Podsumowanie

Pentax X70 to pierwszy superzoom w ofercie Pentaksa. Oferuje 24-krotny zoom od szerokiego kąta 26 mm do 624 mm. Poza tym wyposażono go w matrycę CCD o rozdzielczości 12 Mp, która umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. Wszystko zostało upakowano w lekką i zgrabną obudowę.
0

Autor: Marcin Falana

17 Kwiecień 2009
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

6. Podsumowanie

Pentax X70 jest superzoomem w pełnym tego słowa znaczeniu. Oferuje bardzo duży zakres ogniskowej, niezłą ergonomię użytkowania i jak przystało na firmę fotograficzną z tradycjami solidny zestaw trybów i funkcji fotograficznych. X70 jest solidnie wykonany, przyciski i pokrętła są dobrze umieszczone.

Ponieważ obiektyw możemy przymknąć tylko do f/8 duży plus należy się za wprowadzenie ISO 50, które jest szczególnie przydatne w słoneczne dni. Obiektyw X70 pracuje najlepiej na najmniejszych liczbach przysłony i krótszych ogniskowych.

Na plus można też zaliczyć reprodukcję szczegółów na niższych czułościach do ISO 400, przyzwoicie działający pomiar światła i automatyczny balans bieli.

Minus należy się Pentaksowi X70 za prędkość autofokusa, jakość zdjęć na wyższych czułościach niż ISO 400 i nagrywanie filmów. W dzisiejszych czasach kompakt nie może się obyć bez przyzwoitego nagrywania klipów filmowych.

Wszystko to pozwoliło Pentaksowi X70 osiągnąć ocenę 4 z minusem. Cena 1700 zł za X70 wydaje się dość wygórowana w porównaniu z możliwościami jakie oferuje.

Pentax X70 to pierwszy taki produkt Pentaksa przez, co zabrakło w w nim jakieś "wisienki na torcie". Oferuje wszystko co powinien oferować superzoom jednak nic ponadto.

+ ISO 50

+ niewielka masa

+ bezpieczny uchwyt

+ automatyczny balans bieli

+ menu Fn

+ reprodukcja szczegółów na niskich czułościach

+ tarcza trybów dobrze umieszczona

+ szybkość przezoomowania

+ tryb manualny

- wysoki poziom szumu na wyższych czułościach

- nagrywanie filmów

- wizjer elektroniczny z efektem tunelu

Pentax X70 uzyskał w swojej klasie 58 %
Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z5 - test aparatu
Nikon Z5 - test aparatu
Bezlusterkowa pełna klatka Nikon Z5 ma być przede wszystkim przystępna cenowo, ale jednocześnie nie ograniczać użytkowników pod względem funkcjonalności. Czy w...
9
2
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
15
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
25
3
Powiązane artykuły