Sony NEX-5n - szybki test

Koncern Sony zaprezentował kilka tygodni temu kilka nowości, a wśród nich odświeżonego bezlusterkowca NEX-5, w którego nazwie pojawiła się literka "n". Nowy NEX zyskał w stosunku do poprzednika nową, 16-megapikselową matrycę, przyspieszony tryb seryjny i dotykowy interfejs. O tym jak te zmiany wpłynęły na jakość zdjęć i wartość użytkową aparatu można przeczytać w poniższym teście.
NEX-5 był (do czasu pojawienia się NEX-7) flagowym modelem aparatów bezlusterkowych japońskiego giganta. Podstawową cechą charakterystyczną dla wszystkich NEX-ów jest matryca formatu APS-C, zamknięta w bardzo małej obudowie. Najnowsza odsłona nosi nazwę NEX-5n, a wprowadzone przez producenta zmiany są niewielkie. W niemal identycznej jak w poprzedniku obudowie znajdziemy dotykowy ekran i nową matrycę w technologii Exmor CMOS o powiększonej o 2 megapiksele rozdzielczości. Mimo większej ilości informacji, jaką musi przetworzyć procesor obrazu, udało się przyspieszyć tryb seryjny do 10 kl/s. Nowa matryca pozwoliła na rozszerzenie zakresu dostępnych czułości oraz nagrywanie sekwencji wideo w rozdzielczości Full HD.1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Budowa, ergonomia i funkcje przycisków
4. Menu i tryby odtwarzania
5. Fotografowanie
6. Jakość zdjęć
7. Osiągi matrycy
8. Podsumowanie
9. Zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
16
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0