Fujifilm Finepix F550 EXR - test

Na targach CES 2011 firma Fujifilm zaprezentowała dwa bliźniacze modele kompaktów F500 i F550, obydwa z oznaczeniem EXR. Oba aparaty mają 16-megapikselową matrycą EXR BSI-CMOS i 15-krotnym zoom. Zapraszamy do testu bardziej zaawansowanego modelu F550 EXR.
Klasa kieszonkowych superzoomów rozwinęła się w ostatnich latach, tak że teraz niemal każdy producent ma taki aparat w swojej ofercie. Najnowsza generacja może pochwalić się takimi cechami jak: GPS, matryce BSI CMOS i zoomy o stosunkowo dużej krotności. Tak samo jest w przypadku Fujifilm Finepix F550 EXR. Nowoczesna matryca BSI EXR, w połączeniu z szybkim procesorem daje nadzieję na wygodną i sprawną pracę. Najważniejsze wyróżniki nowego Fuji to aluminiowa obudowa i tryby EXR. Jak sprawdza się ten aparat w praktyce pokaże poniższy test.


1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Ergonomia, budowa i funkcje przycisków
4. Menu i tryby odtwarzania
5. Fotografowanie
6. Jakość zdjęć
7. Podsumowanie
8. Zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
17
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2
Przetestuj monitor BenQ - opinia Michała Ostrowskiego o BenQ SW240
19 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW240 przypadł do gustu Michałowi Ostrowskiemu.
0