Lowepro Classified 250 AW - test torby

Classified 250 AW to największa z serii toreb fotograficznych firmy Lowepro zaprojektowanych tak, by na pierwszy rzut oka nie zdradzały swojej zawartości. Dyskretny wygląd i duża pojemność to jej najważniejsze cechy. Zainteresowanych innymi zaletami i wadami tej konstrukcji zapraszamy do lektury naszego testu.

Autor: Michal Grzegorczyk

31 Marzec 2010
Artykuł na: 17-22 minuty

Podsumowanie

Lowepro Classified 250 AW to solidny i przemyślany produkt, choć raczej nie dla każdego. Rozmiary i pakowność torby docenią zawodowcy i półprofesjonaliści, którzy muszą się przemieszczać ze sporą ilością sprzętu. Amatorzy szukający torby fotograficznej na wycieczki czy do codziennego użytku powinni raczej zwrócić uwagę na mniejsze modele. Cała linia Lowepro Classified charakteryzuje się oszczędnym, stonowanym wzornictwem. Brak "fotograficznego designu" może być w pewnych sytuacjach dużą zaletą - testowany Lowepro raczej nie przyciągnie wzroku złodzieja lustrującego tłum w poszukiwaniu łatwego celu.

Torba została bardzo dobrze wykonana, a jej użytkowanie oceniliśmy pozytywnie. Producent nie ustrzegł się jednak kilku drobnych wpadek - wszytej na stałe poduszki naramiennika czy odrobinę zbyt ciasnej kieszeni na dokumenty. Producent mógł też pomyśleć o bardziej rozbudowanym "organizerze" i większej liczbie małych kieszonek i przegródek - jest ich trochę za mało. Dyskutować można o (jedynym) sposobie dostawania się do głównej komory fotograficznej. W niektórych sytuacjach okazuje się on zbyt wąski, niewygodny.

Podsumowanie najważniejszych wad i zalet:

+ dyskretne, stonowane, neutralne wzornictwo

+ dobry stosunek wymiarów zewnętrznych do wielkości komory fotograficznej

+ dobre wykonanie, dobre materiały

+ bogate wyposażenie: pokrowiec przeciwdeszczowy i etui na karty pamięci

+ możliwość kompresji

- w niektórych sytuacjach brakuje szerszego dostępu do głównej komory (tylko jeden otwór)

- pas z wszytym na stałe naramiennikiem

- dość mało przegródek i małych kieszonek ułatwiających utrzymanie akcesoriów w porządk

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)