Fujifilm Finepix F550 EXR - test

Na targach CES 2011 firma Fujifilm zaprezentowała dwa bliźniacze modele kompaktów F500 i F550, obydwa z oznaczeniem EXR. Oba aparaty mają 16-megapikselową matrycą EXR BSI-CMOS i 15-krotnym zoom. Zapraszamy do testu bardziej zaawansowanego modelu F550 EXR.
Klasa kieszonkowych superzoomów rozwinęła się w ostatnich latach, tak że teraz niemal każdy producent ma taki aparat w swojej ofercie. Najnowsza generacja może pochwalić się takimi cechami jak: GPS, matryce BSI CMOS i zoomy o stosunkowo dużej krotności. Tak samo jest w przypadku Fujifilm Finepix F550 EXR. Nowoczesna matryca BSI EXR, w połączeniu z szybkim procesorem daje nadzieję na wygodną i sprawną pracę. Najważniejsze wyróżniki nowego Fuji to aluminiowa obudowa i tryby EXR. Jak sprawdza się ten aparat w praktyce pokaże poniższy test.


1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Ergonomia, budowa i funkcje przycisków
4. Menu i tryby odtwarzania
5. Fotografowanie
6. Jakość zdjęć
7. Podsumowanie
8. Zdjęcia do pobrania

 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Czy filmy małoobrazkowe sprawdzą się we współczesnej fotografii krajobrazu?
18 Wrz 2018
Aparaty analogowe dają możliwość niedrogiego rozpoczęcia przygody z bardziej świadomym fotografowaniem. Czy jednak w obecnych czasach film nadal może konkurować z cyfrą pod względem jakości obrazu?
1
Panasonic GH5, GH5S i G9 - mistrzowskie trio
28 Sie 2018
Linia topowych korpusów Panasonic to dziś propozycja zarówno dla wymagających filmowców jak i profesjonalnych fotografów. Przyglądamy się bliżej flagowym modelom.
0
“Każde spotkanie z nimi jest wspaniałym przeżyciem”. O fotografowaniu niedźwiedzi opowiada Marcin Dobas
10 Sie 2018
Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
0
Notebook z górnej półki czy budżetowy monitor graficzny? O to, co lepiej sprawdzi się w edycji zdjęć zapytaliśmy eksperta
31 Lip 2018
Czy dobry notebook jest wystarczający do zawodowej pracy fotograficznej? Jak wypada w zestawieniu z najtańszymi na rynku monitorami graficznymi?  Na co zwracać uwagę przy wyborze monitora? Zapytaliśmy o to eksperta, Radka Witana ze sklepu Wzorniki.eu.
0