BenQ PD2720U - 27-calowy monitor 4K HDR dla fotografa i filmowca

BenQ PD2720U - 27-calowy monitor 4K HDR dla fotografa i filmowca

Na rynku monitorów graficznych pojawił się kolejny ciekawy model ze średniej półki cenowej. BenQ PD2720U powinien zaspokoić potrzeby doskonałej większości fotografów i filmowców, a do tego oferuje dużą funkcjonalność.

BenQ PD2720U to z pewnością jedna z ciekawszych pozycji z oferty producenta dla nieco bardziej zaawansowanych twórców. Otrzymujemy 27-calowy, 10-bitowy, matowy panel IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px) ze wsparciem standardu HDR10. Ekran oferuje kontrast 1000:1, jasność 350 nitów, a wyświetlany obraz pokrywa 100% przestrzeni sRGB, Adobe RGB i Rec.709 oraz 96% gamutu DCI-P3.

Producent chwali się, że każdy monitor ma precyzyjnie fabrycznie skalibrowane parametry Delta-E oraz Gamma, a użytkownik otrzymuje raport z indywidualnej kalibracji konkretnego egzemplarza. Jednym słowem na jakość obrazu raczej nie powinniśmy narzekać, a zadowoleni powinni być wszyscy, zarówno graficy i projektanci, jak i fotografowie czy filmowcy.

Specyfikacja to nie wszystko

 

Dobra specyfikacja to jednak nie jedyny atut monitora. Nowy BenQ to także wiele ciekawych funkcji, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy. Po pierwsze otrzymujemy funkcję ICCsync, ułatwiająca projektantom synchronizację zdefiniowanych przez siebie profili mapowania kolorów ICC. Oprócz tego monitor oferuje trzy fabryczne tryby wyświetlania: CAD/CAM, Animacja i Ciemnia.

Tryb Ciemnia zmienia jasność i kontrast wyświetlania tak by ułatwić pracę przy precyzyjnej obróbce zdjęć. Tryb Animacja dostosowuje jasność i kontrast wyświetlania tak by uwypuklić szczegóły w ciemnych partiach obrazu bez utraty szczegółów w światłach. Tryb CAD/CAM zmienia kontrast i poprawia widoczność szczegółów w dokumentacji technicznej tworzonej przez projektantów korzystających z Pro/E, SOLIDWORKS, AutoCAD, CATIA czy innych systemów wspomagania projektowania.

Mamy też tryb DualView, w którym jednocześnie wyświetlimy na ekranie okna w dwóch różnych przestrzeniach kolorystycznych, funkcję KMV (Keyboard Video Mouse) umożliwiającą prace na dwóch monitorach za pomocą jednej klawiatury i myszy czy też złącze Thunderbolt 3, za pomocą którego będziemy mogli szeregowo łączyć monitor z laptopem i innymi monitorami. Do tego technologie Flicker Free oraz Low Blue Light, które zadbają o ochronę naszego wzroku podczas długiej pracy.

Razem z monitorem otrzymujemy też kontroler Hotkey Puck 2. Wyposażony w 5 przycisków i pokrętło pozwala na szybką zmianę trybu pracy czy przywoływanie często używanych funkcji. Za komfort pracy odpowiada także duży zakres regulacji położenia ekranu - odchylanie dół/góra - 5°/20°, obrót lewo/prawo - 20°/20°, regulacja wysokości 150 mm oraz obrót o 90° do pionu (pivot).

Cena i dostępność

Monitor BenQ PD2720U dostępny jest w sprzedaży na polskim rynku w cenie 4299 zł. Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem benq.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4