Hama Uni – trzy uniwersalne konwertery do fotografii mobilnej

Hama Uni – trzy uniwersalne konwertery do fotografii mobilnej

Firma Hama wkroczyła na rynek fotografii mobilnej. Producent zaprezentował zestaw Uni – konwerter macro, fush-eye oraz szerokokątny adapter, które mają być kompatybilne z większością urządzeń obecnie dostępnych na rynku.

Fotografia mobilna rozwija się w zastraszającym tempie. Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju akcesoria, które ułatwią wykonywanie zdjęć smartfonami. Ostatnimi czasy na popularności zyskały kompaktowe konwertery, które w prosty sposób mogą zmienić perspektywę. Coraz więcej producentów w swojej ofercie ma tego typu rozwiązania. Do tego grona dołączyła firma Hama, która zaprezentowała zestaw Uni.

Zawsze masz ze sobą smartfon, którym robisz setki standardowych zdjęć. W celu zwiększenia efektywności i różnorodności wykonanych ujęć prezentujemy zestaw Uni, który zapewni znacznie więcej ciekawych kadrów – czytamy na stronie producenta.

W skład Hama Uni wchodzą trzy konwertery. Pierwszym z nich jest szerokokątny adapter, który zapewnia powiększenie 0.67x, czyli w przybliżeniu ekwiwalent 20 mm na pełnej klatce. Dzięki temu powinien sprawdzić się w fotografii przyrody, krajobrazu lub architektury. Otrzymujemy też konwerter typu fish eye 180°, który może zapewnić ciekawą perspektywę. Jest również adapter macro, który – jak zapewnia producent – będzie działał jak mikroskop.

To co odróżnia rozwiązanie Hama Uni od innych tego typu produktów dostępnych na rynku, to uniwersalny system mocowania. Do zestawu jest dołączony specjalny klips, który jest kompatybilny nie tylko z większością smartfonów, lecz także i tabletów wiodących firm. Konwerter nakręcamy na klips, a całość nakładamy na urządzenie mobilne.

Zestaw Hama Uni jest już dostępny w sprzedaży. Za komplet trzech konwerterów, klipsa mocującego oraz pokrowca zapłacimy €12.99. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie de.hama.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2