Leica D-Lux 5 i V-Lux 2 - pierwsze zdjęcia

Photokina 2010. Przedstawiamy pierwsze zdjęcia wykonane zaprezentowanymi dzisiaj kompaktami Leiki, modelami D-Lux 5 oraz V-Lux 2.
0
Damian Bednarzak
21 Wrzesień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty

Oba zaprezentowane dzisiaj kompakty z logiem Leica to konstrukcje zaprojektowane przy współpracy z Panasonikiem. Leica D-Lux 5 to brat bliźniak przedstawionego 2 miesiące temu Panasonika LX5. Zarówno elementy bazowe jak i rozmieszczenie elementów sterujących jest w obu aparatach identyczne, toteż zapraszamy do zapoznania się z naszym testem LX5.

set11

Różnice tkwią przede wszystkim w kształcie obudowy - LX5 posiada wygodny grip, natomiast minimalistyczna Leica gładką powierzchnię. Inna jest także czcionka napisów na obudowie, kolor menu oraz naturalnie logo producenta. Za model z "magiczną" czerwoną kropką będziemy musieli także zapłacić więcej (2890 w stosunku do 1800 zł), ale w zestawie z Leiką znajdziemy oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom.

set11
set11

Do obu aparatów mam możliwość dokupić akcesoria w postaci wizjera elektronicznego bądź niewielkiej lampy błyskowej. Bardziej interesujący jest wspomniany wizjer, z pewnością ułatwi pracę w słoneczny dzień.

set11
set11

Drugim kompaktem jest V-Lux 2, czyli bliźniak Panasonika FZ100. Różnice między tymi aparatami są również kosmetyczne.

set12
set12
set12

Poprzednia

1

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
5
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Powiązane artykuły