Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Otwarte spotkanie z Mikołajem Grynbergiem w Warszawie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

12 Kwiecień 2011
Artykuł na: 4-5 minut
W sobotę, 16 kwietnia o godz. 19:30 w Warszawskiej Szkole Fotografii odbędzie się autorskie spotkanie z Mikołajem Grynbergiem. Wykład poświęcony będzie osobistym projektom artysty. Udział w prelekcji jest bezpłatny.
fot. Mikołaj Grynberg

Mikołaj Grynberg uważa się za szczęśliwego człowieka, który znalazł swoje miejsce w świecie. Fotografia, którą zajmuje się zawodowo od 20 lat, jest dla niego dialogiem z otaczającym go światem. Jego portrety są dokumentem spotkań z ludźmi. Bohaterami jego prac są wyrażone na różne sposoby i w różnych technikach emocje. Artysta brał udział w kilku wystawach zbiorowych i pokonkursowych. W dorobku ma także liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Od lat zajmuje się realizowaniem autorskich projektów, w których łączy fotografię z tekstem.

Wybrane wystawy indywidualne artysty: Początek - Mała Galeria (Warszawa 1995); Dużo kobiet - Warszawa - Szkoła Samby MANGUEIRA (Rio de Janeiro 2005); Muchas Mujeres - Sala de Patrimonio de La Casa de la Cultura de Morelia (Morelia 2009); Metamorfozy - Galeria Luksfera (Warszawa 2006) i inne.

Znaczące publikacje: Mikołaj Grynberg publikuje swoje prace w dziennikach, magazynach i czasopismach w kraju i za granicą. W marcu 2009 roku ukazał się album podsumowujący projekt Dużo Kobiet jako tom z "Biblioteki Gazety Wyborczej". W marcu 2010 r., nakładem wydawnictwa Muzeum Auschwitz-Birkenau, ukazała się książka pt. "AUSCHWITZ - co ja tu robię?", będąca podsumowaniem rocznej pracy nad projektem.

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem odbędzie się 16 kwietnia 2011 o godz. 19.30 w siedzibie Warszawskiej Szkoły Fotografii przy ul. Łazienkowskiej 14.

Więcej informacji na www.wsfoto.art.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Dagerotypia - stwórz szlachetną odbitkę we własnym domu
Chcecie poczuć się jak pionierzy fotografii? Poradnik Goerge Eastman Musem pokazuje, jak własnym sumptem, bez użycia niebezpiecznych substancji, stworzyć zdjęcia w...
55
0
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Co musisz wiedzieć o kartach pamięci? Tłumaczymy oznaczenia i formaty
Nie ma sensu kupować karty, która nie pozwoli wykorzystać w pełni potencjału aparatu. Ale nie warto też przepłacać za parametry, których raczej nie wykorzystamy. Oto...
127
0
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Darmowe presety i e-booki o fotografii - akt, street, portret, fotografia smartfonowa i wiele więcej
Aby robić dobre zdjęcia, trzeba najpierw wiele zainwestować w sprzęt i umiejętności. Jesteśmy tu jednak by pomóc. Oto lista darmowych materiałów, które pomogą wam...
10
0
Powiązane artykuły