Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
5
Funkcjonalność:
7
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

87%

Najnowszy stylowy kompakt Fujifilm to próba stworzenia aparatu uniwersalnego - łączącego zaawansowane możliwości modelu X100T, z odchylanym do selfie, dotykowym ekranem, intuicyjną obsługą i łącznością Wi-Fi. Czy X70 podbije serca zarówno amatorów jak i bardziej wymagających użytkowników?

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Luty 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 

5. Filmowanie


W przypadku aparatu Fujifilm X70 tryb filmowy możemy uznać właściwie za konieczny dodatek. Aparat nie oferuje nawet dedykowanego trybu, do którego moglibyśmy przejść przed rozpoczęciem rejestracji wideo. Otrzymujemy możliwość manualnej kontroli nad parametrami filmowania, a nawet możemy skorzystać z funkcji peakingu, ale większość nastaw będziemy musieli dokonać przed rozpoczęciem nagrywania. W czasie rejestracji możemy jedynie sterować przysłoną aparatu.

Jeżeli zależy nam na filmowaniu, dużo wygodniej będzie nam w tym wypadku skorzystać z trybu automatycznego, w którym będziemy mogli korygować ekspozycję za pomocą górnego pokrętła. Aparatu nie wykorzystamy raczej do niczego więcej niż prostej rejestracji codziennych chwil, a szkoda. Kompaktowa konstrukcja z rozbudowanym trybem filmowym mogłaby mieć wiele zastosowań, szczególnie gdyby w aparacie znalazło się złącze mikrofonowe. Nie jest to jednak wyjątkiem w przypadku aparatów Fujifilm. Producent skupia się głównie na możliwościach fotograficznych swoich konstrukcji, filmowanie traktując nieco po macoszemu.

Mimo wszystko za pomocą X70 nagramy prosty materiał jakości Full HD 1080p z prędkością 60 kl./s, w formacie MOV. W przypadku jakości Full HD będziemy jednak ograniczeni maksymalną długością klipu wynoszącą około 14 min. W jakości HD 720p będzie to już prawie 30 min.

Podsumowanie tej części:
+ Full HD 1080 60 kl/s.
+ focus peaking
+ możliwość kompensacji ekspozycji w trybie Auto

- ubogi tryb filmowy
- brak możliwości sterowania parametrami podczas filmowania

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły