Panasonic Lumix GH5 oficjalnie zapowiedziany

0
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Panasonic uchylił dziś rąbka tajemnicy w sprawie długo oczekiwanego modelu GH5. Czy było warto czekać?

To jeszcze nie oficjalna premiera, ale zapowiedź tego, co przyniesie ze sobą flagowy bezlusterkowiec Panasonica, którego poprzednik tak chętnie wykorzystywany jest przez filmowców? Czy model GH5 wniesie powiew świeżości i sprosta pokładanym w nim oczekiwaniom?

Raczej nie należy spodziewać się filmów 6K, o czym błędnie informowało kilka wczęsniejszych „przecieków” na temat aparatu. Niemniej jednak jego możliwości i tak zapowiadają się imponująco. Aparat pozwalać ma na rejestrację filmów 4K z prędkością 60 kl./s i 10-bitowym próbkowaniem 4:2:2.

Aparat do obejrzenia na razie wyłącznie przez szybkę / Photokina 2016

Oprócz tego otrzymamy nowy tryb 6K Photo, który jest rozwinięciem opisywanego już przez nas kilkukrotnie trybu 4K Photo, w którym na różne sposoby możemy wyciągać z filmów 4K pojedyncze klatki, otrzymując tym samym coś na wzór superszybkiego trybu seryjnego. Tym razem pojedyncze klatki będa miały rozmiar aż 18 Mp. Robi się ciekawie.

Czy zobaczymy też większą matrycę? Na ten temat nic nie wiadomo. Producent informuje jedynie o szybszym przetwarzaniu obrazu i lepszym odprowadzaniu ciepła z sensora.

Na razie nie wiadomo też nic na temat potencjalnej daty premiery aparatu i jego ceny. Możemy się jednak spodziewać, że nastąpi ona dopiero w 2017 roku i to raczej nie na jego początku.

Więcej informacji na temat aparatów producenta znajdziecie pod adresem panasonic.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)