Panasonic Lumix DMC-ZX1 - test

Panasonic ZX1 otwiera nową serię aparatów Lumix. Jej cechami charakterystycznymi są naprawdę niewielkie wymiary aparatu oraz stosunkowo duży, szerokokątny obiektyw. By nowy Lumix stał się jeszcze bardziej atrakcyjny poprawiono szybkość aparatu oraz wydajność optycznej stabilizacji obrazu. Oczywiście nie zabrakło inteligentnego trybu automatycznego oraz możliwości nagrywania filmów HD.

4. Menu i tryby odtwarzania

Menu funkcyjne
Przycisk Q.MENU umożliwia dostęp do menu funkcyjnego, które pozwala na zmiany najczęściej używanych podczas fotografowania parametrów. Jest to dobre rozwiązanie, które sprawdza się podczas codziennego użytkowania.
podręczne menu funkcyjne


Menu
Menu Panasonika ZX1 jest logicznie podzielone na trzy zakładki: nagrywania, podróży oraz konfiguracji. W menu nagrywania znajdziemy szczegółowe opcje dotyczące rejestracji zdjęć.
menu nagrywania


W menu podróży możemy ustawić datę oraz miejsce podróży. Podczas przeglądania zdjęć widzimy, którego dnia podróży i w jakim miejscu zostało wykonane ujęcie.
menu podróży


Menu konfiguracji:


Odtwarzanie zdjęć
Aby dostać się do trybu odtwarzania zdjęć, przesuwamy przełącznik znajdujący się na tylnej ściance aparatu. Gdy włączymy odtwarzanie, ZX1 pokaże nam jedno zdjęcie, na którym pomocą przycisku DISPLAY możemy zmieniać ilość wyświetlanych informacji:


Do miniaturek i powiększenia dostajemy się za pomocą tarczy zooma. Możemy wyświetlić 12 lub 30 miniaturek. Do dyspozycji mamy także kalendarz.


Podsumowanie działu
Lumiksa ZX1 cenimy za łatwo dostępne menu funkcyjne oraz przejrzyste menu główne. Przeglądanie zdjęć także nie nastręcza problemów, odbywa się szybko i intuicyjnie.

+ menu funkcyjne
+ przejrzyste menu główne

- z trybu odtwarzania nie możemy wyjść naciskając przycisk migawki do połowy

 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Prezenty dla fotografa 2018, cz.3 - wybiera Michał Chrzanowski
12 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Przez cały grudzień będziemy podsuwać Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Zapraszamy do trzeciej, ostatniej części!
0
Prezenty dla fotografa 2018, cz.2 - wybiera Maciek Zieliński
5 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Sprawdźcie drugą część artykułu, w którym podsuwamy Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki!
0
Panasonic Lumix FZ2000 - narzędzie wymagających twórców
30 Lis 2018
Panasonic Lumix FZ2000 to jeden z najbardziej uniwersalnych aparatów na rynku. Oferuje rozwiniętą ergonomię i możliwości wideo, których nie powstydziłby się niejeden profesjonalny korpus.
1
Prezenty dla fotografa 2018, cz.1 - wybiera Maciek Luśtyk
28 Lis 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Przez cały grudzień będziemy Wam podsuwać najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki!
0