Podsumowanie

Przedstawiamy test redakcyjny torby fotograficznej Crumpler Master Delhi 620. Przez prawie cztery miesiące nasi redaktorzy wykorzystywali tę torbę do przenoszenia sprzętu fotograficznego. Objechała z nami pół świata, pracowała podczas relacji z PMA i służyła w codziennej pracy redakcji. Zobaczcie jak się sprawdziła.

Autor: Michał Sułkiewicz

16 Maj 2009
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

5. Podsumowanie

Crumpler Master Delhi 620 bardzo dobrze sprawdził się przez kilka miesięcy użytkowania jako torba fotograficzna. Wśród największych zalet należy wymienić atrakcyjny, modny wygląd, dobre zabezpieczenie sprzętu przed uszkodzeniami mechanicznymi, przemyślane rozwiązania użytkowe z wyjmowanym modułem fotograficznym oraz jakość i trwałość wykonania. Do wad należy zaliczyć duży zewnętrzne wymiary i sporą wagę załadowanej torby, słabe zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz kilka zaskakujących błędów konstrukcyjnych wynikających z przeoczenia projektantów lub z oszczędności.

zwiedzanie światowych metropolii to żywioł Master Delhi - na zdjęciu odpoczynek w Pekinie

Komu w takim razie polecić Master Delhi 620? Na pewno jest to torba typu miejskiego - do użytkowania w cywilizowanych warunkach. Słabo zabezpieczy nasz aparat i laptopa na deszczu lub w kurzu. Ze względu na głośne rzepy nie polecamy jej też fotografom, którzy muszą z niej korzystać przy zachowaniu ciszy. Crumpler jest za to doskonały dla osób ceniących styl i image marki podróżujących z umiarkowaną ilością sprzętu - czyli lustrzanka, dwa obiektywy i lampa, oraz z laptopem. Jest to również doskonała torba dla osób poruszających się rowerem. Doskonale też sprawdzi się jako uniwersalna torba do wszystkiego, chociaż w tej roli polecalibyśmy raczej mniejsze niż 620 wersje.

podsumowanie najważniejszych zalet i wad:

+ ciekawy, modny design

+ sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne (trzecia noga, regulacja paska, otwieranie klapy)

+ spora pojemność i duża ilość kieszeni (pojemny organizer)

+ modułowa konstrukcja

+ trwałość i jakość wykonania

- kilka wpadek konstrukcyjnych (suwaki, naramiennik, uchwyt)

- duży rozmiar i ciężar modelu 620

- słabe zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznym

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły