Nowości na pierwsze urodziny Akademii Nikona

Akademia Nikona, obecna na polskim rynku od roku, rozszerza ofertę szkoleń. Wśród nowych propozycji znajdują się m.in. warsztaty z fotografii sportowej z Adamem Nurkiewiczem i Przemkiem Wierzchowskim oraz z fotografii ślubnej, reportażu ślubnego dla profesjonalistów i portretu z Whitesmoke Studio. Dodatkowo, profesjonaliści i entuzjaści fotografii będą mogli doskonalić swoje umiejętności podczas fotoekspedycji do Meksyku z Krystianem Bielatowiczem, warsztatów z cyfrowej ciemni z Tomaszem Tomaszewskim oraz z fotografii ptaków drapieżnych z Piotrem Charą.
Przez pierwszy rok działalności w szkoleniach fotograficznych Akademii Nikona udział wzięło prawie 700 osób. Największą popularnością cieszyły się kursy z obsługi poszczególnych modeli aparatów, ale obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania warsztatami. Rozszerzenie oferty jest odpowiedzią na potrzebę rozwoju umiejętności fotograficznych zgłaszaną przez uczestników szkoleń w określonych obszarach tematycznych - fotografii sportowej, ślubnej, podróżniczej oraz cyfrowej edycji zdjęć - mówi Magdalena Michalska-Szmidt, kierownik marketingu Nikon Polska.
fot. Krystian Bielatowicz

Głównym wydarzeniem na początku 2011 roku będzie fotoekspedycja do Meksyku, która rozpocznie się 22 lutego. Dwutygodniowy wyjazd to wyjątkowe połączenie fotografii, wielkiej przygody, niecodziennych spotkań, fascynującej kultury, zabytków światowego dziedzictwa i miejsc poza turystycznym szlakiem. Uczestnicy wyprawy wezmą udział w "fieście" związanej z dniem urodzin ostatniego cesarza Azteków - Cuauhtemoca oraz obrzędzie Majów w Coba. Będą świadkami życia codziennego Indian Tzotzil, spotkają się z zapaśnikami wolnej amerykanki oraz z kapłanem Majów. W programie przewidziano także zwiedzanie jaskiń i podziemnych rzek, rejs w kanionie Sumidero, lot balonem nad piramidami Teotihuacan, trekking do wodospadów Busil Ha oraz nocleg w namiotach po gwatemalskiej stronie w Piedras Negras. Wszystkie te wydarzenia, a także miejsca takie jak San Cristobal, wodospady Agua Azul i Misol Ha, świątynie Palenque i Uxmal, a także wyprawę do niedostępnego dla turystów tzw. Starego Chichen będzie można utrwalić na zdjęciach. Przewodnikiem po świecie fotografii oraz podczas dwóch specjalnych sesji zdjęciowych będzie uznany fotograf Krystian Bielatowicz, archeolog i specjalista od kultur latynoskich i indiańskich.
fot. Tomasz Tomaszewski

Ponadto w styczniu (22-23.01.2011) na miłośników fotografii czekają wyjątkowe warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim - "Esej fotograficzny i ciemnia cyfrowa". Dwudniowe spotkanie zostanie poświęcone analizie zdjęć uczestników ilustrujących zadany wcześniej przez wykładowcę temat - "Relacje". Podczas zajęć omówione zostaną zagadnienia takie jak właściwa selekcja zdjęć i przygotowanie fotografii do druku - każdy uczestnik opracuje i wydrukuje samodzielnie przynajmniej jedną taką fotografię.

Nowościami w ofercie Akademii Nikona są także warsztaty "Filmowania lustrzanką" z Krystianem Bielatowiczem. Wkrótce pojawią się także zajęcia z "Fotografii studyjnej" z Szymonem Kobusińskim oraz "Fotografii lotniczej na przykładzie F16" pod okiem Sławka Krajniewskiego.

Więcej informacji na www.akademianikona.pl.


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
4