BenQ PD3420Q - ultrapanoramiczny monitor graficzny do montażu trafia na polski rynek

Autor: Maciej Luśtyk

1 Luty 2022
Artykuł na: 4-5 minut

BenQ wprowadza nowy panoramiczny 34-calowy monitor PD3420Q o wysokich parametrach wyświetlania, który zaprojektowany został z myślą o twórcach wideo. Ekran pokrywa 100% gamutu sRGB i Rec. 709 oraz 98% przestrzeni DCI-P3 i posiada certyfikat VESA DsiplayHDR 400. Oferuje też szereg ciekawych funkcji.

Po roku od oficjalnej premiery, nowy monitor BenQ PD3420Q wreszcie trafia na polski rybek. Według producenta został stworzony dla „kreatywnych projektantów, influencerów, twórców treści, a w szczególności użytkowników komputerów Mac”. Rzut oka na specyfikację pokazuje nam jednak, że chodzi głownie o osoby pracujące sporo z materiałem wideo, które chciałyby mieć na wierzchu wszystkie funkcje programów do edycji i sporo miejsca na podgląd materiału.

BenQ PD3420Q to monitor wprost stworzony do wygodnej edycji wideo

Monitor BenQ PD3420Q oferuje 34-calową matrycę IPS w proporcjach 21:9 i rozdzielczości WQHD (3440 x 1440), z trybem wyświetlania HDR10. Ekran oferuje kontrast 1000:1 i maksymalną jasność 350 nitów (400 w trybie HDR) oraz 100% zgodność z paletami sRGB i Rec. 709 oraz 98% zgodność z DCI-P3. Do tego współczynnik Delta E ≤3. Nie będzie to więc raczej monitor do precyzyjnej pracy z kolorem w fotografii, ale do wideo powinien sprawdzić się doskonale.

Jednocześnie producent obiecuje jednolite wyświetlanie barw na całym ekranie, a dzięki nowej funkcji ICCsync będziemy mogli dokonać błyskawicznej regulacji i synchronizacji kolorów miedzy komputerami, m.in. z wyświetlaczami Macbooków. Otrzymujemy też certyfikaty Verified by CaIMAN, PANTONE Validated oraz VESA DisplayHDR 400, a każdy monitor jest fabrycznie skalibrowany.

Monitor oferuje szereg funkcji, które rozwiną jego

Jak zwykle w przypadku BenQ, otrzymujemy też szereg przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak fizyczny kontroler Hotkey Puck G2, specjalne tryby wyświetlania do różnych celów (CAD/CAM, Animacja, Ciemnia, M-book, Dicom), tryby Picture in Picture oraz Picture By Picture (jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch źródeł), funkcję Dual View (jednocześnie wyświetlanie materiału w różnych gamutach) czy też opcję KVM (Keyboard Video Mouse) pozwalająca na sterowanie dwoma komputerami za pomocą jednej myszy u klawiatury. Do tego technologie Low Blue Light i Flicker-Free, które mają zadbać o nasze oczy.

 

Monitor wyposażony został w gniazda: 2xHDMI (v2.0), Display Port (V1.4), USB 3.1 Hub, USB-C (z zasilaniem do 65W), mini jack i posiada dwa wbudowane głośniki (2x2,5W).

Cena i dostępność

Monitor zadebiutuje na polskim rynku w lutym, w cenie 4109 zł. Ekran objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie benq.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)