Zobacz, jak efektywnie rozświetlić portret w Photoshopie

0
Michał Chrzanowski
2 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W swoim najnowszym wideoporadniku, Aaron Nace - znany lepiej jako Phlearn - udowadnia, że niedoświetlony portret to jeszcze nie koniec świata. Wystarczą dwie minuty edycji w Photoshopie, by skutecznie wyrównać ekspozycję zdjęcia.

Na udany portret składa się cała masa czynników - od znakomitej znajomości warsztatu, po perfekcyjne opanowanie technik retuszu i postprodukcji w Photoshopie. Jednak, aby zgłębić najbardziej zaawansowane narzędzia tego programu nie musimy wcale uczęszczać na - często kosztowne - warsztaty. Z pomocą mogą przyjść liczne poradniki i tutoriale, za które nie zapłacimy ani grosza.

A jeśli chodzi o edycję i posprodukcję zdjęć to nie ma sobie równych amerykański retuszer Aaron Nace, który za oceanem jest uznawany za mistrza Photoshopa. Od 2011 roku na Youtube prowadzi kanał o nazwie Phlearn, gdzie udostępnił już ponad 600 wideoporadników, które dokładnie pokazują przeróżne możliwości tego popularnego programu. Tym razem Nace w swoim najnowszym wideoporadniku pokazuje, jak szybko i skutecznie wyrównać ekspozycję w portrecie.

 

Dzięki technice zaproponowanej przez Aarona Nace’a może nie tylko poprawić niedoświetlone zdjęcie, lecz także uniknąć przesycenia kolorów i otrzymania nienaturalnych tonów skóry, co jest kluczowe w portrecie. W zaledwie kilka minut możemy osiągnąć w pełni zadowalające efekty. Wykorzystamy do tego głównie narzędzie Shadows and Highlights, którym będziemy w stanie balansować pomiędzy jasnymi a ciemnymi partiami zdjęcia.

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów znajdziecie na kanale Phlearn.

zdjęcie główne:  www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
18
0
Powiązane artykuły