Hama Uni – trzy uniwersalne konwertery do fotografii mobilnej

2
Michał Chrzanowski
12 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Hama wkroczyła na rynek fotografii mobilnej. Producent zaprezentował zestaw Uni – konwerter macro, fush-eye oraz szerokokątny adapter, które mają być kompatybilne z większością urządzeń obecnie dostępnych na rynku.

Fotografia mobilna rozwija się w zastraszającym tempie. Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju akcesoria, które ułatwią wykonywanie zdjęć smartfonami. Ostatnimi czasy na popularności zyskały kompaktowe konwertery, które w prosty sposób mogą zmienić perspektywę. Coraz więcej producentów w swojej ofercie ma tego typu rozwiązania. Do tego grona dołączyła firma Hama, która zaprezentowała zestaw Uni.

Zawsze masz ze sobą smartfon, którym robisz setki standardowych zdjęć. W celu zwiększenia efektywności i różnorodności wykonanych ujęć prezentujemy zestaw Uni, który zapewni znacznie więcej ciekawych kadrów – czytamy na stronie producenta.

W skład Hama Uni wchodzą trzy konwertery. Pierwszym z nich jest szerokokątny adapter, który zapewnia powiększenie 0.67x, czyli w przybliżeniu ekwiwalent 20 mm na pełnej klatce. Dzięki temu powinien sprawdzić się w fotografii przyrody, krajobrazu lub architektury. Otrzymujemy też konwerter typu fish eye 180°, który może zapewnić ciekawą perspektywę. Jest również adapter macro, który – jak zapewnia producent – będzie działał jak mikroskop.

To co odróżnia rozwiązanie Hama Uni od innych tego typu produktów dostępnych na rynku, to uniwersalny system mocowania. Do zestawu jest dołączony specjalny klips, który jest kompatybilny nie tylko z większością smartfonów, lecz także i tabletów wiodących firm. Konwerter nakręcamy na klips, a całość nakładamy na urządzenie mobilne.

Zestaw Hama Uni jest już dostępny w sprzedaży. Za komplet trzech konwerterów, klipsa mocującego oraz pokrowca zapłacimy €12.99. Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie de.hama.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0