BenQ SW321C - Podsumowanie

Pełne 32 cale przy rozdzielczości 4K UHD, 99% Adobe RGB, sprzętowa kalibracja obrazu, a do tego nowy system stabilizacji koloru i jasności ekranu. Sprawdzamy, jak w praktyce spisuje się BenQ SW321C.

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Kwiecień 2020
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Z zaciekawieniem śledzimy możliwości kolejnych modeli BenQ i ku naszemu zadowoleniu, praktycznie z każdym nowym monitorem możemy liczyć na coraz lepszą jakość wyświetlanego obrazu. Podobnie rzecz ma się i z tym modelem. Wzorując się na rozwiązaniach wprowadzonych w 27-calowym SW270C, nowy SW321C zyskuje sporo w stosunku do poprzednika, który - czego nikt wtedy nie ukrywał - przecierał dopiero szlaki.

W porównaniu do pierwszej wersji zyskaliśmy przede wszystkim dodatkowe złącza, wygodniejszy sterownik Hotkey Puck i dodatkowe tryby kolorów. Nadal brakuje nam jednak możliwości wygodnego zapisywania i odwoływania się do większej liczby własnych profili. Dla zawodowców pracujących z obrazem trzy pozycje użytkownika to z pewnością za mało.

Przede wszystkim jednak wyraźnej poprawie uległa stabilizacja jasności i koloru na powierzchni ekranu. Idealnie jeszcze nie jest, ale w praktyce pojawiające błędy ocierają się już o granicę widoczności. Puryści oczywiście mają prawo kręcić nosem, ale prawda jest taka, że stosunek jakości obrazu do ceny ten monitor ma bardzo dobry. Pomimo że nie startuje już z tak atrakcyjną ceną, jak poprzednik, kwota bliska 7700 zł i tak wydaje się niezbyt wygórowana, biorąc pod uwagę oferowane możliwości i 2-3 krotnie wyższe ceny konkurencji.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)