Samsung Series 9 S27B970D - Interfejs

Bez dobrego monitora profesjonalna obróbka zdjęć jest niemożliwa. W naszym teście przyjrzeliśmy się modelowi Samsung Series 9 S27B970D, jednemu z topowych monitorów LED tego producenta. Zapraszamy do lektury.

Autor: Michal Grzegorczyk

15 Kwiecień 2013
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Interfejs Samsunga Series 9 S27B970D

Lista złącz testowanego monitora jest niezła, ale nie idealna. Oczywiście jest to co najważniejsze: użytkownik dysponuje standardem HDMI, ze stosunkowo nową funkcją MHL dzięki której można jednocześnie przesyłać obraz i dźwięk z tabletów i smartfonów Samsunga, LG i HTC oraz ładować ich baterie. Na pokładzie znajdują się również złącza Dual Link DVI i Display Port, a także hub USB. Niestety, w standardzie USB 2.0, a od monitora takiej klasy należy raczej wymagać standardu USB 3.0.

W tej klasie sprzętu oczekiwalibyśmy również wyjścia (a nawet wyjść) audio. Inżynierowie Samsunga nie zdecydowali się ani na wyjście cyfrowe, ani nawet na gniazdo słuchawkowe. Jeśli nie chcemy nękać otoczenia naszą muzyką pozostaje odszukać odpowiednie gniazdo w komputerze.

OSD

Menu ekranowe jest proste i łatwe w obsłudze. Wywołujemy je jednym z czterech przycisków na dotykowym panelu, kolejny służy do potwierdzania wyboru, a dwoma prawymi wybieramy interesującą nas pozycję. Oto jak przedstawia się struktura menu ekranowego:

 • Obraz[LST

;

Kolor

 • Tryb koloru (Standardowy, Wysoka jasność, Kino, sRGB, Skalibrowano)
 • Czerwony
 • Zielony
 • Niebieski
 • Temperatura kolorów
 • Gamma

;

Rozmiar/Położenie

 • Rozmiar obrazu
 • Położenie w poziomie
 • Położenie w pionie
 • Położenie menu

;

Konfiguracja/Zerowanie]Przyciski menu ekranowego pozostają minimalnie podświetlone, tak że nawet po ciemku łatwo zmienić jasność ekranu czy głośność muzyki. Po dotknięciu któregoś z nich zwiększa się intensywność podświetlenia i można przystąpić do zmiany ustawień. Pod czterema przyciskami OSD, na tym samym panelu dotykowym znajduje się włącznik monitora.

Głośniki

Samsung Series 9 S27B970D ma dwa wbudowane głośniki o mocy 7W, sprytnie ukryte w dolnej części obudowy. Nie ma to co prawda dużego znaczenia w monitorze dla fotografów, ale zaznaczamy, że brzmią one całkiem przyzwoicie, zdecydowanie powyżej "monitorowej" średniej. To taka niewielka rekompensata za brak jakichkolwiek wyjść audio i ukłon w stronę tych, którzy od czasu do czasu w swojej pracy (i rozrywce) mają do czynienia z dźwiękiem.

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły