Hama Uni – trzy uniwersalne konwertery do fotografii mobilnej

Autor: Michał Chrzanowski

12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Hama wkroczyła na rynek fotografii mobilnej. Producent zaprezentował zestaw Uni – konwerter macro, fush-eye oraz szerokokątny adapter, które mają być kompatybilne z większością urządzeń obecnie dostępnych na rynku.

Fotografia mobilna rozwija się w zastraszającym tempie. Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju akcesoria, które ułatwią wykonywanie zdjęć smartfonami. Ostatnimi czasy na popularności zyskały kompaktowe konwertery, które w prosty sposób mogą zmienić perspektywę. Coraz więcej producentów w swojej ofercie ma tego typu rozwiązania. Do tego grona dołączyła firma Hama, która zaprezentowała zestaw Uni.

Zawsze masz ze sobą smartfon, którym robisz setki standardowych zdjęć. W celu zwiększenia efektywności i różnorodności wykonanych ujęć prezentujemy zestaw Uni, który zapewni znacznie więcej ciekawych kadrów – czytamy na stronie producenta.

W skład Hama Uni wchodzą trzy konwertery. Pierwszym z nich jest szerokokątny adapter, który zapewnia powiększenie 0.67x, czyli w przybliżeniu ekwiwalent 20 mm na pełnej klatce. Dzięki temu powinien sprawdzić się w fotografii przyrody, krajobrazu lub architektury. Otrzymujemy też konwerter typu fish eye 180°, który może zapewnić ciekawą perspektywę. Jest również adapter macro, który – jak zapewnia producent – będzie działał jak mikroskop.

To co odróżnia rozwiązanie Hama Uni od innych tego typu produktów dostępnych na rynku, to uniwersalny system mocowania. Do zestawu jest dołączony specjalny klips, który jest kompatybilny nie tylko z większością smartfonów, lecz także i tabletów wiodących firm. Konwerter nakręcamy na klips, a całość nakładamy na urządzenie mobilne.

Zestaw Hama Uni jest już dostępny w sprzedaży. Za komplet trzech konwerterów, klipsa mocującego oraz pokrowca zapłacimy €12.99. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie de.hama.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
4
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Nowe smartfony Samsung z serii Galaxy S24 ze sztuczną inteligencją na pokładzie
Samsung prezentuje najnowsze smartfony Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24+ oraz Galaxy S24, oferując użytkownikom nowe możliwości wraz z Galaxy AI, czyli najnowszą technologią wspieraną algorytmami...
31