Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Marka:
Panasonic
Nasza ocena:

83%

Panasonic Lumix TZ100 to przede wszystkim większa, 1-calowa matryca, obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz filmy 4K. Sprawdzamy, czy takie parametry sprawią, że okaże się on bezkonkurencyjny na rynku zaawansowanych kompaktów.

9

Autor: Michał Chrzanowski

23 Kwiecień 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Filmowanie

Nowy TZ100 wygląda również ciekawie pod względem filmowania. Ten mały kompakt dostarcza w pełni manualny tryb nagrywania, do którego przechodzimy poprzez wybranie odpowiedniej opcji na pokrętle PASM (ikona kamery). Aparat zapewnia płynną rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160 przy 25 kl./s) w formacie MP4 (maksymalna długość nagrania to 15 minut) oraz rozdzielczość Full HD (1920x1080 przy 50 kl./s) w formacie AVCHD (maksymalna długość nagrania to 29 minut i 59 sekund).

Na pochwały zasługuje fakt, że podczas nagrywania będziemy w stanie zmieniać parametry ekspozycji: czułość matrycy, prędkość migawki oraz przysłonę. Jednak to nie wszystko. W ustawieniach będziemy mogli uruchomić monochromatyczny podgląd obrazu, co w połączeniu z zebrą da nam większą kontrolę podczas nagrywania. Do tego system stabilizacji zapewni nieporuszone ujęcia - nawet na najdłuższej ogniskowej 250 mm. Niestety szkoda, że producent nie zdecydował się na wyposażenie aparatu w złącza słuchawkowe i mikrofonowe. Byłoby to dobre dopełnienie zaawansowanych możliwości filmowania, które oferuje TZ100.

Autofokus w trybie filmowym działa dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje tryb śledzenia obiektów, który okazuje się bardzo efektywny i pomocny. Nie ma problemu nawet podczas bardziej dynamicznego ruchu. Pochwalić trzeba również fakt, że autofokus dosyć płynnie przeostrza między różnymi planami.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ FILM PRZYKŁADOWY

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)