Nowości na pierwsze urodziny Akademii Nikona

Akademia Nikona, obecna na polskim rynku od roku, rozszerza ofertę szkoleń. Wśród nowych propozycji znajdują się m.in. warsztaty z fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem i Przemkiem Wierzchowskim oraz z fotografii ślubnej, reportażu ślubnego dla profesjonalistów i portretu z Whitesmoke Studio. Dodatkowo, profesjonaliści i entuzjaści fotografii będą mogli doskonalić swoje umiejętności podczas fotoekspedycji do Meksyku z Krystianem Bielatowiczem, warsztatów z cyfrowej ciemni z Tomaszem Tomaszewskim oraz z fotografii ptaków drapieżnych z Piotrem Charą.
Przez pierwszy rok działalności w szkoleniach fotograficznych Akademii Nikona udział wzięło prawie 700 osób. Największą popularnością cieszyły się kursy z obsługi poszczególnych modeli aparatów, ale obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania warsztatami. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzebę rozwoju umiejętności fotograficznych zgłaszaną przez uczestników szkoleń w określonych obszarach tematycznych - fotografii sportowej, ślubnej, podróżniczej oraz cyfrowej edycji zdjęć - mówi Magdalena Michalska-Szmidt, kierownik marketingu Nikon Polska.
fot. Krystian Bielatowicz

Głównym wydarzeniem na początku 2011 roku będzie fotoekspedycja do Meksyku, która rozpocznie się 22 lutego. Dwutygodniowy wyjazd to wyjątkowe połączenie fotografii, wielkiej przygody, niecodziennych spotkań, fascynującej kultury, zabytków światowego dziedzictwa i miejsc poza turystycznym szlakiem. Uczestnicy wyprawy wezmą udział w "fieście" związanej z dniem urodzin ostatniego cesarza Azteków - Cuauhtemoca oraz obrzędzie Majów w Coba. Będą świadkami życia codziennego Indian Tzotzil, spotkają się z zapaśnikami wolnej amerykanki oraz z kapłanem Majów. W programie przewidziano także zwiedzanie jaskiń i podziemnych rzek, rejs w kanionie Sumidero, lot balonem nad piramidami Teotihuacan, trekking do wodospadów Busil Ha oraz nocleg w namiotach po gwatemalskiej stronie w Piedras Negras. Wszystkie te wydarzenia, a także miejsca takie jak San Cristobal, wodospady Agua Azul i Misol Ha, świątynie Palenque i Uxmal, a także wyprawę do niedostępnego dla turystów tzw. Starego Chichen będzie można utrwalić na zdjęciach. Przewodnikiem po świecie fotografii oraz podczas dwóch specjalnych sesji zdjęciowych będzie uznany fotograf Krystian Bielatowicz, archeolog i specjalista od kultur latynoskich i indiańskich.
fot. Tomasz Tomaszewski

Ponadto w styczniu (22-23.01.2011) na miłośników fotografii czekają wyjątkowe warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim - "Esej fotograficzny i ciemnia cyfrowa". Dwudniowe spotkanie zostanie poświęcone analizie zdjęć uczestników ilustrujących zadany wcześniej przez wykładowcę temat - "Relacje". Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia takie jak właściwa selekcja zdjęć i przygotowanie fotografii do druku - każdy uczestnik opracuje i wydrukuje samodzielnie przynajmniej jedną taką fotografię.

Nowościami w ofercie Akademii Nikona są także warsztaty "Filmowania lustrzanką" z Krystianem Bielatowiczem. Wkrótce pojawią się także zajęcia z "Fotografii studyjnej" z Szymonem Kobusińskim oraz "Fotografii lotniczej na przykładzie F16" pod okiem Sławka Krajniewskiego.

Więcej informacji na www.akademianikona.pl.


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
2
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0