Samsung Series 9 S27B970D - Podsumowanie testu

Bez dobrego monitora profesjonalna obróbka zdjęć jest niemożliwa. W naszym teście przyjrzeliśmy się modelowi Samsung Series 9 S27B970D, jednemu z topowych monitorów LED tego producenta. Zapraszamy do lektury.

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Kwiecień 2013
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie testu

W monitorze Samsung Series 9 S27B970D udało się połączyć ciekawą stylistykę z dobrą jakością wyświetlanego obrazu. Monitor trudno pomylić z innym za sprawą bardzo charakterystycznej, okrągłej podstawki i metalowej "nogi". Samsung z dziewiątej serii może być z powodzeniem wyeksponowany na biurku fotografa czy grafika i nie będzie straszył stojącego przed stołem klienta brzydką tylną ścianką czy plątaniną kabli.

Oczywiście nie zapominajmy, że Samsung S27B970D to przede wszystkim (pół)profesjonalne narzędzie do obróbki zdjęć i grafiki. Wygląd ma znaczenie, ale najważniejsze jest to, jak monitor sobie radzi ze swoim podstawowym zadaniem - jak najlepszym wyświetlaniem obrazu. W skrócie: jest bardzo dobrze. Spodobało nam się fabryczne skalibrowanie obrazu. Monitor właściwie od razu po wyjęciu z pudełka nadaje się do pracy, choć oczywiście w celu uzyskania najwierniejszych wyników warto go jeszcze samodzielnie skalibrować.

Nasze pomiary pokazały, że Samsung Series 9 S27B970D bardzo dobrze reaguje na zmiany ustawień presetów. Dostosowanie temperatury barwowej czy Gammy nie sprawia żadnego problemu. Wartości ustawione w menu monitora znajdują potwierdzenie w wynikach pomiarów. Za to należy się duży plus.

Skoro design i jakość obrazu monitora stoją na wysokim poziomie, czy ma jakieś wady? Owszem, ale niewielkie. Nie do końca przekonuje nas lista złącz. W monitorze tej klasy powinno być ich więcej, a hub USB 2.0 jest wystarczający w sprzęcie biurowym, a nie w świecie wielkich plików fotograficznych. Nie spodobał nam się również zakres regulacji odchylenia ekranu. Konkurencyjne modele potrafią się odchylić bardziej, co łatwo docenić gdy w trakcie naszej pracy co chwila pokazujemy jej efekty innym osobom podchodzącym do naszego biurka.

Podsumowując, lista zalet zdecydowania przeważa w sumie drobne wady tego modelu. Samsung Series 9 S27B970D zasłużył na polecenie. Sprawdzi się zarówno w obróbce zdjęć, jak i lżejszych zadaniach, jako uniwersalny monitor do pracy i rozrywki.

Zalety:

+ dobra jakość wyświetlanego obrazu

+ niezłe skalibrowanie fabryczne

+ ustawianie Gammy i temperatury barwowej w OSD, na którym można polegać

+ ciekawe wzornictwo

+ dobra jakość wykonania

+ głośniki lepsze niż "monitorowa" średnia

Wady:

- niezbyt bogata oferta złącz (brak wyjścia słuchawkowego, brak USB 3.0)

- trochę zbyt mały zakres odchylania ekran

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły