Samsung WB500 - szybki test

Samsung od jakiegoś czasu stara się wejść dynamiczniej na rynek aparatów kompaktowych. Jednym z przykładów produktów, które mają przyciągnąć nowych klientów jest model WB500. Wyposażono go w 10,2 Mp matrycę i szerokokątny obiektyw z 10-krotnym zoomem. Poza tym mamy możliwość nagrywania filmów w jakości HD z rozdzielczością 720p. Specyfikacja WB500 wygląda bardzo zachęcająco, a w teście sprawdzimy jak radzi sobie w rzeczywistości.

6. Podsumowanie
Jak wspominałem wcześniej Samsung stara się wejść dynamiczniej na rynek aparatów kompaktowych. Model WB500 jest jednym z aparatów, który ma budować pozycję południowokoreańskiego koncernu. Gdyby pojawił się dwa lata temu osiągnąby wyższą ocenę. Jednak obecnie dostaje solidne 3. Na plus trzeba zaliczyć możliwość fotografowania na szerokim kącie 24 mm, bardzo przyzwoicie działający pomiar światła i automatyczny balans bieli. Pod względem ergonomii użytkowania Samsung WB500 jest przemyślaną propozycją, menu funkcyjne Fn właściwie załatwia większość fotograficznych zadań. Nie można się też przyczepić do jakości wykonania. Do minusów trzeba niestety zaliczyć wyższe czułości ISO, które nie dają rewelacyjnych rezultatów. Reprodukcja szczegółów też nie jest na najwyższym poziomie. Samsung powinien też poprawić osiągi obiektywu pod względem winietowania i zgodności ogniskowej ze specyfikacją. Moim zdaniem zabrakło też trybu manualnego z prawdziwego zdarzenia, z możliwością wyboru większej ilości przysłon niż dwie skrajne. Na osłodę dostajemy natomiast całkiem fajnie działającą funkcję nagrywania filmów w jakości HD 720p (1080 x 720) z prędkością 30 kl/s i niezły 2.7-calowy wyświetlacz LCD. Wszystko to jest dostępne w cenie około 1100 zł.

+ pomiar światła
+ nagrywanie filmów w jakości HD 720p
+ zakres ogniskowej z szerokim kątem 24 mm
+ automatyczny pomiar balansu bieli
+ staranne wykonanie i atrakcyjny design
+ menu funkcyjne Fn
+ 2,7-calowy wyświetlacz LCD

- winietowanie na najdłuższych i najkrótszych ogniskowych
- reprodukcja szczegółów
- reprodukcja czerwieni
- brak trybu manualnego z prawdziwego zdarzenia
- wysoki poziom szumu na wyższych czułościach
Samsung WB500 uzyskał w swojej klasie 56 %{EUROBOX1|503909]
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0