Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii

Autor: Maciej Luśtyk

12 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji astrofotografii.

Astrofotografia to jedna z trudniejszych, pod względem technicznym, dziedzin fotografii. Nie tylko musimy dysponować właściwym sprzętem, ale także zadbać o wiele czynników podczas fotografowania, a i tak stworzenie atrakcyjnie wyglądającego zdjęcia, na którym widać będzie dużo gwiazd i drogę mleczną oznacza jeszcze długie godziny spędzone przed monitorem na postprodukcji.

Początki potrafią zniechęcić, ale od czego mamy internet. Oto Ian Norman i Diana Southern, jedni z najbardziej rozpoznawalnych astrofotografów, zrzeszonych wokół serwisu Lonely Speck, udostępniają za darmo stworzony przez siebie w 2016 roku kompleksowy wideoporadnik na temat przygotowań, fotografowania i przede wszystkim postprodukcji zdjęć nocnego nieba.

Astrofotografia w 1,5-godzinnej pigułce 

Ten niemal 2-godzinny kurs obejmuje właściwie wszystko, co potrzebne by z miejsca skutecznie rozpocząć przygodę z astrofotografią - od podstaw i prostych edycji, poprzez optymalne ustawienia aparatu, aż po zaawansowany retusz, technikę stackingu czy sklejanie panoram. Jest również sekcja Q&A, która może odpowiedzieć na niektóre z nurtujących was pytań.

Z pewnością kurs Lonely Speck nie pokrywa wszystkich zagadnień związanych z fotografowaniem nocnego nieba, ale i tak jest to jeden  z najbardziej kompleksowych poradników, jakie mieliśmy okazję oglądać.

Więcej ciekawych filmów dotyczących astrofotografii znajdziecie na kanale The Lonely Speck w serwisie Youtube.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły