Panasonic Lumix DMC-ZX1 - test

Panasonic ZX1 otwiera nową serię aparatów Lumix. Jej cechami charakterystycznymi są naprawdę niewielkie wymiary aparatu oraz stosunkowo duży, szerokokątny obiektyw. By nowy Lumix stał się jeszcze bardziej atrakcyjny poprawiono szybkość aparatu oraz wydajność optycznej stabilizacji obrazu. Oczywiście nie zabrakło inteligentnego trybu automatycznego oraz możliwości nagrywania filmów HD.
Ostatnio popularność zdobywają niewielkie kompakty wyposażone w szerokokątne obiektywy. To właśnie dzięki "szerokiemu spojrzeniu", niewielkim gabarytom oraz przyzwoitej jakości obrazu nawet użytkownicy lustrzanek często rozważają zakup dyskretnego, podręcznego kompaktu. Panasonic Lumix ZX1 zachwyca swoimi kieszonkowymi wymiarami, a myśl, że ulokowano w nim szerokokątny (ekw. 25 mm), 8-krotny zoom za każdym razem wzbudza podziw. Rozdzielczość 12,1MP oraz stabilizowany obiektyw Leiki (DC Vario-Elmar 25-200mm f/3.3-5.9) teoretycznie gwarantują bogaty w szczegóły obraz, oczywiście zweryfikujemy to w dalszej części testu.
Lumix ZX1

Lumix ZX1

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne Lumiksa ZX1:
 • 12,1 MP CCD 1/2.3"
 • czułość matrycy: 80-1600 ISO
 • 8x zoom optyczny (ekw. 25-200mm f/3.3-5.9) Leica DC Vario-Elmar
 • stabilizacja obrazu Power O.I.S
 • 2,7-calowy monitor LCD (230 000 pkt)
 • nagrywanie sekwencji video HD z dźwiękiem, 1280x720 pikseli
 • procesor Venus Engine V


Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa i ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia do pobrania


 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
18 Wrz 2018
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
1
Panasonic GH5, GH5S i G9 - mistrzowskie trio
28 Sie 2018
Linia topowych korpusów Panasonic to dziś propozycja zarówno dla wymagających filmowców jak i profesjonalnych fotografów. Przyglądamy się bliżej flagowym modelom.
0
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
10 Sie 2018
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
0
Notebook z górnej półki czy budżetowy monitor graficzny? O to, co lepiej sprawdzi się w edycji zdjęć zapytaliśmy eksperta
31 Lip 2018
Czy dobry notebook jest wystarczający do zawodowej pracy fotograficznej? Jak wypada w zestawieniu z najtańszymi na rynku monitorami graficznymi?  Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora? Zapytaliśmy o to eksperta, Radka Witana ze sklepu Wzorniki.eu.
0