BenQ PD2720U - 27-calowy monitor 4K HDR dla fotografa i filmowca

4
Maciej Luśtyk
14 Czerwiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynku monitorów graficznych pojawił się kolejny ciekawy model ze średniej półki cenowej. BenQ PD2720U powinien zaspokoić potrzeby doskonałej większości fotografów i filmowców, a do tego oferuje dużą funkcjonalność.

BenQ PD2720U to z pewnością jedna z ciekawszych pozycji z oferty producenta dla nieco bardziej zaawansowanych twórców. Otrzymujemy 27-calowy, 10-bitowy, matowy panel IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px) ze wsparciem standardu HDR10. Ekran oferuje kontrast 1000:1, jasność 350 nitów, a wyświetlany obraz pokrywa 100% przestrzeni sRGB, Adobe RGB i Rec.709 oraz 96% gamutu DCI-P3.

Producent chwali się, że każdy monitor ma precyzyjnie fabrycznie skalibrowane parametry Delta-E oraz Gamma, a użytkownik otrzymuje raport z indywidualnej kalibracji konkretnego egzemplarza. Jednym słowem na jakość obrazu raczej nie powinniśmy narzekać, a zadowoleni powinni być wszyscy, zarówno graficy i projektanci, jak i fotografowie czy filmowcy.

Specyfikacja to nie wszystko

 

Dobra specyfikacja to jednak nie jedyny atut monitora. Nowy BenQ to także wiele ciekawych funkcji, które pozytywnie wpłyną na komfort pracy. Po pierwsze otrzymujemy funkcję ICCsync, ułatwiająca projektantom synchronizację zdefiniowanych przez siebie profili mapowania kolorów ICC. Oprócz tego monitor oferuje trzy fabryczne tryby wyświetlania: CAD/CAM, Animacja i Ciemnia.

Tryb Ciemnia zmienia jasność i kontrast wyświetlania tak by ułatwić pracę przy precyzyjnej obróbce zdjęć. Tryb Animacja dostosowuje jasność i kontrast wyświetlania tak by uwypuklić szczegóły w ciemnych partiach obrazu bez utraty szczegółów w światłach. Tryb CAD/CAM zmienia kontrast i poprawia widoczność szczegółów w dokumentacji technicznej tworzonej przez projektantów korzystających z Pro/E, SOLIDWORKS, AutoCAD, CATIA czy innych systemów wspomagania projektowania.

Mamy też tryb DualView, w którym jednocześnie wyświetlimy na ekranie okna w dwóch różnych przestrzeniach kolorystycznych, funkcję KMV (Keyboard Video Mouse) umożliwiającą prace na dwóch monitorach za pomocą jednej klawiatury i myszy czy też złącze Thunderbolt 3, za pomocą którego będziemy mogli szeregowo łączyć monitor z laptopem i innymi monitorami. Do tego technologie Flicker Free oraz Low Blue Light, które zadbają o ochronę naszego wzroku podczas długiej pracy.

Razem z monitorem otrzymujemy też kontroler Hotkey Puck 2. Wyposażony w 5 przycisków i pokrętło pozwala na szybką zmianę trybu pracy czy przywoływanie często używanych funkcji. Za komfort pracy odpowiada także duży zakres regulacji położenia ekranu - odchylanie dół/góra - 5°/20°, obrót lewo/prawo - 20°/20°, regulacja wysokości 150 mm oraz obrót o 90° do pionu (pivot).

Cena i dostępność

Monitor BenQ PD2720U dostępny jest w sprzedaży na polskim rynku w cenie 4299 zł. Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem benq.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)