BenQ PD2725U - 27-calowy monitor 4K HDR dla filmowców i designerów

Autor: Maciej Luśtyk

28 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

BenQ rozszerza serię DesignVue o nowy model PD2725U, wyposażony w nowy „bezramkowy” ekran o lepszym niż wcześniej kontraście. Pokrywający przestrzenie sRGB, DCI-P3 i Rec.709 monitor spodobać ma się zwłaszcza grafikom i filmowcom, także tym pracującym na Macach.

BenQ PD2725U to aktualizacja modelu BenQ PD2720U, która choć z pozoru wprowadza kosmetyczne usprawnienia, to może okazać się dużo bardziej praktyczna w pracy. Głównym elementem jest tu 27-calowy, matowy 10-bitowy ekran o rozdzielczości 4K (3840 x 2160), który pokrywa 95% gamutu DCI-P3 oraz 100% przestrzeni sRGB i Rec.709. Panel charakteryzuje się kontrastem 1200:1, wspiera wyświetlanie HDR10, oferując maksymalną jasność 400 cd/ (standardowo 250 cd/) i obiecuje równomierność wyświetlania barw na poziomie Delta E <3.

BenQ PD2725U to przede wszystkim nowy design ekranu, większy kontrast i złącza Thunderbolt 3

Główną nowością względem poprzednika jest tu konstrukcja ekranu pozbawiona dolnej ramki, dzięki czemu monitor ma wydawać się większy i zapewniać bardziej „wciągające” doznania. Otrzymujemy też 2 złącza USB-C obsługujące Thunderbolt 3 z zasilaniem 65W (oprócz tego także 2x HDMI, DisplayPort i złącze słuchawkowe), a cały monitor wspiera ICC Sync i jest „Mac Ready”, co pozwala na błyskawiczne podłączenie i synchronizację z profilami kolorystycznymi, wykorzystywanymi przez komputery Apple.

Otrzymujemy też kontroler HotKey Puck G2 i możliwość połączenia szeregowego ekranów (daisy-chain), a w ramach funkcji KVM także możliwość sterowania dwoma podłączonymi komputerami za pomocą jednej myszy i klawiatury. Na pokładzie mamy też ułatwiające pracę funkcje, z których znane są monitory BenQ, tj. tryb Dual View do jednoczesnego wyświetlania dwóch gamutów czy też trzy fabrycznie zdefiniowane tryby wyświetlania: CAD/CAM, ANIMACJA (Animation), CIEMNIA (Darkroom), które odpowiednio dostosują jasność i kontrast panelu do konkretnych zastosowań.

Cena i dostępność

Na polskim rynku monitor zadebiutuje w maju 2021 roku, w cenie 4629 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie benq.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)