Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Marka:
Panasonic
Nasza ocena:

83%

Panasonic Lumix TZ100 to przede wszystkim większa, 1-calowa matryca, obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz filmy 4K. Sprawdzamy, czy takie parametry sprawią, że okaże się on bezkonkurencyjny na rynku zaawansowanych kompaktów.

9

Autor: Michał Chrzanowski

23 Kwiecień 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Filmowanie

Nowy TZ100 wygląda również ciekawie pod względem filmowania. Ten mały kompakt dostarcza w pełni manualny tryb nagrywania, do którego przechodzimy poprzez wybranie odpowiedniej opcji na pokrętle PASM (ikona kamery). Aparat zapewnia płynną rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160 przy 25 kl./s) w formacie MP4 (maksymalna długość nagrania to 15 minut) oraz rozdzielczość Full HD (1920x1080 przy 50 kl./s) w formacie AVCHD (maksymalna długość nagrania to 29 minut i 59 sekund).

Na pochwały zasługuje fakt, że podczas nagrywania będziemy w stanie zmieniać parametry ekspozycji: czułość matrycy, prędkość migawki oraz przysłonę. Jednak to nie wszystko. W ustawieniach będziemy mogli uruchomić monochromatyczny podgląd obrazu, co w połączeniu z zebrą da nam większą kontrolę podczas nagrywania. Do tego system stabilizacji zapewni nieporuszone ujęcia - nawet na najdłuższej ogniskowej 250 mm. Niestety szkoda, że producent nie zdecydował się na wyposażenie aparatu w złącza słuchawkowe i mikrofonowe. Byłoby to dobre dopełnienie zaawansowanych możliwości filmowania, które oferuje TZ100.

Autofokus w trybie filmowym działa dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje tryb śledzenia obiektów, który okazuje się bardzo efektywny i pomocny. Nie ma problemu nawet podczas bardziej dynamicznego ruchu. Pochwalić trzeba również fakt, że autofokus dosyć płynnie przeostrza między różnymi planami.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ FILM PRZYKŁADOWY

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z5 - test aparatu
Nikon Z5 - test aparatu
Bezlusterkowa pełna klatka Nikon Z5 ma być przede wszystkim przystępna cenowo, ale jednocześnie nie ograniczać użytkowników pod względem funkcjonalności. Czy w...
9
2
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
15
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
25
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)