BenQ SW321C - Podsumowanie

Pełne 32 cale przy rozdzielczości 4K UHD, 99% Adobe RGB, sprzętowa kalibracja obrazu, a do tego nowy system stabilizacji koloru i jasności ekranu. Sprawdzamy, jak w praktyce spisuje się BenQ SW321C.

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Z zaciekawieniem śledzimy możliwości kolejnych modeli BenQ i ku naszemu zadowoleniu, praktycznie z każdym nowym monitorem możemy liczyć na coraz lepszą jakość wyświetlanego obrazu. Podobnie rzecz ma się i z tym modelem. Wzorując się na rozwiązaniach wprowadzonych w 27-calowym SW270C, nowy SW321C zyskuje sporo w stosunku do poprzednika, który - czego nikt wtedy nie ukrywał - przecierał dopiero szlaki.

W porównaniu do pierwszej wersji zyskaliśmy przede wszystkim dodatkowe złącza, wygodniejszy sterownik Hotkey Puck i dodatkowe tryby kolorów. Nadal brakuje nam jednak możliwości wygodnego zapisywania i odwoływania się do większej liczby własnych profili. Dla zawodowców pracujących z obrazem trzy pozycje użytkownika to z pewnością za mało.

Przede wszystkim jednak wyraźnej poprawie uległa stabilizacja jasności i koloru na powierzchni ekranu. Idealnie jeszcze nie jest, ale w praktyce pojawiające błędy ocierają się już o granicę widoczności. Puryści oczywiście mają prawo kręcić nosem, ale prawda jest taka, że stosunek jakości obrazu do ceny ten monitor ma bardzo dobry. Pomimo że nie startuje już z tak atrakcyjną ceną, jak poprzednik, kwota bliska 7700 zł i tak wydaje się niezbyt wygórowana, biorąc pod uwagę oferowane możliwości i 2-3 krotnie wyższe ceny konkurencji.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Patrząc na specyfikację, nowy topowy dysk Samsung to większa szybkość i odporność zamknięta w bardziej stylowej obudowie. I to w niezmienionej cenie. Brzmi świetnie, a jak sprawdza się w...
40
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Pierwsza rolka Harman Phoenix 200 – charakterystyka negatywu i zdjęcia przykładowe
Niczym mityczny Fenix, nowy barwny film Harman Technologies symbolizować ma nadzieję, transformację i odrodzenie oferty producenta na rynku analogowej fotografii. Sprawdziliśmy jak w praktyce...
51
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Canon Speedlite EL-10 - pierwsze wrażenia
Najnowsza lampa błyskowa do systemu EOS R to propozycja ekonomiczna. Charakteryzuje się liczbą przewodnią 40, jest zasilana akumulatorkami i ma nową cyfrową stopkę. Jakie zrobiła na nas...
29
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)