Vanguard VEO AM-234 - test monopoda

Po teście stylowego plecaka przyszedł czas na inne akcesoria Vanguarda. Tym razem jest to lekki monopod Vanguard VEO AM-234. W ostatnim czasie mieliśmy kilkukrotnie sprawdzić go w praktyce. Zobaczcie jak statyw wypadł w naszym teście.
0
Maciej Luśtyk
5 Czerwiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut

1. Wstęp


Firmy Vanguard nie trzeba chyba nikomu zanadto przedstawiać. Od lat zajmuje się produkcją dobrej jakości akcesoriów fotograficznych, a rozsądne ceny pozwalają jej konkurować z innymi znanymi markami na rynku. Do naszej redakcji trafił monopod Vanguard VEO AM-234, który jest jednym z najbardziej kompaktowych, aluminiowych konstrukcji tego typu dostępnych na rynku. Dodatkowo został pomyślany w taki sposób, aby można go było używać zarówno jako kijka do chodzenia. Czyni go to ciekawym rozwiązaniem dla fotografów podróżniczych. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak akcesorium sprawdza się w praktyce.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Specyfikacja monopoda:
  • Maksymalna wysokość: 150 cm
  • Minimalna wysokość: 50 cm
  • Waga: 420 g
  • Udźwig: 5kg
  • Materiał: aluminium
  • Średnica nóżki: 23 mm

Monopod Vanguard VEO AM-234 dostępny jest w cenie $49,90. W polskiej dystrybucji cena wyniesie zapewne między 150, a 200 zł. Więcej informacji o produkcie znajdziecie na stronie vanguardworld.com.

Test podzeililiśmy na poszczególne części:
1. Wstęp]
2. Konstrukcja i użytkowanie
3. Podsumowanie

Poprzednia

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
38
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
8
1
Powiązane artykuły