Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji astrofotografii.

Astrofotografia to jedna z trudniejszych, pod względem technicznym, dziedzin fotografii. Nie tylko musimy dysponować właściwym sprzętem, ale także zadbać o wiele czynników podczas fotografowania, a i tak stworzenie atrakcyjnie wyglądającego zdjęcia, na którym widać będzie dużo gwiazd i drogę mleczną oznacza jeszcze długie godziny spędzone przed monitorem na postprodukcji.

Początki potrafią zniechęcić, ale od czego mamy internet. Oto Ian Norman i Diana Southern, jedni z najbardziej rozpoznawalnych astrofotografów, zrzeszonych wokół serwisu Lonely Speck, udostępniają za darmo stworzony przez siebie w 2016 roku kompleksowy wideoporadnik na temat przygotowań, fotografowania i przede wszystkim postprodukcji zdjęć nocnego nieba.

Astrofotografia w 1,5-godzinnej pigułce 

Ten niemal 2-godzinny kurs obejmuje właściwie wszystko, co potrzebne by z miejsca skutecznie rozpocząć przygodę z astrofotografią - od podstaw i prostych edycji, poprzez optymalne ustawienia aparatu, aż po zaawansowany retusz, technikę stackingu czy sklejanie panoram. Jest również sekcja Q&A, która może odpowiedzieć na niektóre z nurtujących was pytań.

Z pewnością kurs Lonely Speck nie pokrywa wszystkich zagadnień związanych z fotografowaniem nocnego nieba, ale i tak jest to jeden  z najbardziej kompleksowych poradników, jakie mieliśmy okazję oglądać.

Więcej ciekawych filmów dotyczących astrofotografii znajdziecie na kanale The Lonely Speck w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
27
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
35
0
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które...
38
0
Powiązane artykuły