Nowości na pierwsze urodziny Akademii Nikona

Akademia Nikona, obecna na polskim rynku od roku, rozszerza ofertę szkoleń. Wśród nowych propozycji znajdują się m.in. warsztaty z fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem i Przemkiem Wierzchowskim oraz z fotografii ślubnej, reportażu ślubnego dla profesjonalistów i portretu z Whitesmoke Studio. Dodatkowo, profesjonaliści i entuzjaści fotografii będą mogli doskonalić swoje umiejętności podczas fotoekspedycji do Meksyku z Krystianem Bielatowiczem, warsztatów z cyfrowej ciemni z Tomaszem Tomaszewskim oraz z fotografii ptaków drapieżnych z Piotrem Charą.
Przez pierwszy rok działalności w szkoleniach fotograficznych Akademii Nikona udział wzięło prawie 700 osób. Największą popularnością cieszyły się kursy z obsługi poszczególnych modeli aparatów, ale obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania warsztatami. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzebę rozwoju umiejętności fotograficznych zgłaszaną przez uczestników szkoleń w określonych obszarach tematycznych - fotografii sportowej, ślubnej, podróżniczej oraz cyfrowej edycji zdjęć - mówi Magdalena Michalska-Szmidt, kierownik marketingu Nikon Polska.
fot. Krystian Bielatowicz

Głównym wydarzeniem na początku 2011 roku będzie fotoekspedycja do Meksyku, która rozpocznie się 22 lutego. Dwutygodniowy wyjazd to wyjątkowe połączenie fotografii, wielkiej przygody, niecodziennych spotkań, fascynującej kultury, zabytków światowego dziedzictwa i miejsc poza turystycznym szlakiem. Uczestnicy wyprawy wezmą udział w "fieście" związanej z dniem urodzin ostatniego cesarza Azteków - Cuauhtemoca oraz obrzędzie Majów w Coba. Będą świadkami życia codziennego Indian Tzotzil, spotkają się z zapaśnikami wolnej amerykanki oraz z kapłanem Majów. W programie przewidziano także zwiedzanie jaskiń i podziemnych rzek, rejs w kanionie Sumidero, lot balonem nad piramidami Teotihuacan, trekking do wodospadów Busil Ha oraz nocleg w namiotach po gwatemalskiej stronie w Piedras Negras. Wszystkie te wydarzenia, a także miejsca takie jak San Cristobal, wodospady Agua Azul i Misol Ha, świątynie Palenque i Uxmal, a także wyprawę do niedostępnego dla turystów tzw. Starego Chichen będzie można utrwalić na zdjęciach. Przewodnikiem po świecie fotografii oraz podczas dwóch specjalnych sesji zdjęciowych będzie uznany fotograf Krystian Bielatowicz, archeolog i specjalista od kultur latynoskich i indiańskich.
fot. Tomasz Tomaszewski

Ponadto w styczniu (22-23.01.2011) na miłośników fotografii czekają wyjątkowe warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim - "Esej fotograficzny i ciemnia cyfrowa". Dwudniowe spotkanie zostanie poświęcone analizie zdjęć uczestników ilustrujących zadany wcześniej przez wykładowcę temat - "Relacje". Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia takie jak właściwa selekcja zdjęć i przygotowanie fotografii do druku - każdy uczestnik opracuje i wydrukuje samodzielnie przynajmniej jedną taką fotografię.

Nowościami w ofercie Akademii Nikona są także warsztaty "Filmowania lustrzanką" z Krystianem Bielatowiczem. Wkrótce pojawią się także zajęcia z "Fotografii studyjnej" z Szymonem Kobusińskim oraz "Fotografii lotniczej na przykładzie F16" pod okiem Sławka Krajniewskiego.

Więcej informacji na www.akademianikona.pl.


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0