Sony VAIO FZ - wysoka rozdzielczość i duża pojemność

Firma Sony wprowadza na polski rynek trzy nowe modele laptopów VAIO. Dla osób zajmujących się profesjonalnie fotografią szczególnie interesujący może być model FZ wyposażony w nagrywarkę w standardzie Blu-ray Disc na płytach o pojemności do 50 GB oraz wyjście HDMI pozwalające na prezentację fotografii na telewizorach w wysokiej rozdzielczości HD.
W fotografii profesjonalnej standardem są już karty pamięci o pojemności 2 i 4 GB. Coraz większe rozdzielczości matryc i rosnąca popularność formatu RAW powodują. że często podczas sesji zdjęciowych fotograf zapełnia kilka takich kart w sumie generując nawet kilkanaście gigabajtów danych w postaci cyfrowych zdjęć. Archiwizacja i przeniesienie takiej ilości danych staje się problematyczna nawet gdy dysponujemy możliwością nagrania płyty DVD.

Sony VAIO FZ11Z z nagrywarką Blu-ray Disc

Firma Sony wychodzi naprzeciw tym potrzebom wprowadzając na polski rynek laptop Sony VAIO FZ11Z wyposażony w nagrywarkę Blu-ray Disc. Dzięki niej można zapisać 25 GB lub 50 GB (płyta dwuwarstwowa) danych na płycie standardu Blu-ray Disc - BD. Oczywiście wbudowany napęd można także wykorzystać do odtwarzania danych zapisanych w tym standardzie (w tym filmów HD). Dzięki wbudowanemu łączu HDMI fotografie mogą być prezentowane w jakości HD na telewizorach wysokiej rozdzielczości. (W złącze wysokiej rozdzielczości wyposażony jest także model FZ11M bez napędu BD.)

Laptop pozwala także na przeglądanie zdjęć na wysokiej jakości wbudowanym ekranie LCD 15,4 cala wykorzystującym system X-black poprawiający kontrast i oddanie kolorów. Zgodnie z najnowszymi trendami, w budowie ekranu wykorzystano ekologiczne i oszczędne podświetlenie typu LED. W podobny ekran, ale o mniejszym rozmiarze wyposażony został także trzeci z zaprezentowanych dzisiaj modeli VAIO TZ11XN/B, który może się także pochwalić ultralekką wagą wynoszącą tylko 1,19 kg.

Jak zapewnia polski oddział Sony, nabywcy komputerów VAIO mogą liczyć na wyjątkową na naszym rynku obsługę serwisową i wsparcie techniczne, która obejmuje polskojęzyczną stronę WWW - vaio.eu (od lipca 2007) oraz odbiór i zwrot serwisowanego sprzętu bezpośrednio u klienta (door to door). Należy zaznaczyć, że wraz z tymi modelami laptopów Sony rozpoczyna oficjalną sprzedaż i wsparcie marki VAIO w Polsce - do tej pory komputery te były dostępne tylko poza oficjalną siecią sprzedaży Sony w naszym kraju.

Nowe VAIO będą dostępne w wybranych punktach sprzedaży sieci Saturn, MediaMarkt, Vobis i centrach Sony od początku lipca 2007. Ceny komputerów to:
  • FZ11Z - ok. 6 900 zł, (model z BD),
  • FZ11M - ok. 4 500 zł,
  • TZ11XN/B - ok. 9 900 zł.
Więcej informacji o poszczególnych modelach w cytowanej poniżej informacji prasowej producenta:

Seria FZ
Dzięki eleganckiej, nowoczesnej stylistyce i zaawansowanym możliwościom multimedialnym notebooki z serii VAIO FZ doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i w czasie relaksu w zaciszu domowym. Są wyposażone w wydajne procesory Intel Core 2 Duo, 2048 MB pamięci i najnowocześniejsze karty graficzne NVIDIA. Do wyświetlania obrazu służy jasny, zapewniający maksymalną wierność barw ekran X-black LCD o przekątnej 15,4". Użytkownicy, którzy pragną w pełni wykorzystać walory obrazu HD, mają do dyspozycji wyjście HDMI, a w najbardziej zaawansowanym modelu również napęd Blu-ray Disc. Nowatorska, wykonana ze stopu magnezowego podstawa montażowa pozwoliła na obniżenie wagi i wymiarów urządzenia.

Sony VAIO FZ11Z/M

Najważniejsze cechy
1. Konstrukcja stworzona z myślą o nowej erze rozrywki HD, wyposażona w napęd optyczny Blu-ray Disc i wyjście HDMI (model FZ11Z).
2. Bardzo jasny, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD z dwiema lampami - wierność barw do 90%*.
3. Podstawa ze stopu magnezowego umożliwiająca zmniejszenie wymiarów komputera bez zmiany wielkości ekranu.
4. Świetna wydajność komputera zapewniana przez najnowocześniejszą technologię Intel Centrino i grafikę NVIDIA GeForce.
* = tylko w niektórych modelach


FZ11Z
1. Konstrukcja stworzona z myślą o nowej erze rozrywki HD, wyposażona w napęd optyczny Blu-ray Disc i wyjście HDMI.
2. Bardzo jasny, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD z dwiema lampami - wierność barw do 90%.
3. Podstawa ze stopu magnezowego umożliwiająca zmniejszenie wymiarów komputera bez zmiany wielkości ekranu.
4. Świetna wydajność komputera zapewniana przez najnowocześniejszą technologię Intel Centrino i grafikę NVIDIA GeForce.


FZ11M
1. Bardzo jasny, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD.
2. Podstawa ze stopu magnezowego umożliwiająca zmniejszenie wymiarów komputera bez zmiany wielkości ekranu.
3. Świetna wydajność komputera zapewniana przez najnowocześniejszą technologię Intel Centrino i grafikę NVIDIA GeForce.
4. Wyjście HDMI - przepustka do nowej ery rozrywki HD.


Seria TZ
Prestiżowa seria VAIO TZ łączy maksymalną wydajność w zastosowaniach mobilnych z atrakcyjną sylwetką, lekkością i małymi wymiarami. Zaawansowane notebooki z tej serii wyróżniają się nowoczesnym i luksusowym wyglądem. Dzięki podstawie montażowej wykonanej z włókna węglowego modele z serii VAIO TZ są bardzo lekkie. Do ich wyposażenia należą między innymi najnowsze procesory Intel Core 2 Duo, zaawansowany system zabezpieczeń obejmujący skaner odcisku palca oraz szczegółowe, panoramiczne wyświetlacze X-black LCD 11,1" z technologią diod LED.
Mogą pracować do 7 godzin.


Sony VAIO TZ11XN/B

Najważniejsze cechy
1. Zaawansowana podstawa z włókna węglowego umożliwiająca obniżenie wagi do zaledwie 1,19 kg.
2. Bardzo efektywna platforma sprzętowa z akumulatorem pracującym do 7 godzin.
3. Jasny, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD z technologią diod LED.
4. Zwiększone bezpieczeństwo dzięki skanerowi odcisku palca, ochronie twardego dysku i modułowi TPM (Trusted Platform Module).


VGN-TZ11XN/B (czarny)
1. Zaawansowana podstawa z włókna węglowego umożliwiająca obniżenie wagi do zaledwie 1,19 kg.
2. Bardzo efektywna platforma sprzętowa z akumulatorem pracującym do 7 godzin.
3. Jasny, panoramiczny wyświetlacz X-black LCD z technologią diod LED.
4. Zwiększone bezpieczeństwo dzięki skanerowi odcisku palca, ochronie twardego dysku i modułowi TPM (Trusted Platform Module).

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
0
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0