Samsonite Varadero

Autor: Michal Grzegorczyk

29 Lipiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Hama wprowadzila na rynek nową linię fotograficznych toreb Samsonite Varadero. Seria obejmuje kilka modeli różniących się wielkością i przeznaczeniem. Coś dla siebie znajdą zarówno właściciele małych kompaktów jak i sporych lustrzanek.

Seria toreb Samsonite Varadero składa się z kilku modeli o różnym rozmiarze i przeznaczeniu. Największa, Varadero 150, ma główną kieszeń o wymiarach 25 x 15,5 x 20,5 cm. Poza tym ma kieszeń przednią i siatkowe kieszenie boczne. Z tyłu znalazła się płaska kieszeń na dokumenty. Oto wymiary pozostałych modeli:

  • Samsonite Varadero 130 - 21,5 x 11 x 17,5 cm
  • Samsonite Varadero 110 - 17 x 8 x 11,5 cm
  • Samsonite Varadero 100 - 12 x 9 x 15 cm
  • Samsonite Varadero 90DV - 13 x 6,5 x 7,5 cm (najlepsza do transportu kamery cyfrowej)
  • Samsonite Varadero 90DF - 9,5 x 7,5 x 13 cm (na niewielkie kompakty)

Hama Polska nie podała jeszcze terminu wprowadzenia toreb Samsonite Varadero na polski rynek. Ceny w Niemczech wynoszą - w zależności od modelu - od 39,99 do 59,99 euro.

Informacja prasowa:

Torby fotograficzne Samsonite Varadero w ofercie Hama!

Lipiec 2010 -
Marka Samsonite kontynuuje rozwój w nowych segmentach rynku. Po niedawnej premierze etui do notebooków, producent zaprezentował kolekcję profesjonalnych toreb fotograficznych. Seria Varadero, którą wprowadziła na rynek niemiecka Hama, składa się z siedmiu modeli o różnych rozmiarach. Każdy może pomieścić pokaźną lustrzankę lub kamerę cyfrową i komplet akcesoriów. Nazwa serii ma ją kojarzyć ze słynnym karaibskim kurortem, a solidne wykonanie dowodzić, że torby Varadero sprawdzą się także w dużo bardziej surowych warunkach północnej Europy.

Największa torba z nowej kolekcji - Samsonite Varadero 150 - składa się z przedziału głównego, przedniego, dodatkowej kieszeni oraz siatkowych kieszonek bocznych. Trzy siatkowe schowki znajdują się także we wnętrzu torby. Z kolei na jej tylnej części zaprojektowano płaską kieszeń na dokumenty. Torbę można przenosić na wydłużanym pasku lub za pomocą mocnej rączki. Elementy łączeniowe paska wykonano z metalu, dzięki czemu zwiększono wytrzymałość konstrukcji. Wewnętrzny rozmiar kieszeni głównej to: 25 x 15,5 x 20,5 cm.

Podobną funkcjonalność i wzornictwo mają modele: Varadero 130, 110, 100, 90DV oraz 90DF. Różnią się natomiast wymiarami kieszeni głównej, które wynoszą: 21,5 x 11 x 17,5 cm (130), 17 x 8 x 11,5 cm (110), 12 x 9 x 15 cm (100), 13 x 6,5 x 7,5 m (90DV) oraz 9,5 x 7,5 x 13 cm (DF). Należy zauważyć, że model 90DV lepiej sprawdzi się w transporcie kamery cyfrowej ze względu na podłużny kształt przedziału głównego. Z kolei bardziej pionowa budowa torby Varadero 90 DF sugeruje lepsze wykorzystanie przestrzeni przy przenoszeniu kompaktowego aparatu fotograficznego.

Nieco inną koncepję wzornictwa zaproponował Samsonite w przypadku modelu Varadero 140 Colt. Różni się od pozostałych charakterystycznym zwężeniem do dołowi. W pozostałych aspektach zachowuje solidność i funkcjonalność znaną z pozostałych modeli serii Varadero. Każdy posiada między innymi oddzielne schowki na sprawne oraz zużyte akumulatorki. Specjaliści Samsonite zadbali ponadto o pozorne drobiazgi, jak na przykład wygodne uchwyty do siatkowych schowków. Dzięki temu chowanie i wyjmowanie drobnych przedmiotów staje się nieco łatwiejsze (zwłaszcza, gdy robimy to w pośpiechu). Rozmiar wewnętrzny kieszeni głównej modelu 140 Colt wynosi: 90 x 10 x 21 cm.

Hama Polska nie podała jeszcze terminu wprowadzenia toreb Samsonite Varadero na polski rynek. Ceny w Niemczech wynoszą - w zależności od modelu - od 39,99 do 59,99 EUR.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
6
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)