Panasonic Lumix DMC-ZX1 - test

Panasonic ZX1 otwiera nową serię aparatów Lumix. Jej cechami charakterystycznymi są naprawdę niewielkie wymiary aparatu oraz stosunkowo duży, szerokokątny obiektyw. By nowy Lumix stał się jeszcze bardziej atrakcyjny poprawiono szybkość aparatu oraz wydajność optycznej stabilizacji obrazu. Oczywiście nie zabrakło inteligentnego trybu automatycznego oraz możliwości nagrywania filmów HD.
Ostatnio popularność zdobywają niewielkie kompakty wyposażone w szerokokątne obiektywy. To właśnie dzięki "szerokiemu spojrzeniu", niewielkim gabarytom oraz przyzwoitej jakości obrazu nawet użytkownicy lustrzanek często rozważają zakup dyskretnego, podręcznego kompaktu. Panasonic Lumix ZX1 zachwyca swoimi kieszonkowymi wymiarami, a myśl, że ulokowano w nim szerokokątny (ekw. 25 mm), 8-krotny zoom za każdym razem wzbudza podziw. Rozdzielczość 12,1MP oraz stabilizowany obiektyw Leiki (DC Vario-Elmar 25-200mm f/3.3-5.9) teoretycznie gwarantują bogaty w szczegóły obraz, oczywiście zweryfikujemy to w dalszej części testu.
Lumix ZX1

Lumix ZX1

Poniżej przedstawiamy podstawowe dane techniczne Lumiksa ZX1:
 • 12,1 MP CCD 1/2.3"
 • czułość matrycy: 80-1600 ISO
 • 8x zoom optyczny (ekw. 25-200mm f/3.3-5.9) Leica DC Vario-Elmar
 • stabilizacja obrazu Power O.I.S
 • 2,7-calowy monitor LCD (230 000 pkt)
 • nagrywanie sekwencji video HD z dźwiękiem, 1280x720 pikseli
 • procesor Venus Engine V


Test składa się z następujących części:
 1. Wstęp
 2. Specyfikacja
 3. Budowa i ergonomia użytkowania
 4. Menu i tryby odtwarzania
 5. Fotografowanie
 6. Jakość zdjęć
 7. Podsumowanie
 8. Zdjęcia do pobrania


 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Przetestuj aparat Fujifilm XF10 - opinia Jakuba Barańskiego
9 Lis 2018
Fujifilm XF10 - mały kompakt z dużą matrycą i jasnym obiektywem. Czy ten aparat jest w stanie zastąpić lustrzankę podczas górskich wędrówek? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia drugi testujący, Jakub Barański.
1
Mikro Cztery Trzecie okiem zawodowców. Ambasadorzy Olympus opowiadają o swoich ulubionych szkłach
8 Lis 2018
Mikro Cztery Trzecie to nie tylko aparaty, ale przede wszystkim świetne, wyjątkowe obiektywy, które wielu fotografów skłoniły do przesiadki na mniejszy system. O zaletach swoich ulubionych szkieł, bez których nie potrafiliby już się obejść, opowiadają nam Krysztof Śliwak, Ireneusz Walędzik i Łukasz Bożycki.
0
Zanim kupisz: kluczowe cechy monitora dla fotografa
1 Lis 2018
Na co warto zwrócić uwagę wybierając monitor do edycji zdjęć? Które parametry i funkcje są najbardziej istotne? Na przykładzie serii BenQ SW pokazujemy kluczowe cechy monitora dla fotografa.
2
Panasonic Lumix GX9 - wszędzie tam, gdzie ty
29 Paź 2018
Kompaktowy następca modelu GX8 to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają narzędzia do kreatywnego działania i dyskretnego partnera do codziennej fotografii.
0