Nowości na pierwsze urodziny Akademii Nikona

Akademia Nikona, obecna na polskim rynku od roku, rozszerza ofertę szkoleń. Wśród nowych propozycji znajdują się m.in. warsztaty z fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem i Przemkiem Wierzchowskim oraz z fotografii ślubnej, reportażu ślubnego dla profesjonalistów i portretu z Whitesmoke Studio. Dodatkowo, profesjonaliści i entuzjaści fotografii będą mogli doskonalić swoje umiejętności podczas fotoekspedycji do Meksyku z Krystianem Bielatowiczem, warsztatów z cyfrowej ciemni z Tomaszem Tomaszewskim oraz z fotografii ptaków drapieżnych z Piotrem Charą.
Przez pierwszy rok działalności w szkoleniach fotograficznych Akademii Nikona udział wzięło prawie 700 osób. Największą popularnością cieszyły się kursy z obsługi poszczególnych modeli aparatów, ale obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania warsztatami. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzebę rozwoju umiejętności fotograficznych zgłaszaną przez uczestników szkoleń w określonych obszarach tematycznych - fotografii sportowej, ślubnej, podróżniczej oraz cyfrowej edycji zdjęć - mówi Magdalena Michalska-Szmidt, kierownik marketingu Nikon Polska.
fot. Krystian Bielatowicz

Głównym wydarzeniem na początku 2011 roku będzie fotoekspedycja do Meksyku, która rozpocznie się 22 lutego. Dwutygodniowy wyjazd to wyjątkowe połączenie fotografii, wielkiej przygody, niecodziennych spotkań, fascynującej kultury, zabytków światowego dziedzictwa i miejsc poza turystycznym szlakiem. Uczestnicy wyprawy wezmą udział w "fieście" związanej z dniem urodzin ostatniego cesarza Azteków - Cuauhtemoca oraz obrzędzie Majów w Coba. Będą świadkami życia codziennego Indian Tzotzil, spotkają się z zapaśnikami wolnej amerykanki oraz z kapłanem Majów. W programie przewidziano także zwiedzanie jaskiń i podziemnych rzek, rejs w kanionie Sumidero, lot balonem nad piramidami Teotihuacan, trekking do wodospadów Busil Ha oraz nocleg w namiotach po gwatemalskiej stronie w Piedras Negras. Wszystkie te wydarzenia, a także miejsca takie jak San Cristobal, wodospady Agua Azul i Misol Ha, świątynie Palenque i Uxmal, a także wyprawę do niedostępnego dla turystów tzw. Starego Chichen będzie można utrwalić na zdjęciach. Przewodnikiem po świecie fotografii oraz podczas dwóch specjalnych sesji zdjęciowych będzie uznany fotograf Krystian Bielatowicz, archeolog i specjalista od kultur latynoskich i indiańskich.
fot. Tomasz Tomaszewski

Ponadto w styczniu (22-23.01.2011) na miłośników fotografii czekają wyjątkowe warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim - "Esej fotograficzny i ciemnia cyfrowa". Dwudniowe spotkanie zostanie poświęcone analizie zdjęć uczestników ilustrujących zadany wcześniej przez wykładowcę temat - "Relacje". Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia takie jak właściwa selekcja zdjęć i przygotowanie fotografii do druku - każdy uczestnik opracuje i wydrukuje samodzielnie przynajmniej jedną taką fotografię.

Nowościami w ofercie Akademii Nikona są także warsztaty "Filmowania lustrzanką" z Krystianem Bielatowiczem. Wkrótce pojawią się także zajęcia z "Fotografii studyjnej" z Szymonem Kobusińskim oraz "Fotografii lotniczej na przykładzie F16" pod okiem Sławka Krajniewskiego.

Więcej informacji na www.akademianikona.pl.


słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 Lip 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0