłatne. Aby zapisać się na warsztaty kandydat musi mieć ukończone 18 lat. Ilość uczestników 10-15.

Warsztat Fotografowania Telefonem Komórkowym gr. 2 z Maciejem Stępińskim odbędzie się również 9 czerwca.

Warsztat Fotografowania Telefonem Komórkowym gr. 1
Termin: 20.05.2012, godz. 12:00-20:30
Prowadzący: Maciej Stępiński

Akademia Fotografii
ul. Grodzka 60
Kraków

Szczegóły dotyczące innych warsztatów Akademii Fotografii dostępne są na www.akademiafotografii.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły