Fujifilm Finepix F550 EXR - test

Na targach CES 2011 firma Fujifilm zaprezentowała dwa bliźniacze modele kompaktów F500 i F550, obydwa z oznaczeniem EXR. Oba aparaty mają 16-megapikselową matrycą EXR BSI-CMOS i 15-krotnym zoom. Zapraszamy do testu bardziej zaawansowanego modelu F550 EXR.
Klasa kieszonkowych superzoomów rozwinęła się w ostatnich latach, tak że teraz niemal każdy producent ma taki aparat w swojej ofercie. Najnowsza generacja może pochwalić się takimi cechami jak: GPS, matryce BSI CMOS i zoomy o stosunkowo dużej krotności. Tak samo jest w przypadku Fujifilm Finepix F550 EXR. Nowoczesna matryca BSI EXR, w połączeniu z szybkim procesorem daje nadzieję na wygodną i sprawną pracę. Najważniejsze wyróżniki nowego Fuji to aluminiowa obudowa i tryby EXR. Jak sprawdza się ten aparat w praktyce pokaże poniższy test.


1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Ergonomia, budowa i funkcje przycisków
4. Menu i tryby odtwarzania
5. Fotografowanie
6. Jakość zdjęć
7. Podsumowanie
8. Zdjęcia do pobrania

 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nadchodzi Black Friday 2018 - przegląd najciekawszych promocji na sprzęt fotograficzny
20 Lis 2018
Specjalne oferty przygotowywane z okazji “czarnego piątku” na dobre już zagościły na naszym rynku. W wielu wypadkach to najlepszy moment na zakupienie wymarzonego sprzętu. Zobaczcie, jakie produkty będzie można w tym roku dorwać w atrakcyjnych cenach.
0
Przetestuj aparat Fujifilm XF10 - opinia Jakuba Barańskiego
9 Lis 2018
Fujifilm XF10 - mały kompakt z dużą matrycą i jasnym obiektywem. Czy ten aparat jest w stanie zastąpić lustrzankę podczas górskich wędrówek? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia drugi testujący, Jakub Barański.
1
Mikro Cztery Trzecie okiem zawodowców. Ambasadorzy Olympus opowiadają o swoich ulubionych szkłach
8 Lis 2018
Mikro Cztery Trzecie to nie tylko aparaty, ale przede wszystkim świetne, wyjątkowe obiektywy, które wielu fotografów skłoniły do przesiadki na mniejszy system. O zaletach swoich ulubionych szkieł, bez których nie potrafiliby już się obejść, opowiadają nam Krzysztof Śliwak, Ireneusz Walędzik i Łukasz Bożycki.
0
Zanim kupisz: kluczowe cechy monitora dla fotografa
1 Lis 2018
Na co warto zwrócić uwagę wybierając monitor do edycji zdjęć? Które parametry i funkcje są najbardziej istotne? Na przykładzie serii BenQ SW pokazujemy kluczowe cechy monitora dla fotografa.
2