BenQ PD3420Q - 34-calowy, panoramiczny monitor z dobrą reprodukcją barw

Autor: Maciej Luśtyk

23 Grudzień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Monitory panoramiczne to świetna alternatywa dla stanowiska dwumonitorowego, zwykle jednak projektowane są z myślą o graczach. BenQ wypuszcza model nakierowany na zaawansowaną pracę z kolorem, jak zwykle w bardzo dobrej cenie.

Nowy panoramiczny 10-bitowy monitor BenQ PD3420Q spodoba się zwłaszcza osobom pracującym przy edycji filmów, ale znajdzie zapewne zastosowanie także w pracy projektantów czy fotografów, którzy pracują w wielu aplikacjach i lubią mieć wszystko „na wierzchu”. 34-calowy monitor w formacie 21:9, wyposażony w matrycę IPS wspiera wyświetlanie HDR (certyfikat VESA DisplayHDR 400) i oferuje 100-procentowe pokrycie gamutów sRGB i Rec.709 oraz w 98% pokrywa przestrzeń DCI-P3 i może pochwalić się kontrastem 1000:1 oraz jasnością rzędu 350 nitów (400 nitów dla trybu HDR). Co ważne, jest też zupełnie płaski, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z sytuacjami, w których krzywizna ekranu będzie wpływać na przekłamywanie efektu końcowego pracy.

BenQ PD3420Q zachwyca rozmiarem i możliwościami, nieco gorzej jest z rozdzielczością

Swój format monitor przypłaca niestety dość skromną, jak na te wymiary, rozdzielczością (3440x1440 px, czyli mniej więcej Full HD na połowie ekranu) i nieco słabszym niż w tradycyjnych konstrukcjach współczynnikiem delta E na poziomie ≤ 3. Producent nie podaje też informacji odnośnie pokrycia gamutu AdobeRGB. Otrzymujemy natomiast gwarancję równego podświetlenia dzięki systemowi BenQ Uniformity Technology, a także kontroler Hotkey Pluck G2 do sterowania funkcjami monitora.

Oprócz tego ekran oferuje port USB-C z możliwością ładowania (65w), możliwość synchronizacji profili ICC z komputerami Mac, opcję jednoczesnego wyświetlania obrazu z dwóch komputerów czy tryby Picture in Picture oraz Picture by Picture do jednoczesnego wyświetlania obrazu w kilku trybach.

Do tego powłoka Anti-Glare, kąty widzenia równe 178 stopni, 4 porty USB 3.1, dwa porty HDMI, złącze DisplayPort czy technologię Low Blue Light, dbającą o ochronę wzroku.

Cena i dostępność

To wszystko w naprawdę atrakcyjnej jak na te możliwości cenie 900 dolarów (ok. 3350 zł). Jeśli więc zależy wam na superszerokim panelu, a na rozdzielczości nieco mniej, BenQ PD3420Q może okazać się bardzo ciekawą pozycją do rozważenia. Zwłaszcza, że mniejsze rozdzielczości dla niektórych mogą być wygodniejsze w przypadku częstego „dłubania” w zdjęciach w maksymalnym powiększeniu.

Na razie nie wiemy kiedy i w jakiej cenie monitor trafi na polski rynek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie benq.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)