Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony VAIO FZ11Z

Coraz więcej osób ma w domu telewizor wysokiej rozdzielczości HD Ready o przekątnej od 32 cali wzwyż. Jednak programów telewizyjnych w wersji HD jest stosunkowo mało. Płyty standardu Bluray Disc czy HD DVD dopiero trafiają na rynek. Nasza niezwykle droga plazma czy LCD po prostu się marnuje! Jest jednak sposób, aby dobrze wykorzystać duże pieniądze, które zapłaciliśmy za nowoczesny telewizor. Pokażmy na nim zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości!

0

Autor: Michał Sułkiewicz

18 Lipiec 2007
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Sony VAIO to nowość na naszym rynku. Dopiero od tego roku Sony Polska oficjalnie sprzedaje i obsługuje gwarancyjnie laptopy własnej produkcji firmowane nazwą VAIO. Sony VAIO FZ11Z trafił do naszego zestawienia przede wszystkim dzięki wyposażeniu go w napęd dysków Blu-ray oraz złącze HDMI. Dodatkowym atutem przemawiającym za wykorzystaniem tego laptopa do celów rozrywkowych jest możliwość uruchomienia odtwarzania płyty bez konieczności startu systemu. Służą do tego umieszczone na obudowie przyciski.

Sony VAIO FZ11Z - multimedialny laptop

Laptop to oczywiście najbardziej uniwersalne urządzenie, jakie możemy sobie wyobrazić do wyświetlania zdjęć wysokiej rozdzielczości. Można na nim oglądać także filmy, surfować po Internecie, pisać e-maile i tak dalej - po prostu mamy do czynienia z pełnofunkcyjnym komputerem. Dodatkowo możemy obrabiać zdjęcia w programie graficznym szykując je do prezentacji, a nowe formaty plików (np. RAW-y) będziemy mogli przeglądać, gdy tylko pojawi się nowe oprogramowanie - czyli prawie natychmiast. Mimo wszystko z punktu widzenia naszego testu taką uniwersalność laptopa musimy uznać za wadę. Mało kto może sobie pozwolić na wydanie prawie 7000 zł tylko po to, aby ustawić w salonie komputer podłączony do telewizora. To by było zwykłe marnowanie pieniędzy. Dodatkowo korzystanie z VAIO w ten sposób na pewno utrudnia brak pilota zdalnego sterowania oraz konieczność uruchamiania i obsługi oprogramowania.

koncern Sony dba o wyraźne zaznaczenie gotowości do współpracy z urządzeniami HD

Podsumowując, Sony VAIO to jednak przede wszystkim komputer, który okazjonalnie może służyć jako odtwarzacz obrazu w HD.

zalety i wady:

+ dostęp do wszelkich mediów i formatów danych

+ odtwarzanie i nagrywanie BD i danych HD z innych nośników

+ zasilanie bateryjne

+ wyjście HDMI

+ odtwarzanie z dysku twardego

+ dostęp do Internetu

+ złącza na karty (SD, MS)

+ obsługa w języku polskim (o ile mamy zainstalowaną polską wersję systemu)

+ możliwość odtwarzania płyt bez uruchamiania systemu

- wysoka cena w stosunku do zastosowania (płacimy za ekran, którego nie potrzebujemy)

- brak pilota w zestawie

- skomplikowana obsługa

- niededykowane urządzenie (tymczasowa instalacja, nie jest elementem systemu domowego)

- wolne uruchamianie

dla kogo:

Dla osób, które i tak rozważają zakup laptopa, i wiedzą, że będzie on często służył do oglądania treści w trybie HD. Dodatkowo potrzebna jest dobra orientacja w obsłudze systemu Windows lub specjalistyczna pomoc w konfiguracji sprzętu. Nie można zapominać, że VAIO to pełnowartościowy komputer osobisty z funkcjami HD.

cena: 6900 zł (model z BD), 4500 zł (model z DVD)

Na następnej stronie piszemy o Sony Playstation 3...

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. II
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. II
W pierwszej części testu szczegółowo omówiliśmy budowę, konfigurację i filozofię pracy z tą miniaturową konsolą. Teraz trafiła w ręce zawodowca. Fotograf komercyjny...
2
0
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Loupedeck Live - test konsoli do edycji cz. I
Kiedy myślimy o konsoli Loupedeck, zazwyczaj pojawiają się dwa pytania: Jak to działa? I czy faktycznie pozwoli zaoszczędzić czas przy żmudnej postprodukcji? W tej...
14
0
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
WD My Passport SSD (2020) - test dysku przenośnego
Najnowszy dysk Western Digital ma oferować rekordowy w serii My Passport przesył sięgający nawet 1000 Mb/s. Czy to faktycznie „paszport” do wydajnej edycji prosto z...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)