Panasonic Lumix DMC-ZX1 - test

Panasonic ZX1 otwiera nową serię aparatów Lumix. Jej cechami charakterystycznymi są naprawdę niewielkie wymiary aparatu oraz stosunkowo duży, szerokokątny obiektyw. By nowy Lumix stał się jeszcze bardziej atrakcyjny poprawiono szybkość aparatu oraz wydajność optycznej stabilizacji obrazu. Oczywiście nie zabrakło inteligentnego trybu automatycznego oraz możliwości nagrywania filmów HD.
Ostatnio popularność zdobywają niewielkie kompakty wyposażone w szerokokątne obiektywy. To właśnie dzięki "szerokiemu spojrzeniu", niewielkim gabarytom oraz przyzwoitej jakości obrazu nawet użytkownicy lustrzanek często rozważają zakup dyskretnego, podręcznego kompaktu. Panasonic Lumix ZX1 zachwyca swoimi kieszonkowymi wymiarami, a myśl, że ulokowano w nim szerokokątny (ekw. 25 mm), 8-krotny zoom za każdym razem wzbudza podziw. Rozdzielczość 12,1MP oraz stabilizowany obiektyw Leiki (DC Vario-Elmar 25-200mm f/3.3-5.9) teoretycznie gwarantują bogaty w szczegóły obraz, oczywiście zweryfikujemy to w dalszej części testu.
Lumix ZX1

Lumix ZX1

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne Lumiksa ZX1:
 • 12,1 MP CCD 1/2.3"
 • czułość matrycy: 80-1600 ISO
 • 8x zoom optyczny (ekw. 25-200mm f/3.3-5.9) Leica DC Vario-Elmar
 • stabilizacja obrazu Power O.I.S
 • 2,7-calowy monitor LCD (230 000 pkt)
 • nagrywanie sekwencji video HD z dźwiękiem, 1280x720 pikseli
 • procesor Venus Engine V


Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa i ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia do pobrania


Komentarze
Polecane artykuły
Ważniejszy podpis czy fotografia? Joanna Kinowska o nominacjach World Press Photo 2019
21 Lut 2019
Sześć zdjęć zostało nominowanych do nagrody głównej „Zdjęcia roku” w najważniejszym konkursie fotografii prasowej World Press Photo. Które wygra?
5
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
17
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2